#linux #pytaniedoeksperta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Da się jednym poleceniem zrobić wyszukaj plik nazwa i skopiować do innego folderu od razu ten plik??
#linux #pytaniedoeksperta
#linux #pytaniedoeksperta
@Kryspin013: Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o produkcyjnym wykorzystaniu. Ja mogę tylko powiedzieć, że używam na swoim kompie, którego używam do pracy i w domu. Nigdy nie miałem problemu, a używam min. 6 lat.
System openSUSE Tumbleweed, a wcześniej stabilne openSUSE zanim pojawiło się Leap.
Tylko, że taka informacja nie jest w sumie wartościowa, bo statystycznie ten system plików może okazać się i tak mniej stabilny niż
System openSUSE Tumbleweed, a wcześniej stabilne openSUSE zanim pojawiło się Leap.
Tylko, że taka informacja nie jest w sumie wartościowa, bo statystycznie ten system plików może okazać się i tak mniej stabilny niż
- 0
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o produkcyjnym wykorzystaniu
@piszczalka: jakiś serwerek publiczny 24h/365 dni pod jakimś obciążeniem a nie takim, który statyczną stronę hostuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mogę tylko powiedzieć, że używam na swoim kompie, którego używam do pracy i w domu. Nigdy nie miałem problemu, a używam min. 6 lat.
Też używam długo i z coraz większej ilości funkcji korzystam
Jak uruchomić coś za pomocą plink przejść do katalogu /opt/temp i stamtąd uruchomic skrypt "myscript.sh"?
plink -batch 11.111.111.11 -P 22 -l root -pw letmein cd /opt/tmp && sh ./myscript.sh
nie działa :(
#linux #programowanie
plink -batch 11.111.111.11 -P 22 -l root -pw letmein cd /opt/tmp && sh ./myscript.sh
nie działa :(
#linux #programowanie
@programista4k: nie znam się ale się wypowiem... to nie jest tak że po "&&" jest nowa komenda i ona jest wykonywana na local a nie remote serwerze i "sh ./myscript.sh" wykonujesz u siebie a nie na remote i żeby zadziałało musisz użyć ";"?
plink -batch 11.111.111.11 -P 22 -l root -pw letmein (cd /opt/tmp ; sh ./myscript.sh)- 0
@nahkranoth: działa ;)
15
Lipcowe nowości w KDE Plasma to przede wszystkim poprawki błędów

ulepszono skalowanie pod ekrany HiDPI. Ci co korzystają z Wayland także powinni dostrzec wiele napraw błędów i optymalizacji. Ponadto zmiana motywu globalnego zmienia również motyw dla aplikacji wykorzystujących GTK. Emulator terminala Yakuake od teraz dzieli skróty klawiszowe z Konsole, a widget zu
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Podczas renderowania filmu temperatura cpu idzie w zaparte pokazując ponad 85°C i więcej, co powoduje samoczynne wyłączenie się laptopa. Dodam tylko, że mówimy o filmie 10-15 sekund, w rozdzielczości 1080p. W tym czasie nic innego nie jest robione na laptopie. Co ciekawe podczas pracy "normalnej", tj. przegladanie internetu, tworzenie dokumentów, etc. temperatura oscyluje w okolicach 50-60°C. W stanie kiedy nie jest używany plus minus 40°C.
Z
Z
- 6
Żartujesz? Wymieniaj tę pastę natychmiast
tak myślałem. Jaki zakres temperatur powinien być w takim razie podczas takich prac?
@Chael: To zależy od laptopa, chłodzenia, gpu, cpu i syfu w środku.
max 60'C pod obciążeniem. Jak leci na luzie to powinien mieć max 35'C.
@dict: chyba żartujesz. Dla przykładu i7 4gen to na 90* leciały normalnie pod obciążeniem.
Jak zrobić ifa czy na wybranym porcie nasluchuje cos?
coś takiego ciem:
[ if netstat -plsnt | grep :8080 ] echo "nasluchuje" || echo "nie nasluchuje"
#programowanie #linux
coś takiego ciem:
[ if netstat -plsnt | grep :8080 ] echo "nasluchuje" || echo "nie nasluchuje"
#programowanie #linux
@programista4k: netstat -lnt| grep -cq 0.0.0.0:8080 && echo "nasluchuje" || echo "nie nasluchuje"
@programista4k: można użyć
fuser jeszcze i skorzystać z kodu wyjścia:fuser -n tcp 22 wtedy $? zwróci 0, jeśli coś nasłuchuje, 1 jeśli nie, czyli kod mógłby być:fuser -n tcp ${PORT}
if [ "${?}" -ne "0" ]; then
# akcja#programowanie #linux
Są skrypty
Wywołuję je z innego skryptu
sh myInnerScript.sh && sh myInnerScript2.sh && ... && sh myInnerScriptN.sh
co dopisać, żeby po każdym wywołanie tego skryptu wciskał
Są skrypty
myInnerScript.sh, myInnerScript2.sh, myInnerScript3.sh ... myInnerScriptN.sh które na końcu potrzebuje potwierdzenia np. ENTERem żeby się zamknąć.Wywołuję je z innego skryptu
sh myInnerScript.sh && sh myInnerScript2.sh && ... && sh myInnerScriptN.sh
co dopisać, żeby po każdym wywołanie tego skryptu wciskał
- 0
@programista4k: w czystym bashu nie musisz zainstalować xdotool xD
@programista4k: https://stackoverflow.com/questions/6264596/simulating-enter-keypress-in-bash-script
2 sekundy - narzędzie except (choć pewnie i da się w ww. xdotool)
2 sekundy - narzędzie except (choć pewnie i da się w ww. xdotool)
Chciałbym sprawdzić wszystkie numery MAC jakie są podpięte do sieci lokalnej w której jest serwer (serwer Debian 8 w formie tekstowej)
Da się coś takiego zrobić?
#serwery #informatyka #siecikomputerowe #linux #debian
Da się coś takiego zrobić?
#serwery #informatyka #siecikomputerowe #linux #debian
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 14
@ponuryrolnik: Gdyby był gównem, to by Microsoft nie skupiał się na sportowaniu go na Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ponuryrolnik: Zgupłeś?
źródło: comment_1595253629stMpU6W4MRtavZxbU0OLSO.jpg
Pobierz- 17
- 4
Szukam darmowego vps, chcę się pobawić z jedną rzeczą przez tydzień. Może być nawet od Microsoftu. Znacie jakieś fajne oferty gdzie na próbę dostanę jakiś bezpłatny serwer z publicznym ip?
#linux
#linux
- 1
@pyroxar: aws free tier, linode
@pyroxar: https://mikr.us/
Lub jak się zarejestrujesz na Google Cloud Platform to dostajesz 300$ na rok (lub chyba 500/600$ jak przez GitLaba ale nie wiem czy ta promka jeszcze jest)
Lub jak się zarejestrujesz na Google Cloud Platform to dostajesz 300$ na rok (lub chyba 500/600$ jak przez GitLaba ale nie wiem czy ta promka jeszcze jest)
@RoMaN_MiKLaS: zapoznaj się z tagiem #pustulkowelaptopy
- 2
@RoMaN_MiKLaS: Ja polecam jednak HP omijać jak się planuje Linuxa tam stawiać. Polecam każdy model Dell Lattitude, np 6430. Kodowanie cyfr w modelu 6430 jest następujące:
6 - seria szósta, czyli półka wyższa
4 - rozmiar matrycy 14"
3 - wersja modelu w serii, a za razem numer generacji procka intela (3th gen)
0 - jest zawsze zerem, jak piąte kółko w audi ( ͡° ͜ʖ ͡°
6 - seria szósta, czyli półka wyższa
4 - rozmiar matrycy 14"
3 - wersja modelu w serii, a za razem numer generacji procka intela (3th gen)
0 - jest zawsze zerem, jak piąte kółko w audi ( ͡° ͜ʖ ͡°
- 0
#siecikomputerowe #linux
jest tu jakiś specjalista od #iptables?
mam setup taki:
- mam server vpn (ppp) na #raspberrypi, mam publiczne IP
- łączę się do niego lapkiem
na lapku chcę postawić jakiś serwer nasłuchujący na pocie ABC. jakie reguły iptables na malince ustawić, żeby port ABC był otwarty na publicznym IP?
jest tu jakiś specjalista od #iptables?
mam setup taki:
- mam server vpn (ppp) na #raspberrypi, mam publiczne IP
- łączę się do niego lapkiem
na lapku chcę postawić jakiś serwer nasłuchujący na pocie ABC. jakie reguły iptables na malince ustawić, żeby port ABC był otwarty na publicznym IP?
5
EndeavourOS to system linux z wydaniem ciągłym, oparty na Arch Linux

