Mireczki. Ponieważ za niedługo będę zdawał egzamin z OSCP postanowiłem, że zrobie kanał youtube związany i z cybersecurity i oscp. Głównie jest to dla mnie forma sporządzania notatek ale może komuś sie przyda lub zainteresuję. Filmiki zamierzam dodawać raz na parę dni. https://youtu.be/rzigxj7nalM #cybersecurity #oscp #linux #windows
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

norther
- 10

norther
- 1
@Kryspin013: Dzięki też się zastanawiałem jak będzie wyglądał wide screen na normalnym ekranie. Następne będę robił 1080p

norther
- 1
@open-alpha: Sorki nie doczytałem sieci. Jeżeli chodzi o podstawy to najlepszym rozwiązaniem jest chyba przestudiowanie materiału z ccna książka lub jakiś kurs np udemy. Jest tego dość sporo.
- 1
@carryON_: for i in $(seq 1 2137) ; do skrypt $i ;done
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Będzie działać ubuntu z GUI na takiej konfiguracji? To jest terminal.
Specyfikacja techniczna:
Procesor: VIA Eden X2 U4200 2 rdzenie!
Taktowanie procesora: 1,0 GHz
Specyfikacja techniczna:
Procesor: VIA Eden X2 U4200 2 rdzenie!
Taktowanie procesora: 1,0 GHz
@L3stko: bedzie. Ale są lepsze metody otrzymania pobytu w psychiatryku
- 3
- 2
Co oznaczają te komunikaty? Zwłaszcza ten innode? Znowu cos się dzieje nie tak w systemie plików?
#linux
#linux
źródło: comment_1594773160RsmSnMeTC1Ongft4Ti6kZR.jpg
PobierzHej,
Mam dwa pytania:
1. W jaki krótki i zwięzły sposób sprawdzić czy dwa pliki są identyczne(w sumie raczej wystarczyłoby sprawdzić czy oba pliki mają ten sam rozmiar)
2. Jak skopiować za pomocą skryptu plik, który należy do roota na innym komputerze, skoro mam jedynie dostęp przez ssh do konta administratora na tym komputerze.
Mam dwa pytania:
1. W jaki krótki i zwięzły sposób sprawdzić czy dwa pliki są identyczne(w sumie raczej wystarczyłoby sprawdzić czy oba pliki mają ten sam rozmiar)
2. Jak skopiować za pomocą skryptu plik, który należy do roota na innym komputerze, skoro mam jedynie dostęp przez ssh do konta administratora na tym komputerze.
@qarmin: ad. 1 funkcja skrótu, na przykład policzyć MD5, z dużym prawdopodobieństwem jeśli sumy kontrolne wyjdą takie same to pliki też są jednakowe
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@qarmin:
1. man diff
1. man diff
@kubeczek140: Pierw to trzeba zacząć od tego czy systemy są zainstalowane w trybie UEFI czy Legacy.
@kubeczek140: Odepnij dysk z Windowsem. Zabootuj jakiegoś linuxa live USB (albo boot-repair ISO) i skorzystaj z narzędzia Boot-Repair, opcja rekomendowana powinna załatwić sprawę.
#elektronika #bash #linux #windows
Zakupiłem miernik Orno z rs485 (profibus). Mam ichni program, który po kliknięciu zwraca pomiar interesującej mnie rzeczy.
Chcę napisać program, który będzie odpytywał miernik i zapisywał dane do pliku (chcę wykresy rysować).
Jak się do tego zabrać?
Zasadniczo na ten moment jedynie zastanawiam się jak wysłać zapytanie i otrzytmać odpowiedź jednorazowo (bash). Fajnie by było, jakby się obeszło bez C/Pythona,
Zakupiłem miernik Orno z rs485 (profibus). Mam ichni program, który po kliknięciu zwraca pomiar interesującej mnie rzeczy.
Chcę napisać program, który będzie odpytywał miernik i zapisywał dane do pliku (chcę wykresy rysować).
Jak się do tego zabrać?
