wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 3
@Krawwo: a ja bo wkurzała mnie bardzo mała ilość finkcji.
System spelnia swoje założenia czyli ma podstawowe funkcje, ale jednak nawet dla takiego nooba jak ja było to aż nazbyt mocne uproszczenie systemu
System spelnia swoje założenia czyli ma podstawowe funkcje, ale jednak nawet dla takiego nooba jak ja było to aż nazbyt mocne uproszczenie systemu
- 1
- 1
@Huzio: 20 gb spokojnie starczy, tyle mam na live cd jak sobie coś zepsuję, a aktualizacje i programy o dziwo mieszczą się.
- 1
@Huzio: Ogólnie to bardzo responsywny, na słabym laptopie działa bardzo sprawnie, jest i dosyć trudny (o dziwo) do zajechania.
Korzystałem z niego dawniej z 1.5 roku, bodaj przedwczoraj zastanawiałem się nad xubuntu a lubuntu, bo wracam na linuksy i jednak wróciłem na Xubuntu, bo to distro nadal ma dosyć sporą grupkę wsparcia
Ogólnie trzymaj tu krótką recenzję, która właściwie pokazuje to samo co ja uważam w tej
Korzystałem z niego dawniej z 1.5 roku, bodaj przedwczoraj zastanawiałem się nad xubuntu a lubuntu, bo wracam na linuksy i jednak wróciłem na Xubuntu, bo to distro nadal ma dosyć sporą grupkę wsparcia
Ogólnie trzymaj tu krótką recenzję, która właściwie pokazuje to samo co ja uważam w tej
@Srala-Bartek: ja używam screenclound i nie narzekam.
@Srala-Bartek: ScreenCloud najlepszy, można sobie walnąć pod skrótem klawiszowym automatyczny upload na własny serwer albo imgur i skopiowanie linku do schowka.
źródło: comment_d1xl0BetDGpjKOTE1PXZ06PQzhEY7tyH.jpg
PobierzGdyby ktoś chciał taki terminal, to może sobie zainstalować:
Jest kilka gotowych konfiguracji, można swobodnie zmieniać efekty, kolory i wielkość fontów.
sudo add-apt-repository ppa:noobslab/appssudo apt-get updatesudo apt-get install cool-retro-termJest kilka gotowych konfiguracji, można swobodnie zmieniać efekty, kolory i wielkość fontów.
źródło: comment_D8zxbj7fzC07MASucwnp2IdwNgImhSAe.jpg
Pobierz- 3
@Xanthia: Bardzo ładny ma Enlightenment - Terminology
W zasadzie to taki Compiz dla terminali XD
W zasadzie to taki Compiz dla terminali XD
źródło: comment_JijRvLER8Fs502jxmKFe3fvOvSNZiR05.jpg
Pobierz@fervi: IMO najlepszą zaletą Terminology jest kursor w kształcie nyan cata.
- 3
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Drakalen: potwierdzam, siedzę na nim trzeci tydzień.
- 1
@top_czipsy: Musisz usunąć te pakiety i usunąć repozytorium, które je dostarcza
- 1
@top_czipsy: Ja bym zedytowal pliki z /var/lib/dpkg/info/python-(i tu kazsy co sie psuje).postinst i wrzucil exit 0 zaraz po hash bangu (#!/bin/whatever) i jeszcze raz apt-get -f install. Po kosmaci Ci to troche system, ale moze te pakiety usunac recznie i sprobowac zainstalowac jeszcze raz z innego repo.
Mirki, wiele lat używałem #kde jako główny DE, ale niedawno przesiadłem się na #mint z Cynamonem i brakuje mi jednej rzeczy - nie wiem jak to się nazywa ale gdy pod KDE naciskałem Alt+F2 to nie tylko mogłem wykonywać polecenia ale system podpowiadał różne rzeczy z menu, ustawień, pliki z dysku itp. Da się taki bajer zrobić w Cynamonie? Wiem, że to dodatkowo będzie obciążać system ale chciałbym
- 0
@Srala-Bartek: chyba nie ma nic lepszego (wg mnie) od krunnera, czyli właśnie tego co jest w kde
http://www.wykop.pl/wpis/14260477/poleci-ktos-fajny-launcher-taki-dla-skrotu-alt-f2-/ tu masz ale wszystkie chyba mniej rozbudowane niż krunner
http://www.wykop.pl/wpis/14260477/poleci-ktos-fajny-launcher-taki-dla-skrotu-alt-f2-/ tu masz ale wszystkie chyba mniej rozbudowane niż krunner
- 0
@Srala-Bartek: ja mam w openbox gmrun
- 1
@Krawwo: 1.Defragmentatory niepotrzebne.
