Wielu z nas używa perfum i chyba większość lubi eksperymentować i poznawać nowe zapachy, jednak wiadomo, że perfumy z reguły do tanich nie należą. Mam do Was małe pytanko - czy kupilibyście odlewki oryginalnych perfum w sklepie internetowym, który zajmuje się tylko sprzedażą takiego produktu? Chodzi mi np. o możliwość zakupu 1ml perfum za 2zl, gdzie normalne kosztują np. 100zl za 100ml. Zdaje sobie sprawę, że są rozbiórki itp., ale bardziej chodzi

Czy kupilibyście taki produkt?

  • Tak 40.0% (28)
  • Nie 60.0% (42)

Oddanych głosów: 70

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki czynnik decyduje najbardziej o tym, że zrobicie ponownie zakupy w sklepie internetowym? Oczywiście poza ceną. Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)

#zakupy #ecommerce #biznes #sklepyinternetowe #kiciochpyta #marketing

Co jest dla mnie najważniejsze?

  • Szybkość wysłania paczki 51.1% (23)
  • Darmowa dostawa 17.8% (8)
  • Szybki kontakt mail/telefon w razie pytań 2.2% (1)
  • Jakość obsługi 13.3% (6)
  • Programy lojalnościowe 2.2% (1)
  • Elastyczne podejście do zwrotów 13.3% (6)

Oddanych głosów: 45

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oczywiście poza ceną. Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)


@MalutkiKicius:

Poza ceną to najważniejsze jest SEO.
Jak twoich towarów nie znajduje Google, to raczej mało kto dotrze na stronę twojego sklepu.
  • Odpowiedz
#psychologia #ecommerce #biznes #marketing #sklepyinternetowe

Jaki model sprzedaży jest Waszym zdaniem lepszy - towar trochę droższy, a przy podsumowaniu darmowa wysyłka czy tańszy towar, ale płatna dostawa? Często zdarza się Wam, że w momencie gdy macie już wybrane produkty w koszyku to z powodu smutnej wiadomości na koniec +xy za dostawę ryzygnujecie z zakupów? Czy może lepsza opcja jest z miejsca darmowa

Które 100zl psychologicznie łatwiej wydać?

  • 85zl na towar i 15zl na przesyłkę 30.4% (14)
  • 100zl na towar i darmowa wysyłka 69.6% (32)

Oddanych głosów: 46

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MalutkiKicius na mnie działa darmowa wysyłka - częściej kupuje książki z bookdepository niż z np. amazona.

Ale najbardziej do kupienia więcej niż zamierzam przekonuje mnie darmowa wysyłka od danej kwoty - przekonałam się o tym podczas darmowego allegro Smart, gdzie zwykle darmowa wysyłka jest od 40 zł
  • Odpowiedz
#zakupy #ecommerce #biznes #sklepyinternetowe #marketing #inpost 2
#pocztapolska #kurier

Heyah, mam krótkie pytanko z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Jak zakupy w e-sklepie to przeważnie wybieram:

Z reguły decyduje się na

  • Odbiór osobisty 0% (0)
  • Kurier 12.2% (12)
  • Poczta Polska 3.1% (3)
  • Paczkomat 82.7% (81)
  • Żabka / Kiosk Ruchu 2.0% (2)

Oddanych głosów: 98

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AsymmetricGentleman: A ja polecam gierke. Przechodziłem 2x po okolo 30h + i bawiłem się świetnie. A Ci co pierdziela o tej grze zostali po prostu wychowani na wiedzminach np. gdzie dusisz
dwa guziki i postac zabija kazdego i Cie prowadzi za rękę.
  • Odpowiedz
#ecommerce #biznes #marketing

Mirki mam pytanie do osób, myślę, że głównie do osób prowadzących sprzedaż wysyłkową. Szukam firmy, która robi pudełka z logiem firmy, takie zwykłe crafty. Wiem, że jest ich sporo w necie (nie odsyłajcie mnie do wujka Google :P) bardziej chodzi mi o to czy jakaś polecacie, która ma jakiś fajny stosunek jakość/cena. Z góry dziękuję za pomoc :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ale ze mnie idiota:/ dzwonił dziś na komórkę do mnie jakiś gościu przedstawil się jako ankieter z Kantar... Czy chciałbym wziąć udział w ankiecie a że mi się nudziło to ok. Pytał się z jakiego banku korzystam, wiek, z jakiego operatora komórkowego i czy jestem zadowolony z niego, miasto zamieszkania, przedział zarobków, a ja głupi odpowiadałem. Na koniec czy jestem zainteresowany ankietami wysyłanymi na maila na których można zarobić - na to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krashann: Typowe pytania jak w ankiecie z Kantaru. Sam się kiedyś do nich zapisałem (właśnie przez rejestrację za pomocą maila) i czasami jak mi się nudzi to trochę ich ankiet powypełniam i mi za to płacą.