Zasadniczo na ten moment jedynie zastanawiam się jak wysłać zapytanie i otrzytmać odpowiedź jednorazowo (bash). Fajnie by było, jakby się obeszło bez C/Pythona,
@Fostrzyk: Nie wiem czy to ten. Szukasz opisów rejestrów w dokumentacji, zwykle jest podobnie w obrębie producenta https://github.com/gituser-rk/orno-modbus-mqtt/blob/master/Register%20description%20OR-WE-514%26OR-WE-515.pdf
w tym repo jest też gotowiec w pythonie z adresami i funkcjami.
teraz z basha najprościej jak chce ci sie meczyc xD
konfigurujesz port stty, do niego wysyłasz hexy "echo -e \x00...", dbasz o crc itp, i czytasz serial port cat-em i parsujesz wyjście jakimś
Ogólnie
w tym repo jest też gotowiec w pythonie z adresami i funkcjami.
teraz z basha najprościej jak chce ci sie meczyc xD
konfigurujesz port stty, do niego wysyłasz hexy "echo -e \x00...", dbasz o crc itp, i czytasz serial port cat-em i parsujesz wyjście jakimś
od czy tam w czystym bashu.Ogólnie
- 1
@malposzczur_z_sumatry: jest spoko:
pythonem zapytuje nie do końca wiem co
i dostaję też nie do końca wiem co
ale komunikacja jest xd
teraz już z górki
pythonem zapytuje nie do końca wiem co
i dostaję też nie do końca wiem co
ale komunikacja jest xd
teraz już z górki
- 0
Jeżeli chcecie używać linux to nie kupujcie płyty głównej Gigabyte, większość z nich ma źle zaimplementowane ACPI i się wysypuje. Mi się udało uruchomić dopiero po zmianie płyty na ASUS
#linux #pcmasterrace
#linux #pcmasterrace
- 2
@turboziom: podobne problemy z ACPI sa z laptopami HP. Crashuje się zarządzanie energią, hibernacja, usypianie.. Stery grafiki zintegrowanej w HP też spierdzielone (matryca 16:9, a rozdzielczości zahardkodowane z 4:3). Wszystko pisane pod windowsa i tylko na windowsie działa.
Przerobiłem w każdym razie 3 różne laptopy Dell i wszystko śmiga jak talala, out of the box, jakby co.
Przerobiłem w każdym razie 3 różne laptopy Dell i wszystko śmiga jak talala, out of the box, jakby co.
@dict: Sprzęt ze "sterami pisanym na Win", to zamierzchła historia. A sypać się sypie wszystko na wszystkim. Większość ma szczęście, bo nie wie, że się sypie, bo nie używa fcyi.
6
Project Freta – Microsoft za darmo ochroni Linuksa przed malware

Nazwa wzięła się od ulicy Freta w Warszawie, gdzie na świat przyszła Maria Skłodowska-Curie.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bulldogjob: podobno słowo "rust" tłumaczy się ze staroafrykańskiego mniej więcej na "C jest dla mnie za trudny" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirasy pytanie,
Mam dość ambitne zadanie.
mam host o adresie np 192.168.1.1 na nim jest zainstalowana usługa która odpowiada na porcie 1234.
mam host/serwer Centos 7 na adresie zewnętrznym.
Nie mam żadnego routera po drodze więc ten Centos byłby routerem.
Mam dość ambitne zadanie.
mam host o adresie np 192.168.1.1 na nim jest zainstalowana usługa która odpowiada na porcie 1234.
mam host/serwer Centos 7 na adresie zewnętrznym.
Nie mam żadnego routera po drodze więc ten Centos byłby routerem.
A przekierowania między sieciami z filtrem URL requestów i podmianą portów to raczej Reverse-Proxy np na apache lub nginx.
@dict: Przeciezon nic nie mowi o URLach. Chce proste przekierowanie portów i iptables mu wystarczy.
- 0
@Bele2000: obraz na stronie jest z grudnia
https://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/linuxmint/isos/stable/19.3/
https://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/linuxmint/isos/stable/19.3/
- 0
@JaTuSobiePatrze: Dzięki dobry człowieku
- 2
@qarmin: DroneCI?
Komentarz usunięty przez autora
#linux #mint
Mam pytanie dotyczące nadchodzącej aktualizacji Minta do wersji 20. otóż czytałem że od tej wersji bedą blokowane pakiety SNAP.
Czyli na mój mały rozumek nie będzie można już instalować żadnych programów działających pod snapem? A co z tymi które mi do tej pory działają? Np Odio? Ja bez takiego multi-radia nie przeżyję? Mam instalować Wine i ściągać i uruchamiać wersję windzianą? No to sie nie godzi.
Mam pytanie dotyczące nadchodzącej aktualizacji Minta do wersji 20. otóż czytałem że od tej wersji bedą blokowane pakiety SNAP.
Czyli na mój mały rozumek nie będzie można już instalować żadnych programów działających pod snapem? A co z tymi które mi do tej pory działają? Np Odio? Ja bez takiego multi-radia nie przeżyję? Mam instalować Wine i ściągać i uruchamiać wersję windzianą? No to sie nie godzi.