2. Zapis/odczyt z dysku.
2. Zapis/odczyt z dysku.
@Krawwo: Powiem tak, u mnie na high-endowych PC'tach, na wielu dystrybucjach Linuxa firefox bardzo często potrafi się zwiesić na chwilę.
Na windzie i OS X też ale dużo rzadziej.
Zazwyczaj jakiś flash to powoduje albo dziwny skrypt javascript.
Na windzie i OS X też ale dużo rzadziej.
Zazwyczaj jakiś flash to powoduje albo dziwny skrypt javascript.
- 1
Ave,
prośba o pomoc do linuksiarzy.
Obok dotychczasowego W8.1 zainstalowałem Minta. W GRUBie mam do wyboru mint/win8, ale po wybraniu Win dostaję komunikat typu 'system not found' i halta.
Win jest oczywiscie na osobnej partycji, ale jednym dysku. Partycja windowsowa nie tykana od momentu zainstalowania Minty, więc generalnie windows na dysky jest.. Zna ktoś sposób na umożliwienie uruchamiania win8 (po wyborze z bootmenu)? Nie wchodzi w grę uruchomienie z CD win8, bo nie mam
prośba o pomoc do linuksiarzy.
Obok dotychczasowego W8.1 zainstalowałem Minta. W GRUBie mam do wyboru mint/win8, ale po wybraniu Win dostaję komunikat typu 'system not found' i halta.
Win jest oczywiscie na osobnej partycji, ale jednym dysku. Partycja windowsowa nie tykana od momentu zainstalowania Minty, więc generalnie windows na dysky jest.. Zna ktoś sposób na umożliwienie uruchamiania win8 (po wyborze z bootmenu)? Nie wchodzi w grę uruchomienie z CD win8, bo nie mam
Co lepsze - #ubuntu czy #linuxmint ? Czym różnią się te dwie dystrybucje?
Chciałbym spróbować Linuxa jako drugi system, bo:
- chcę czegoś nowego, ale nie chcę radykalnie pozbywać się Windowsa,
- nie mogę zrezygnować z #windows10 , bo niektóre programy potrzebne na uczelnię są tylko na systemy Windows.
Gdyby mi się spodobał, to zostałby na dłużej. Z pewnością jako desktop wybieram Cinnamon.
#linux
Chciałbym spróbować Linuxa jako drugi system, bo:
- chcę czegoś nowego, ale nie chcę radykalnie pozbywać się Windowsa,
- nie mogę zrezygnować z #windows10 , bo niektóre programy potrzebne na uczelnię są tylko na systemy Windows.
Gdyby mi się spodobał, to zostałby na dłużej. Z pewnością jako desktop wybieram Cinnamon.
#linux
Zaczynam pierwszy raz przygodę z Linuxem. Zainstalowałem środowisko Mint. Od czego zacząć? Co mnie przekona, żeby zostać na tym systemie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #komputery #informatyka #mint
#linux #komputery #informatyka #mint
Czytałem, że jak sie odpowiednio dostosuje system to prędkością i możliwościami o wiele przewyższa Windowsa,
@Howkin: Czytałeś, ale źle zrozumiałeś, dostosować to się musisz ty.
Jak chcesz zostać elitarnym szamanem Linuxa, to musisz się wyzbyć dziwnych nawyków z Windowsa. Musisz odrzucić ograniczające cię kajdany i zaprzestać używać myszki. Musisz stanąć oko w oko z największym lękiem każdego szklarza - trybem tekstowym.
Dopiero gdy twój umysł będzie czysty, a duch wolny,
Siemka przesiadłem się z ubuntu na mint 17.2. Proszę wytłumaczcie mi jak zainstalować na mint 17.2 grub customizer. niby zainstalowałem (robilem tak jak dla ubuntu) ale gdy go włączam to wyswietla się okno do uwierzytelnienia wpisuję hasło daję ok i dalej nic sie nie dzieje. Grub customizer się nie włącza
#mint #linux
#mint #linux
@luki9939393: wpisz w terminalu
sudo grub-customizer i podaj wynik.- 0
Juz sobie poradziłem dzięki
- 1
- 1
@fervi: dzieki
#linux #mint #linuxmint
Mirki mam problem a jestem linuxowy januszem. Chrome nie działa mi płynnie, np podczas przewijania są niepłynne przeskoki, wszystkie filmiki wyglądają jak by gubiły klatki. Co robić co?
