#linux #mint
Jak w mincie z lxde dodac skrot do paska (np. do firefoxa) oraz jak uaktywnic klawisze funkcyjne (przynajmniej do regulacji glosnosci i podswietlenia matrycy)?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cdrw: Masz dość egzotycznego laptopa. Do sterowania jasnością możesz użyć xbacklight, dodaj sobie skróty xbacklight -inc 5 do pojaśnienia i xbacklight -dec 5 do ściemniania. Do sterowania głośnością

amixer -q sset Master 5%+
amixer -q sset Master 5%-
amixer -q sset Master toggle
Poza tym może to kwestia lxde, które jest raczej dość prymitywne i może nie obsługiwać tych klawiszy funkcyjnych. Z tego co widzę to Mint nie ma
  • Odpowiedz
Wygląda na to że #mint to mega dobre distro. Wszystko działa, jestem w szoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SosnoWicher: ogólnie tak, ale faktycznie wszystko działa, niektóre popularne wirusy/exploity też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo dla wygody domyślnie włączają closed-sourced i binary-blob jak flashe, sterowniki nvidii i takie tam.

W praktyce fajny, ale gdybyś robił coś co wymaga wysokiego bezpieczeństwa (tajemnice biznesowe, lekarskie, tranzakcje bankowe na duże kwoty) to polecał
  • Odpowiedz
problem z menadzerem oprogramowanie w mint, po kliknieciu w ikonke i wpisaniu hasla na roota dzieje sie nic, aktualizowalem pakiety a przy wpisaniu mintinstal w konsole wyrzuca to:


#linux #mint #problem .
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Joshuaa: Usuwa pamięć podręczną repozytoriów. Ogólnie po tym by je przebudować wklepujesz sudo apt-get update

Aby usunąć pakiety po apt-get
sudo apt-get clean
  • Odpowiedz
Mirki z #webdev, pytanie o system. Na czym siedzicie i dlaczego?
Mam obecnie Win 8.1 + Brackets + GIMP + EasyPHP (do testów). W którym miejscu jest bariera, po przekroczeniu której nie ma miejsca na #windows, a mam się przerzucić na np. #mint albo #ubuntu? A może jak najszybciej jest dobrze przerzucić się na #linux, klepać kod i
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tojtek: W domu Ubuntu, bo Linux jest najlepszym systemem developera, w pracy Windows 7, bo muszę pracować z rozwiązaniami Microsoftu (Azure, SQL Server, inne).

W każdym przypadku innym niż praca z .NET Linux lub OS X są znacznie lepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
#linux #mint
Co ja z------m że nie da się przeprowadzić aktualizacji ?
(wcześniej jakieś 10 ekranów ściąga + jest info o pakietach których nie da sie zweryfikować)

Pobieranie:381 http://ftp.uwsg.indiana.edu/linux/debian/ wheezy/main erubis all 2.7.0-2 [11,1 kB]
Pobieranie:382 http://ftp.uwsg.indiana.edu/linux/debian/ wheezy/main hddtemp amd64 0.3-beta15-52 [62,8 kB]
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pytanie odnośnie Linux Mint (wersja 17.1). Mamy podejrzenie, że ktoś na kompa w biurze próbował się logować i nie udawało mu się to. Gdzie znajdę logi zawierające nieudane próby logowania? Potrzebny jest nam dowód, który zawiera datę i godzinę (i potem można w monitoringu obczaić), a jeżeli to możliwe - login, na który ktoś próbował wejść.

/var/log/auth.log wygląda jakby czyścił się przy każdym uruchomieniu komputera.

#komputery #linux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tojtek: ja bym zerknął na auth.log jeżeli jest możliwość, a jak nie to te xorg. Ogólnie tobie chodzi o godzinę tylko i nic więcej, imho oba sposoby się nadają :)
  • Odpowiedz
Czy jest jakikolwiek sposób żeby przenieść menu nawigacyjne w Mincie ( Cinnamon ) na lewą albo prawą część ekranu ?
Potrzebuje jak najwięcej miejsca w poziomie.
#linux #mint
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bouncer: niema w cinnamonie w ustawieniach takiej możliwości trzeba grzebać w plikach konfiguracyjnych, szukaj na necie pewnie znajdziesz
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Eee tam, myszka 10zł
Ostatnio korzystam sobie z myszy i tak kółko przestaje działać, jakby oporu nie było przy kręceniu, rozkręcam by zobaczyć, może jakimś cudem naprawię, ale popatrzyłem, wyrzuciłem, znalazłem zastępnik :D
  • Odpowiedz
@Xanthia: Można zablokować modyfikację resolv.conf
Zmień 8.8.8.8 na 208.67.222.222 (OpenDNS)
Lepiej Google omijać
A potem
sudo chattr -i
  • Odpowiedz
Przepraszam Mirki i Mirabelki ale mam problem z moim internetem - posiadam modem Modem Huawei E3131 z T-Mobile i chciałbym mieć możliwość korzystania z internetu na swoim Linux Mint 17.1 MATE. Kiedy podłączam modem do portu usb to system widzi tylko modem jako dysk flash. Wchodze i są pliki konfiguracyjne programu InternetMenager i pliki w rozszerzeniu .exe ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na laptopie z systemem Łindołs internet działa
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach