@Krawwo: a ja bo wkurzała mnie bardzo mała ilość finkcji.

System spelnia swoje założenia czyli ma podstawowe funkcje, ale jednak nawet dla takiego nooba jak ja było to aż nazbyt mocne uproszczenie systemu
  • Odpowiedz
Mirki, ile miejsca przeznaczyć na #linux, prawdopodobnie #mint? Nie korzystałem już 3 lata, przy okazji zakupu dysku chciałbym sprawdzić co się pozmieniało.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Huzio: 20 gb spokojnie starczy, tyle mam na live cd jak sobie coś zepsuję, a aktualizacje i programy o dziwo mieszczą się.

  • Odpowiedz
@Huzio: Ogólnie to bardzo responsywny, na słabym laptopie działa bardzo sprawnie, jest i dosyć trudny (o dziwo) do zajechania.

Korzystałem z niego dawniej z 1.5 roku, bodaj przedwczoraj zastanawiałem się nad xubuntu a lubuntu, bo wracam na linuksy i jednak wróciłem na Xubuntu, bo to distro nadal ma dosyć sporą grupkę wsparcia

Ogólnie trzymaj tu krótką recenzję, która właściwie pokazuje to samo co ja uważam w tej
  • Odpowiedz
#mint #linuxmint
Właśnie pobieram. Wymiękłem przy Arch jak instalowałem na lapku, bo zapomniałem punktów montowania dodać. ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Na swoim kompie wolę nie eksperymentować, a tak chwalicie tego Minta... :D Więc za jakieś 40 minut dam znać, czy śmiga.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #mint #linuxmint
Nie mam internetu na Linuksie. To pierwsze distro z jakiego korzystam. Ethernet podłączony normalnie, a wyświetla jako disconnected.
Na Windowsie wszystko działa normalnie. Jakieś sugestie, mireczki?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas próby instalacji jakiegokolwiek pakietu przez apt-get w #linux #mint #ubuntu pojawiają mi się takie błędy w konsoli:

dpkg: error processing package python-pip (--configure):
problemy z zależnościami - pozostawianie nieskonfigurowanego
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
python-colorama
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@top_czipsy: Ja bym zedytowal pliki z /var/lib/dpkg/info/python-(i tu kazsy co sie psuje).postinst i wrzucil exit 0 zaraz po hash bangu (#!/bin/whatever) i jeszcze raz apt-get -f install. Po kosmaci Ci to troche system, ale moze te pakiety usunac recznie i sprobowac zainstalowac jeszcze raz z innego repo.
  • Odpowiedz
Mirki, wiele lat używałem #kde jako główny DE, ale niedawno przesiadłem się na #mint z Cynamonem i brakuje mi jednej rzeczy - nie wiem jak to się nazywa ale gdy pod KDE naciskałem Alt+F2 to nie tylko mogłem wykonywać polecenia ale system podpowiadał różne rzeczy z menu, ustawień, pliki z dysku itp. Da się taki bajer zrobić w Cynamonie? Wiem, że to dodatkowo będzie obciążać system ale chciałbym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #linux, dwa pytania:
Jaki defragmentator polecacie?
I czemu mam co jakis czas jakby "zwieche" na linuxie... Czasami jakby po prostu cos nie stykalo (normalnie mi myszka dziala) ale nie da sie w nic kliknac (nic to nie powoduje). Czasami się nawet sama przeglądarka zmuli...
Linux to #mint
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krawwo: Powiem tak, u mnie na high-endowych PC'tach, na wielu dystrybucjach Linuxa firefox bardzo często potrafi się zwiesić na chwilę.
Na windzie i OS X też ale dużo rzadziej.
Zazwyczaj jakiś flash to powoduje albo dziwny skrypt javascript.
  • Odpowiedz
Ave,
prośba o pomoc do linuksiarzy.

Obok dotychczasowego W8.1 zainstalowałem Minta. W GRUBie mam do wyboru mint/win8, ale po wybraniu Win dostaję komunikat typu 'system not found' i halta.
Win jest oczywiscie na osobnej partycji, ale jednym dysku. Partycja windowsowa nie tykana od momentu zainstalowania Minty, więc generalnie windows na dysky jest.. Zna ktoś sposób na umożliwienie uruchamiania win8 (po wyborze z bootmenu)? Nie wchodzi w grę uruchomienie z CD win8, bo nie mam
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co lepsze - #ubuntu czy #linuxmint ? Czym różnią się te dwie dystrybucje?
Chciałbym spróbować Linuxa jako drugi system, bo:
- chcę czegoś nowego, ale nie chcę radykalnie pozbywać się Windowsa,
- nie mogę zrezygnować z #windows10 , bo niektóre programy potrzebne na uczelnię są tylko na systemy Windows.

Gdyby mi się spodobał, to zostałby na dłużej. Z pewnością jako desktop wybieram Cinnamon.
#linux
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MathGuy: elementary albo mint. Elementary jakieś takie ładniejsze. To by był mój wybór na początek. To i tak jest wszystko jedno, to Ubuntu tylko ma inne DE. Unity nigdy mnie nie kręciło.
  • Odpowiedz
Czytałem, że jak sie odpowiednio dostosuje system to prędkością i możliwościami o wiele przewyższa Windowsa,


@Howkin: Czytałeś, ale źle zrozumiałeś, dostosować to się musisz ty.

Jak chcesz zostać elitarnym szamanem Linuxa, to musisz się wyzbyć dziwnych nawyków z Windowsa. Musisz odrzucić ograniczające cię kajdany i zaprzestać używać myszki. Musisz stanąć oko w oko z największym lękiem każdego szklarza - trybem tekstowym.
Dopiero gdy twój umysł będzie czysty, a duch wolny,
  • Odpowiedz
Siemka przesiadłem się z ubuntu na mint 17.2. Proszę wytłumaczcie mi jak zainstalować na mint 17.2 grub customizer. niby zainstalowałem (robilem tak jak dla ubuntu) ale gdy go włączam to wyswietla się okno do uwierzytelnienia wpisuję hasło daję ok i dalej nic sie nie dzieje. Grub customizer się nie włącza
#mint #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #mint #linuxmint
Mirki mam problem a jestem linuxowy januszem. Chrome nie działa mi płynnie, np podczas przewijania są niepłynne przeskoki, wszystkie filmiki wyglądają jak by gubiły klatki. Co robić co?
Kolejny problem mam ze wskaźnikiem myszy. Jeśli jest przy górnej krawędzi ekranu wskaźnik znika...
help
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo elo trzy dwa zero znowu ja i znowu problem - tym razem moze bedzie bez xD ->
postawiłem linux mint, widzi mi reszte dysków lecz wszystkie dyski które sa na NTFS jak probuje wejsc (np dysk wspolny miedzy windowsem a linuxem, na pliki z torrentow) wyskakuje bład - no object for d-bus interface
ktos cos?
#linux #pcmasterrace #komputery #mint
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka Mirki!
Planuję przesiąść się w końcu z #widnows10 na #ubuntu albo #mint i mam dwa pytanka. Od razu napiszę, że kieeedyś używałem już ubuntu ale to w wersji 8.06 o ile się nie mylę.
1. Którego linuxa wybrać? Ubuntu, czy minta, który rzekomo jest od niego lepszy,
2. Mam dysk SSD na którym jest windows + podstawowe programy, oraz 750GB HDD do filmów, muzyki, gier itp.
Czyli jak to
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrS11: oczywiście, że /home na ssd. Tam są wszystkie configi itp. Zdecydowanie szybszy start. I gdzieś dodatkowo zrób sobie jakieś /mnt/Storage na HDD na wszystkie multimedia. Przy okazji: /var jest polecany na HDD, a nie ssd, bo szybko można dysk zużyć.
  • Odpowiedz
Jestem początkujacym linuksiarzem. Jest możliwość zainstalowania mint'a, a na mincie miec wirtualną maszyne która bedzie odpalała windowsa z wszystkimi jego mozliwosciami? Czyli np będe mógł postawić sobie tam sql server?

#mint #linux
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShaFear: :P Wine w zasadzie jest otwartą i okrojoną wersją Windowsa. O co chodzi - jego zadaniem jest stworzenie "silnika" do odpalania aplikacji, czyli np. nie będzie domyślnie w nim kalkulatora, czy pulpitu. Niestety dokumentacja MS ssie, co mocno utrudnia pracę

Otwarty "pełny" Windows to ReactOS. Dość słabo sobie radzi, ale coraz lepiej (na stary komp jak znalazł)
  • Odpowiedz