Oczywiście nie wyklucza to możliwości, że jakiś oszust mógłby się pod ankietera z Kantaru podszywać, ale jakby chciał wyłudzić dane w celu przestępstwa, to by raczej o coś konkretnego pytał, a nie takie typowo
  • Odpowiedz
@krashann: Myślisz, że w jaki sposób firmy badają zapotrzebowanie rynku? Właśnie przez takie ankiety, na podstawie których otrzymują konkretne dane statystyczne. W Kantarze większość ankiet dotyczy usług bankowych, telekomunikacyjnych i piwa. To ich główni klienci, dla których Kantar zbiera takie dane.

Jeżeli osoba dzwoniąca pytała się tylko o takie dane, o jakich wspomniałeś, to trafisz na wykresy razem z setkami czy tysiącami innych osób w sposób całkowicie anonimowy.
  • Odpowiedz
Cześć, czy ktoś z Was miał styczność z UTM w Google Analytics? Chodzi o zliczanie transakcji z konkretnego źródła ruchu (grupy na Facebooku). Chcę podjąć bezpośrednią współpracę z firmą i promować produkty za prowizję w mojej grupie na FB. Czy jeśli link zostanie kliknięty z telefonu, a transakcja zostanie dokonana na komputerze, to zliczy mi prowizję? W sieci afiliacyjnej mają dobry system trackingowy i w obrębie jednej sieci wi-fi zlicza transakcje, nawet
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to jest, ze Youtube sprzedaje miejsce na reklamy, a jednoczesnie reklamuje premium slowami 'chcesz ogladac filmy bez rozpraszajacych reklam?' czyli cisną po swoim produkcie.
To jak by buda z fast foodem reklamowala sie: smak jest zajebisty, ale nie chcesz miec srania to idz lepiej na sushi
#kiciochpyta #marketing #biznes
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majkel_bialkov:

To nie do końca tak.

Oba komunikaty są kierowane do zupełnie różnych grup docelowych, wiec naturalne, że się różnią.
Sprzeczne by były, gdyby miały wspólny target, a to nie
  • Odpowiedz
1. Bonć mno
2. Rób zakupy
3. O fajna marynarka, szkoda, że jestem ubrany w krótkie spodenki i japonki i nie mogę przymierzyć do spodni wyjściowych, mogę kupić i w razie czego oddać?
4. Nie
5. Ten sam sklep, tyle że w internecie: -70zł, 30 dni na zwrot
6. A jeszcze się zapiszę do newslettera na dodatkowe -40zł
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ksardas mimo wszystko polecam, za 3 stówy nie dostaniesz nic lepszego, a masz 30 dni na zwrot. Na mnie leżała idealnie. Jak zamówiłem z bytomia niby z wełniana poszetka to chodziłem w tym jak w nakrochmalonej koszuli dziadka xD
  • Odpowiedz
Marketingowe tło dla "flame war" nt. nazwy słowackiego mostu- "Hiszpański most" (znalezisko https://www.wykop.pl/link/5641965/comment/80566997/ )

Poszlaki wskazują, że głosowanie Hiszpanów organizuje firma która buduje rzeczony most: Ferrovial ( https://www.ferrovial.com/en/business/projects/highway-d4-r7-in-bratislava-slovakia/ ). W instrukcji głosowania nazwy słowackiego mostu: https://imgur.com/a/e6CIFqH na auto-forum https://m.forocoches.com/foro/showthread.php?t=8105938 użyty jest URL: https://ferrovi.al/rjejxj0kps który przekierowuje na głosowanie: https://www.facebook.com/AndrejDolezalMinisterDopravy/posts/159782102364740. Domeny https://who.is/dns/ferrovi.al i https://who.is/dns/ferrovial.com mają tego samego rejestratora ( https://www.cscglobal.com/ ) i są hostowane na serwerach tej samej firmy (Amazon). Sama domena https://ferrovi.al przekierowuje
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w sklepie kategorie musza byc poopisywane w jakims mocno ustrukturyzowanym schemacie czy to nie ma znaczenia? Np jak mam materace termoplastyczne i podkategorie rozmiarami to to co sie wyswietla pod linkiem (nazwa kategorii) moze byc inne niz sam link tak jak w przykladzie?,Drzewko kategorii vs to jakie sa adresy stron
klient widzi (materace 120x200) link:strona.pl/dobry-materiac-120x200
klient widzi (materace 140x200) link:strona.pl/wygodny-materiac-140x200
klient widzi (materace 160x200) link:strona.pl/materac-na-lozko-160x200
#seo #sem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach