Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@bzam: są na rutrakerze tutoriale video z Sander van vugh z linuxem dobrze uczy.
Taka porada do certa.
nmcli wykute na blache
automouter + połączenie z ldpem
lvm (szelkie
Taka porada do certa.
nmcli wykute na blache
automouter + połączenie z ldpem
lvm (szelkie
@bzam: nie wiem czy masz jakieś doświadczenie czy nie, ale jesteś na początku drogi w ogóle to polecam książkę Unix and Linux System administration handbook. Jest to kobyla, ale przechodzi przez wszystkie rzeczy których admin powinien być świadomy - sieci, storage, hardware, trochę cloud i DevOps, ale ogólnie sporo mięsa jeśli chodzi o typowe linuxowe usługi
- 0
6
VPN od Mozilli za $4,49 miesięcznie

Mozilla najwyraźniej starannie pilnuje stanu swoich finansów w niepewnych czasach. 15 lipca 2020 roku ogłosiła nową usługę, na której zamierza zarabiać – VPN. Za 4,99 dolara miesięcznie.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 5
Gra uruchomiona przez Proton z DirectX 12 + Denuvo. Jeszcze nie to jest wersja stabilna.
#linux #gry #deathstranding
#linux #gry #deathstranding

- 2
Warto dodać że vkd3d został przejęty przez Valve po polaku w dość głośnej sprawie w tamtym roku https://www.wykop.pl/link/5093161/wysadza-jaskinie-akcja-ratunkowa-moze-potrwac-nawet-tygodnie/ https://www.wykop.pl/link/5110835/akcja-w-jaskini-wielkiej-snieznej-topr-dotarl-do-cial-grotolazow/ https://www.codeweavers.com/about/blogs/jwhite/2019/09/08/a-tragic-loss
- 0
fajnie. jak zobaczylem ze divinity 2 chodzi ladnie na protonie to przekonuje sie powoli do grania na pingwnie.
- 2
Mirunie, jest jakiś obraz systemu, który poprowadzi mnie za rączkę z instalacją samby? Próbowałem z NextCloudPi, ale miałem problem z ustawieniem uprawnień, po zrobieniu samby przestał mi działać nextcloud xD ogólnie najlepiej jak było by to na raspbianie bo chce dostawić sobie jeszcze router open VPN na raspAP.
#raspberrypi #debian #linux
#raspberrypi #debian #linux
- 2
Zapomniałem napisać, próbowałem wrzucić obraz openmediavault w wersji 4, ale nie coś mi nie zabootował, SSH też nie działało
- 1
@Porygon: openmediavault pracuje jako serwer, konfiguruje się (niemal) wszystko przez przez wystawioną lokalnie stronę internetową. Jest samba, nfs, obsługuje różne systemy plików. Ogólnie spoko rzecz. Nextclouda też można postawić, najlepiej przez dockera, tylko trzeba w nginx skonfigurować dostęp.
- 0
- 1
@donpedroleone: @wolny_kangur: @nahkranoth: ok, znalazłem. trzeba było zaznaczyć opcję "underline files" w ustawieniach profilu. widocznie domyślnie ta opcja jest wyłączona. być może kiedyś było inaczej, bo chyba działało to out-of-the-box.
źródło: comment_1595022954mPQjKFyAy4M5Eq8OGbWqEJ.jpg
Pobierz- 6
Mireczki z #hacking #cybersecurity #windows #linux .Przesyłem drugi filmik z maszyną legacy z hackthebox. W nim hackowanie windowsa xp sp3 z podatnościami ms08-067 i ms17-010 z użyciem metasploita i bez. Dzięki za poprzednie komentarze i rady. Mam nadzieję że się spodoba. https://www.youtube.com/watch?v=ZrrInoQLIdM
- 0
@Ulq_: Tak oscp starałem się wykorzystać okres pandemii na przejście kursu i teraz czekam na egzamin. Jeżeli będzie większa oglądalność to będę kontynuował i możliwe że zrobię o materiały tym czym się zajmuje: administracja linuxami głównie red hat(rhcsa, rhce, troubleshooting, hardening, satellite), vcenter/vmware, aws materiału mam w głowie sporo, gorzej z czasem:D
- 0
@norther: Szczerze mówiąc to bardziej do mnie przemawiają te pozostałe tematy, niż walkthrough z HTB, wydaje mi się ze po prostu jest ich juz bardzo duzo na YouTube. No ale mimo wszystko, powodzenia z OSCP, ja aktualnie robie CySa, chętnie podejdę do OSCP w przyszłości, jak mój przyszły pracodawca będzie chciał za niego zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest jakiś Linux dla downów takich jak ja gdzie nie trzeba nic wpisywać żadnych sudo czy sumo tylko klikać obrazki?
