#linux świrki z #devops #chmura #programowanie #google bo chodzi o Google Cloud Platform. Zrobiłem sobie hosting WP na tej najmniejszej maszynie wirtualnej (Compute Engine) i #apache nie chciał mi wyjść na świat więc zrobiłem sudo ufw deny wszystkich połaczeń i sudo ufw allow apache ale tam było SSH i teraz nie mogę się dostać po konsoli. Jakieś sztuczki jak mogę
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: ale trzeba się zalogować a tam nie ma żadnego konta tylko wszystko leci na kluczach a jak możesz się domyślać swojego tam nie dodałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym razie naprawione. Udało się podpinając skrypt uruchomieniowy o treści "sudo ufw allow ssh", pięknie się uruchomił i już działa :)

@Gennwat: Ciebie też wołam bo rozwiązane. Zamykam.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o produkcyjnym wykorzystaniu. Ja mogę tylko powiedzieć, że używam na swoim kompie, którego używam do pracy i w domu. Nigdy nie miałem problemu, a używam min. 6 lat.
System openSUSE Tumbleweed, a wcześniej stabilne openSUSE zanim pojawiło się Leap.

Tylko, że taka informacja nie jest w sumie wartościowa, bo statystycznie ten system plików może okazać się i tak mniej stabilny niż
  • Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o produkcyjnym wykorzystaniu


@piszczalka: jakiś serwerek publiczny 24h/365 dni pod jakimś obciążeniem a nie takim, który statyczną stronę hostuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mogę tylko powiedzieć, że używam na swoim kompie, którego używam do pracy i w domu. Nigdy nie miałem problemu, a używam min. 6 lat.


Też używam długo i z coraz większej ilości funkcji korzystam
  • Odpowiedz
Jak uruchomić coś za pomocą plink przejść do katalogu /opt/temp i stamtąd uruchomic skrypt "myscript.sh"?
plink -batch 11.111.111.11 -P 22 -l root -pw letmein cd /opt/tmp && sh ./myscript.sh
nie działa :(
#linux #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programista4k: nie znam się ale się wypowiem... to nie jest tak że po "&&" jest nowa komenda i ona jest wykonywana na local a nie remote serwerze i "sh ./myscript.sh" wykonujesz u siebie a nie na remote i żeby zadziałało musisz użyć ";"?

plink -batch 11.111.111.11 -P 22 -l root -pw letmein (cd /opt/tmp ; sh ./myscript.sh)
  • Odpowiedz
  • 1
Podczas renderowania filmu temperatura cpu idzie w zaparte pokazując ponad 85°C i więcej, co powoduje samoczynne wyłączenie się laptopa. Dodam tylko, że mówimy o filmie 10-15 sekund, w rozdzielczości 1080p. W tym czasie nic innego nie jest robione na laptopie. Co ciekawe podczas pracy "normalnej", tj. przegladanie internetu, tworzenie dokumentów, etc. temperatura oscyluje w okolicach 50-60°C. W stanie kiedy nie jest używany plus minus 40°C.

Z
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak myślałem. Jaki zakres temperatur powinien być w takim razie podczas takich prac?


@Chael: To zależy od laptopa, chłodzenia, gpu, cpu i syfu w środku.

max 60'C pod obciążeniem. Jak leci na luzie to powinien mieć max 35'C.


@dict: chyba żartujesz. Dla przykładu i7 4gen to na 90* leciały normalnie pod obciążeniem.
  • Odpowiedz
@programista4k: można użyć fuser jeszcze i skorzystać z kodu wyjścia:
fuser -n tcp 22 wtedy $? zwróci 0, jeśli coś nasłuchuje, 1 jeśli nie, czyli kod mógłby być:

fuser -n tcp ${PORT}
if [ "${?}" -ne "0" ]; then
# akcja
  • Odpowiedz
#programowanie #linux

