Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #mint #hacking #ciekawostki #windows

W internecie od wielu lat trwa mini wojna pomiędzy uzytkownikami Windowsa i Linuxa. Każda ze stron zarzeka się, że ich system jest najlepszy. Głównym argumentem Linuxiarzy jest to, że "Na linuxa nie ma wirusów, to bardzo bezpieczny system".
No niestety o ile wirusów nie ma, to mimo wszystko jesteśmy na nim bardziej szpiegowani niż przez Google.

Posiadałem jakiś czas wgrane Ubuntu na drugim dysku, ale że już nie potrzebowałem go, to najzwyczajniej w świecie puściłem format. Po pewnym czasie przypomniało mi się, że miałem tam ważne zdjęcia, a że jestem specem w dziedzinie #informatyka postanowiłem użyć softu do przywracania zdjęć.

Ku mojemu zdziwieniu, program przywrócił peeeeeeełno screenshotów z mojej pracy na przeglądarce. Były widoczne wszystkie zapytania w przeglądarce google, strony które wymagały logowania wraz z wpisanym loginem i hasłem (np wykop, fora) - całe szczęście że hasła były ukryte naturalnie za gwiazdką - ponadto screen z logowania do banku i screen z historii bankowej, również mail i dropbox padł ofiarą tych screenów.

Pytanie jest takie. Na #!$%@? to? Ja sam sobie screenów nie trzaskałem, więc wyjścia są dwa. Albo #firefox to z automatu robi, albo Linux po wejściu na konkretną stronę. Zakładam, że te screeny były przesyłane dalej więc hmm.

Discuss!
  • 14
No niestety o ile wirusów nie ma [na Linux], to mimo wszystko jesteśmy na nim bardziej szpiegowani niż przez Google.


@davidero69: Co? jakim cudem doszedłeś do tak błędnego wniosku?

Ja sam sobie screenów nie trzaskałem, więc wyjścia są dwa. Albo #firefox to z automatu robi, albo Linux po wejściu na konkretną stronę. Zakładam, że te screeny były przesyłane dalej


Nie, nie były. lol.

jest to normalne zachowanie safari i google chrome,
No niestety o ile wirusów nie ma,


@davidero69: są

Pytanie jest takie. Na #!$%@? to? Ja sam sobie screenów nie trzaskałem, więc wyjścia są dwa. Albo #firefox to z automatu robi, albo Linux po wejściu na konkretną stronę. Zakładam, że te screeny były przesyłane dalej więc hmm.


@davidero69: jeśli screeny masz wszystkie tylko z przeglądarki to najprędzej problem przeglądarki.
@martinez98: skoro ludzie jakoś łapią te wirusy, to znaczy, że używanie komputera to dla nich bezmyślne klikanie tego i tamtego, więc nawet tacy mając linuxa chcąc cokolwiek zainstalować z terminala mogą trafić na jakiś troll tutorial i na ślepo wywalić sobie system, więc linux też niektórym nie pomoże z problemem wirusów jak sami nie zaczną myśleć.