#linux
#linux
@PolakAteistaMocnyII: ale konsola jest prostsza niż obrazki. bierzesz komendę z internetu i wklejasz ლ(ಠ_ಠ ლ)
@fervi: co masz do fedory, dawaj na ring
Systemd, openrc, coś innego?
- Linuksiarze to podludzie 28.1% (9)
- Rozumiem co hejtuję i systemd musi odejść 25.0% (8)
- Mów do mnie brzydko i binarnie, suko 31.3% (10)
- 69 best alternatives to systemd as of 2020 15.6% (5)
uga buga systemd zły bo na 4chanie tak piszą
- 1
i ci system automatycznie wszystko tworzy.
@Antyradek: a pozniej jak cos spadnie z rowerka to ani nie wiesz co ani jak to naprawic.
@rakujp: programowanie na linuxie jak dla mnie jest sporo wygodniejsze niż na windzie. Troche pisze w pythonie/js ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@rakujp: dla mnie Windows jest drugim systemem operacyjnym. Na co dzień korzystam z linucha. Mam więcej wolnej przestrzeni w pamięci ram i nawet Firefox przy wielu zakladkach radzi sobie lepiej.
Photoshop może w Wine nie działa idealnie, ale też mam wrażenie że stabilniej działa pracy wielu warstwach w wysokiej rozdzielczości niż w windowsie. A mam okrojoną windę 10 i zabiera 2,6gb zaraz po starcie systemu.
I mam tu na myśli
Photoshop może w Wine nie działa idealnie, ale też mam wrażenie że stabilniej działa pracy wielu warstwach w wysokiej rozdzielczości niż w windowsie. A mam okrojoną windę 10 i zabiera 2,6gb zaraz po starcie systemu.
I mam tu na myśli
- 0
#debian #linux #raspberrypi
Restart samby kończy się porażką:
Jul 16 10:17:29 apollo systemd[1]: Starting Samba SMB Daemon...
Jul 16 10:17:29 apollo smbd[711]: /usr/sbin/smbd: error while loading shared libraries: libtevent.so.0: cannot open shared obj
Restart samby kończy się porażką:
Jul 16 10:17:29 apollo systemd[1]: Starting Samba SMB Daemon...
Jul 16 10:17:29 apollo smbd[711]: /usr/sbin/smbd: error while loading shared libraries: libtevent.so.0: cannot open shared obj
@defoxe: Dlatego właśnie uwazam, że na serwerki się lepiej jakieś bieda micro itxy biurowe nadają niż rpi. Często są nawet tańsze od rpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@Kryspin013: jeden mi działa już wiele lat non stop jednak nie zapisuje w zasadzie nic na karcie. Natomiast ten z sambą - myślałem, że da radę a tu już 2 karta w tym tygodniu. No paranoja jakaś.
Jak sprawdzac na linuxie w trakvie zycia procesu jvm ile ten proces jvm zezera pamieci? Bez gui?
#linux #programowanie
#linux #programowanie
W Death Stranding można już grać na Linuxie.
Mimo, że gra jest według mnie słaba i nudna, to można ją wypróbować ze Steam Protonem 5.0-10 RC.
https://twitter.com/Plagman2/status/1283538305397579776
#linux #gry #deathstranding
Mimo, że gra jest według mnie słaba i nudna, to można ją wypróbować ze Steam Protonem 5.0-10 RC.
https://twitter.com/Plagman2/status/1283538305397579776
#linux #gry #deathstranding
źródło: comment_1594882831aemYMWGT2ksjRzSmeq9vnI.jpg
PobierzPrzyszłość jest taka, że PCty będą jak routery i wszystko będzie przez sieć działało (w końcu mamy te SmartTV i może robić za monitor) XD
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3712479.html
RemoteFX przeszło do mainstreamu, więc dzisiaj każdy dzieciak może mieć w miarę sensowną emulację GPU, zaś patrząc na to co potrafi docker i #linux, to pewnie i do gier się nadadzą za chwilę.
Gdyby do tego maleństwa wpakować GTXa 1050 i oszczędnego Xeona
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3712479.html
RemoteFX przeszło do mainstreamu, więc dzisiaj każdy dzieciak może mieć w miarę sensowną emulację GPU, zaś patrząc na to co potrafi docker i #linux, to pewnie i do gier się nadadzą za chwilę.
Gdyby do tego maleństwa wpakować GTXa 1050 i oszczędnego Xeona
źródło: comment_1594850644Hj6jhBBEvMP7x1iQv6twZn.jpg
Pobierz@majsterV2: ta przyszłość byłaby jedynie dla dużych miast ze względu na zajebisty internet na wsiach... czyli sobie jeszcze sporo poczekasz, najpierw internet musi być o wiele lepszy i bez problemu osiągalny
- 1
@fervi: Zaś deweloperzy robią dymy o urazy, kolor skóry i to co kto lubi w miejsca intymne XD
Pietrek Kogucik to prorok kierunku rozwoju tej durnej cywilizacji.
Pietrek Kogucik to prorok kierunku rozwoju tej durnej cywilizacji.

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Chlopiec_z_drewna: Ja też byłem przeciwnikiem Ubuntu. Korzystałem z Manjaro i Debiana na zmiane. Zainstalowałem 20 i jak nigdy w dystrybucjach, które testowałem wszystko działa. Nawet Gnome zaczął mi się podobać, bo działa naprawdę szybko do tego co było.
- 0
- 1
@Bele2000: jest coś takiego jak pyenv
https://github.com/pyenv/pyenv
Ogólnie cześć systemu jest napisana w pythonie. Zamiast aktualizować do najnowszej wersji, zainstaluj wersje której potrzebujesz.
https://github.com/pyenv/pyenv
Ogólnie cześć systemu jest napisana w pythonie. Zamiast aktualizować do najnowszej wersji, zainstaluj wersje której potrzebujesz.
- 1
@brakslow:
Deprecated since version 3.6: pyvenv was the recommended tool for creating virtual environments for Python 3.3 and 3.4, and is deprecated in Python 3.6.
Changed in version 3.5: The use of venv is now recommended for creating virtual environments.
Deprecated since version 3.6: pyvenv was the recommended tool for creating virtual environments for Python 3.3 and 3.4, and is deprecated in Python 3.6.
Changed in version 3.5: The use of venv is now recommended for creating virtual environments.
ANKIETA Czy to jest dobry pomysł abym wziął na raty / kredyt nowego iPhone SE 2gen. 2200 PLN i MacBook Air 2020 5000 PLN ? Tyle się mówi o inflacji, niepewnej sytuacji na świecie i w ogóle... Mogę odłożyć 1000 PLN co miesiąc na to. Robotę mam pewną i na pewno wypłacalną. Doradźcie coś.
A, i jeszcze prosiłbym o nie proponowanie Android / Windows bo zależy mi na #security i
A, i jeszcze prosiłbym o nie proponowanie Android / Windows bo zależy mi na #security i
źródło: comment_1594823787S4b7bM882wtDqdJUC4iicO.jpg
PobierzWięc?
- Weź 38.4% (56)
- Nawet się w to nie pchaj chłopie 61.6% (90)
#laptopy #chromebook #chrome #laptop #linux #programowanie #laptop #google
Da się uruchomić konsolę/terminal w chromeos nie wchodząc do systemu? Chodzi mi o to czy na początku gdy komp się uruchamia nie da się jakoś w magiczny sposób wywołać terminala? Dysk eMMC padł i nie mogę wejść do konsoli aby umożliwić boot i wejść do biosu. Mam już
Da się uruchomić konsolę/terminal w chromeos nie wchodząc do systemu? Chodzi mi o to czy na początku gdy komp się uruchamia nie da się jakoś w magiczny sposób wywołać terminala? Dysk eMMC padł i nie mogę wejść do konsoli aby umożliwić boot i wejść do biosu. Mam już
- 10
Wołam *20* osób na podstawie algorytmu devopsiarza: wołanie za plusy dla 2 ostatnich materiałów lub plusy dla minimum 3 z 4 ostatnich materiałów. Jeśli plusowałeś/aś tylko 2 ostatnie materiały - nie plusuj posta rozpoczynającego ten wątek, aby wyłączyć wołanie przy kolejnych wpisach. Jeśli plusowałeś 3 lub więcej poprzednich materiałów - nie plusuj tego i kolejnego rozpoczynającego posta wątku, aby wyłączyć wołanie.
Wołanych wytypowano na podstawie analizy plusów dla tych wpisów: https://wykop.pl/wpis/50079091, https://wykop.pl/wpis/50279883,
Wołanych wytypowano na podstawie analizy plusów dla tych wpisów: https://wykop.pl/wpis/50079091, https://wykop.pl/wpis/50279883,
@devopsiarz:
Dlatego wszyscy (w tym ja) czekają na ThinkPady z nowym Ryzenem, których nadal nigdzie nie ma. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba liczą na to, że ludzie się zniecierpliwią i wykupią te z Intelem :P
Lenovo ThinkPad T14 laptop review: Comet Lake update doesn't add much
Dlatego wszyscy (w tym ja) czekają na ThinkPady z nowym Ryzenem, których nadal nigdzie nie ma. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba liczą na to, że ludzie się zniecierpliwią i wykupią te z Intelem :P





















#hardware #linux #ubuntu #monitory
#ubuntu