Są skrypty myInnerScript.sh, myInnerScript2.sh, myInnerScript3.sh ... myInnerScriptN.sh które na końcu potrzebuje potwierdzenia np. ENTERem żeby się zamknąć.
Wywołuję je z innego skryptu
sh myInnerScript.sh && sh myInnerScript2.sh && ... && sh myInnerScriptN.sh
co dopisać, żeby po każdym wywołanie tego skryptu wciskał
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nudne to #manjaro, używam już chyba z rok. Nic się nie psuje, żadnych problemów z aktualizacjami, KDE się nie krzaczy, terminala używam chyba tylko wtedy kiedy muszę coś na malinie po ssh zrobić... Chyba sobie wrócę na #ubuntu czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam darmowego vps, chcę się pobawić z jedną rzeczą przez tydzień. Może być nawet od Microsoftu. Znacie jakieś fajne oferty gdzie na próbę dostanę jakiś bezpłatny serwer z publicznym ip?

#linux
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoMaN_MiKLaS: Ja polecam jednak HP omijać jak się planuje Linuxa tam stawiać. Polecam każdy model Dell Lattitude, np 6430. Kodowanie cyfr w modelu 6430 jest następujące:
6 - seria szósta, czyli półka wyższa
4 - rozmiar matrycy 14"
3 - wersja modelu w serii, a za razem numer generacji procka intela (3th gen)
0 - jest zawsze zerem, jak piąte kółko w audi ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #linux
jest tu jakiś specjalista od #iptables?
mam setup taki:
- mam server vpn (ppp) na #raspberrypi, mam publiczne IP
- łączę się do niego lapkiem

na lapku chcę postawić jakiś serwer nasłuchujący na pocie ABC. jakie reguły iptables na malince ustawić, żeby port ABC był otwarty na publicznym IP?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@secondreality: @ekanwro: @henk: wykminiłem sam
to będzie tak:
- IP wewn malinki: A.B.C.D
- IP clienta pptp: A.B.C.E
- port na klliencie jaki chcemy przekierować na malinkę: XYZ
- port na jaki chcemy przekierować TUV (usługa z A.B.C.E:XYZ
  • Odpowiedz
Kiedyś potrzebowałem takiego urzadzenia, co łączy się z innymi, i jak mu prześlę sygnał, to ono zrobi jedną rzecz. Powiedzmy taki inteligenty dom. Tylko kupowanie do każdej głupoty rpi to przesada, właśnie przypadkiem znalazłem to:
https://store.pine64.org/product/pine64-wifi-remote-module/

PINE64 POT REMOTE WIFI I/O CONTROL MODULE
Ktoś używał czegoś podobnego?

#linux #iot
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pyroxar: taniej i od reki kupisz cokolwiek na esp. No tani jak barszcz sonoff basic czy jakos tak. Ja zmienilem soft i zmienilem podlaczenie przekaznika zeby nie wystawial 230 tylko jako styk zwierny działał. Koszt dwadziesciakilka pln na fv nawet.
  • Odpowiedz
Hej

Jaki program polecacie do ograniczenia zużycia internetu(określanie maksymalnej prędkości pobierania) przez system lub aplikacje na Linuxie?
Niby mam dostęp do routera ale wolałbym to robić lokalnie na komputerze.

#linux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To już mój trzeci rok z linuxem jako main OS. Początkowo korzystałem z dualboota (głównie do gier), ale odkąd valve zrobił ukłon w stronę linuksiarzy (proton) i MS wypuścił teamsy na linuksa, to windows poszedł całkowicie w odstawkę. Sprawdziłem chyba wszystko możliwe środowiska i moim zdaniem KDE nie ma sobie równych ze względu na ogrom customizacji, które można wykonać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux #pokazpulpit
ska87 - To już mój trzeci rok z linuxem jako main OS. Początkowo korzystałem z dualbo...

źródło: comment_15951858132sNDdEMrAWaOeZEzRU1XxA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ska87: pozdro miras. U mnie już około 10 lat Linugz jako główny OS. Bez dualboota od 5 lat. Dla mnie windows może nie istnieć
  • Odpowiedz