Wpis z mikrobloga

Mireczki, pacjent peugeot z 1.6 THP. Przebieg 98 000. Najpierw check engine z bledem na wtryskach cylindry 2 i 4. Wtryski zostaly pozamienione, wtyczki poczyszczone i zabezpieczone blad skasowany i przez moze tydzien bylo dobrze. Potem znowu, tym razem problem z podawaniem paliwa. Wymieniony jakis zawor przy pompie wysokiego cisnienia. Auto dzialalo dobrze jeden dzien. Potem znowu problem. Teraz w drodze do mechanika jechal dobrze do okolo 3000 obrotow potem zaczynal sie telepac. Co to moze byc? Pompa wysokiego cisnienia? Vanos?

#mechanika #peugeot #mechanikasamochodowa #mechanik #peugeot #silnik
  • 23
@bulbator: Niestety jeszcze nie. Jeszcze raz zostaly sprawdzone odczyty cisnienie na pompie podczas jazdy jednak wartosci sie zgadzaja. Mechanik twierdzi ze moze byc pompa ale tez i moga byc wtryski bo kody bledow sa enigmatyczne. Jako ze pompa i 4 wtryski to tylko w czesciach jakies 1200 euro to by miec pewnosc co jest grane pompa i wtryski poszly do firmy zajmujacej sie sprawdzaniem sprawnosci. Wyniki beda dopiero po swietach niestety.
@bulbator: U mnie przy 60 000 byl zakladany nowy razem z napinaczem. Tylko wariatory nie byly wymieniane ale mechanik twierdzi ze to nie to. Daj znac co i jak bo moze jednak to jest rozrzad ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JohnReese Tak, wymieniony z całym osprzętem, podobno mechanik poprzedniego źle ustawił wałki i przez to się #!$%@?ło. Co do bsi to do końca nie wiem jak to zrobił, ale czeka na elektryka, który to wymieni. Naprawy i tak nie robione na mój koszt, to niech nawet wymienia pół samochodu
@JohnReese ja wczoraj odebrałem, jak na razie wydaje się że jest git, auto odzyskało mocy I mniej pali. Kontrolka nie wyskakuje, a jedyne co zostało to drgania silnika na wolnych obrotach
@JohnReese niech Ci najpierw wymieni pompę beż tych wtrysków. Wydaje mi się, że to pomoże. Wejdź sobie na grupkę 1.6thp na fb, tam jest facet którego ludzie bardzo polecają do regeneracji i zamiast 2.5k za nową to zapłacisz 600 zł