Zainstalowałem #linux #mint na laptopie Ogólnie jest okej. Mam jednak problem z wyświetlaniem obrazków w przeglądarce na niektórych stronach. Na FB czy YT wyświetla się sam tekst. Jest tak na FF i na Chrome. Wiecie co może być nie tak? #pytanie
@Aryo no wlasnie zawsze mialem aktualizacje pod kontrola i lubie miec komputer "up-to-date", ale ostatnio nie wchodzilem na winde i nawet nie spodziewalem sie aktualizacji :-D
Mam podłączony TV do komputera i często przełączam się między jednym i drugim ekranem. Za każdym razem muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać ekrany oraz wyjście audio. Pomyślałem sobie, że warto byłoby sobie to zautomatyzować.
Czy jest taka możliwość aby skrypt bash wykonał te wszystkie operacje za mnie?
@qnebra: Działa płynniej. Też nie jestem jak wielu tutaj informatykiem z krwi i kości a ten system wręcz po instalacji jest gotowy do użycia. Przypadł mi do gustu także nowy Unity.
Potrzebuję pomocy. Chciałem zainstalować #mint babci i czyszcząc dysk za pomocą gparted chyba za dużo usunąłem :) Po restarcie kompa nie mam nic tylko migajacy podkreslnik. Chcąc uruchomić live usb nic się nie dzieje tylko ten podkreslnik. Jedyne co mogę zrobić to wejść do UEFI shell, ale nie mam pojęcia jak z tego poziomu zainstalować system.
Zabawy z mintem ciąg dalszy.Wszytsko było zajebiście do czasu aż mi neta spowolniło :( Nic nei wskazuje że to wina czegos innego niż system. Jakieś protipy? :)
Czy w 17 też tak macie, że zakładki dodane w Caja nie pokazują się w oknach zapisu / otwarcia pliku w aplikacjach?
W poprzednich wersjach była jedna lista zakładek. Jak sobie dodałem w Caja jakiś folder (np Dropbox) do zakładek, to jak zapisywałem dokument w Libre, w oknie zapisu w zakładkach ten Dropbox już był. A teraz trzeba to robić osobno - jakby były dwie osobne listy.
Wolę mieć swoją instalację na #virtualbox, więc wybieram ISO #mint 17 32 bit na #virtualbox pod #windows (jak klikam start na wirtualnej maszynie). Super, jest menu mintowego boota, co dalej, klikam "Start in compatibility mode" (bo "Start Linux Mint" zawisa) i kończy mi się na takim obrazku:
wiem, że nie #programowanie ale nie bijcie (bo w tym celu :P), pewnie ktoś
Ja sie ostatnio troche bujalem z Kali Linux na VB, w koncu sie udalo - trzeba bylo tylko dobrac odpowednia architekture i poprzelaczac checkboxy na tabach z CPU i matka pokladowa.
@silent_digg3r: No to przykro mi. Zawołam ci @anonim1133, on mimo wszystko dosyć długo funkcjonuje na tym systemie, więc może ci pomoże. Ja niestety...
Siemacie Mirki ! Znalazłem pośród multuma stron internetu przefajną myszę.. ale nie wiem czy nie będę miał z nią problemów przy Mincie 16. Pomożecie? Mam alternatywę muszę wiedzieć czy coś bede musiał instalować..
Mam taki problem przy instalacji Linuxa z pendriva. Restartuje kompa i uruchamia mi się okno wyboru, typu "Zainstaluj Linuxa, Uruchom Live" itd. No to klikam "instaluj mi no ino linuxa" a ekran wtedy minimalizuje mi się do 1/4 i dalej nic się nie dzieje. Nie wiem czy to wina USB, Windows 8.1 czy czegoś innego? Próbowałem bootować pare razy, różne wersje (Ubuntu i Mint).
Co polecacie: Zostać przy Mint czy jednak porwać się na Ubuntu? W tej chwili siedzę na Mint z XFCE, ale mam wrażenie, że Ubuntu jakoś działało szybciej i lepiej.