Kolejny problem mam ze wskaźnikiem myszy. Jeśli jest przy górnej krawędzi ekranu wskaźnik znika...
help
Mirki mam problem a jestem linuxowy januszem. Chrome nie działa mi płynnie, np podczas przewijania są niepłynne przeskoki, wszystkie filmiki wyglądają jak by gubiły klatki. Co robić co?
Kolejny problem mam ze wskaźnikiem myszy. Jeśli jest przy górnej krawędzi ekranu wskaźnik znika...
help
@mefisto506: Grafika, sterowniki.
@Gallonimus: Jaka grafika? Jak intel to można SNA włączyć
- 1
elo elo trzy dwa zero znowu ja i znowu problem - tym razem moze bedzie bez xD ->
postawiłem linux mint, widzi mi reszte dysków lecz wszystkie dyski które sa na NTFS jak probuje wejsc (np dysk wspolny miedzy windowsem a linuxem, na pliki z torrentow) wyskakuje bład - no object for d-bus interface
ktos cos?
#linux #pcmasterrace #komputery #mint
postawiłem linux mint, widzi mi reszte dysków lecz wszystkie dyski które sa na NTFS jak probuje wejsc (np dysk wspolny miedzy windowsem a linuxem, na pliki z torrentow) wyskakuje bład - no object for d-bus interface
ktos cos?
#linux #pcmasterrace #komputery #mint
- 0
@Crystalish: @cruc: wiedzialem ze tak bedzie XD
- 1
Siemka Mirki!
Planuję przesiąść się w końcu z #widnows10 na #ubuntu albo #mint i mam dwa pytanka. Od razu napiszę, że kieeedyś używałem już ubuntu ale to w wersji 8.06 o ile się nie mylę.
1. Którego linuxa wybrać? Ubuntu, czy minta, który rzekomo jest od niego lepszy,
2. Mam dysk SSD na którym jest windows + podstawowe programy, oraz 750GB HDD do filmów, muzyki, gier itp.
Czyli jak to
Planuję przesiąść się w końcu z #widnows10 na #ubuntu albo #mint i mam dwa pytanka. Od razu napiszę, że kieeedyś używałem już ubuntu ale to w wersji 8.06 o ile się nie mylę.
1. Którego linuxa wybrać? Ubuntu, czy minta, który rzekomo jest od niego lepszy,
2. Mam dysk SSD na którym jest windows + podstawowe programy, oraz 750GB HDD do filmów, muzyki, gier itp.
Czyli jak to
@GrS11: oczywiście, że /home na ssd. Tam są wszystkie configi itp. Zdecydowanie szybszy start. I gdzieś dodatkowo zrób sobie jakieś /mnt/Storage na HDD na wszystkie multimedia. Przy okazji: /var jest polecany na HDD, a nie ssd, bo szybko można dysk zużyć.
@wytrzzeszcz:
Jaki jest sens trzymania swapu w ramdisk? W ogóle wat?
Ogólnie swap to plik więc może być dynamicznie albo niektórzy trzymaja go w ram disku
Jaki jest sens trzymania swapu w ramdisk? W ogóle wat?
- 1
czy na linux mint moge zainstalowac finch + purple facebook? Na ubuntu mi się udało, na mint niestety nie moge sobie poradzic?
#linux #mint #ubuntu #pcmasterrace #komputery #informatyka
#linux #mint #ubuntu #pcmasterrace #komputery #informatyka
konto usunięte via Android
- 1
@spontanicznosc: tak
- 1
@ShaFear: :P Wine w zasadzie jest otwartą i okrojoną wersją Windowsa. O co chodzi - jego zadaniem jest stworzenie "silnika" do odpalania aplikacji, czyli np. nie będzie domyślnie w nim kalkulatora, czy pulpitu. Niestety dokumentacja MS ssie, co mocno utrudnia pracę
Otwarty "pełny" Windows to ReactOS. Dość słabo sobie radzi, ale coraz lepiej (na stary komp jak znalazł)
Otwarty "pełny" Windows to ReactOS. Dość słabo sobie radzi, ale coraz lepiej (na stary komp jak znalazł)



















#linux #oprogramowanie #komputery