Ma być duchowym następcą Antergos - zapewniając łatwą konfigurację i wstępnie skonfigurowane środowisko pulpitu na podstawie Arch. Najnowsza migawka dystrybucji zawiera aktualizacje pakietów, a także nowe narzędzia do czyszczenia informacji zarządzania pakietami i instalowania alternatywnych jąder
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
Kiedyś potrzebowałem takiego urzadzenia, co łączy się z innymi, i jak mu prześlę sygnał, to ono zrobi jedną rzecz. Powiedzmy taki inteligenty dom. Tylko kupowanie do każdej głupoty rpi to przesada, właśnie przypadkiem znalazłem to:
https://store.pine64.org/product/pine64-wifi-remote-module/
PINE64 POT REMOTE WIFI I/O CONTROL MODULE
Ktoś używał czegoś podobnego?
#linux #iot
https://store.pine64.org/product/pine64-wifi-remote-module/
PINE64 POT REMOTE WIFI I/O CONTROL MODULE
Ktoś używał czegoś podobnego?
#linux #iot
Hej
Jaki program polecacie do ograniczenia zużycia internetu(określanie maksymalnej prędkości pobierania) przez system lub aplikacje na Linuxie?
Niby mam dostęp do routera ale wolałbym to robić lokalnie na komputerze.
#linux
Jaki program polecacie do ograniczenia zużycia internetu(określanie maksymalnej prędkości pobierania) przez system lub aplikacje na Linuxie?
Niby mam dostęp do routera ale wolałbym to robić lokalnie na komputerze.
#linux
- 16
To już mój trzeci rok z linuxem jako main OS. Początkowo korzystałem z dualboota (głównie do gier), ale odkąd valve zrobił ukłon w stronę linuksiarzy (proton) i MS wypuścił teamsy na linuksa, to windows poszedł całkowicie w odstawkę. Sprawdziłem chyba wszystko możliwe środowiska i moim zdaniem KDE nie ma sobie równych ze względu na ogrom customizacji, które można wykonać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #pokazpulpit
#linux #pokazpulpit
źródło: comment_15951858132sNDdEMrAWaOeZEzRU1XxA.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ska87: pozdro miras. U mnie już około 10 lat Linugz jako główny OS. Bez dualboota od 5 lat. Dla mnie windows może nie istnieć



























@Gennwat: Ciebie też wołam bo rozwiązane. Zamykam.
źródło: comment_1595349497OEKehEKzEOVxp82xYuZntV.jpg
Pobierz