- 1
Spokojnie, to nie Windows.
The team notes that Linux Mint users will be able to install snapd manually if they want to, and that the release notes will offer instructions on how to do that.
@Wiskoler_double: Z tego co rozumiem, to Mint blokuje tylko instalację snapów pod przykrywką apt.
Jeśli masz już snapy, to wszystko powinno działać jak należy.
W wersji 20 możesz zainstalować samodzielnie snapd, nikt tego nie blokuje.
Tak jak wcześniej napisałem było to raczej podyktowane tym, że w Ubuntu instalacja Chromium za pomocą
Jeśli masz już snapy, to wszystko powinno działać jak należy.
W wersji 20 możesz zainstalować samodzielnie snapd, nikt tego nie blokuje.
Tak jak wcześniej napisałem było to raczej podyktowane tym, że w Ubuntu instalacja Chromium za pomocą
apt install chromium-browser instalowała pakiet snap co jest niedorzeczne.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@qarmin: ciekawe narzędzie, ja od paru miesięcy eksperymentuję z manjaro (na bazie archa), gdzie najnowszy kernel masz po paru dniach od releasu po prostu w pakietach
Minusem jest oczywiście rolling release czyli aktualizujesz wszystko a nie pojedyncze pakiety bo inaczej się rozsypuje.
[hitherto@laptop ~]$ uname -a
Linux laptop 5.7.0-3-MANJARO #1 SMP PREEMPT Wed Jun 3 03:15:33 UTC 2020 x86_64 GNU/LinuxMinusem jest oczywiście rolling release czyli aktualizujesz wszystko a nie pojedyncze pakiety bo inaczej się rozsypuje.
#linux #grafika #grafikakomputerowa
Mirki, czy ktoś z was używał sane/xsane do skanowania na linuxie? Jestem prawie pewien, że jakość jest dużo gorsza niż na oryginalnych sterownikach na windowsie. Da się coś z tym zrobić? Nie wiem czy to istotne, ale model skanera to Canon LiDE 60
Mirki, czy ktoś z was używał sane/xsane do skanowania na linuxie? Jestem prawie pewien, że jakość jest dużo gorsza niż na oryginalnych sterownikach na windowsie. Da się coś z tym zrobić? Nie wiem czy to istotne, ale model skanera to Canon LiDE 60
- 1
@6502: Osobiście preferuję simple-scan :P Oczywiście zapewne przez sane idzie, ale coś prostego do skanowania potrzebne
Upewnij się, że masz najwyższą możliwą jakość skanowania w programie włączoną, bo nie zawsze jest (bo zwykle nie jest potrzebna)
Upewnij się, że masz najwyższą możliwą jakość skanowania w programie włączoną, bo nie zawsze jest (bo zwykle nie jest potrzebna)
Gscan2PDF, Vuescan.
- 4
Trzeba przyznać że ładnie się dzieje powoli z tymi nowszymi chipami od Qualcomma.
Snapdragony z serii 63x powoli dodawane są do Kernela 5.8
835/845/855/865 siedzą albo będą powoli wprowadzane.
8916/8953 są aktualnie mainline-owane przez community a niedługo może 8956/8976 dołączą z inicjatywy gości od sony.
Chyba seria 7xx jedynie nie ruszana.
W międzyczasie mediatek.........
Snapdragony z serii 63x powoli dodawane są do Kernela 5.8
835/845/855/865 siedzą albo będą powoli wprowadzane.
8916/8953 są aktualnie mainline-owane przez community a niedługo może 8956/8976 dołączą z inicjatywy gości od sony.
Chyba seria 7xx jedynie nie ruszana.
W międzyczasie mediatek.........
- 0
@Roman_Polanski: Jeszcze jak.
@Roman_Polanski: Większość telefonów to LINUX.
#redminote4 #xiaomi #linux #redminote4x
Ciekawe czy ktoś się podejmie dodania naszego starego mido do mainline.
Fajnie by było odpalić natywne distro linuxa na najnowszym kernelu.
Ciekawe czy ktoś się podejmie dodania naszego starego mido do mainline.
Fajnie by było odpalić natywne distro linuxa na najnowszym kernelu.
@Kiciuk: A na jaki chui wam ten nowy kernel, jak macie trupy to tylko LTS XD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@Kiciuk: może spróbuj GSI Ubuntu Touch:
https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development/gsi-ubuntu-touch-ubports-t4110581
https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development/gsi-ubuntu-touch-ubports-t4110581



















