Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu napisałem post na Wykop o byobu

Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od tux czy screena, choć byobu łączy te dwie technologie, i to jest piękne.
Szczerze? Nie wyobrażam sobie już shella bez byobu.

Nawet głupi serwer pink.tilde (netbsd) ma już byobu w standardzie, nawet nie musiałem instalować...

Dziękuje za tworzenie byobu!
#linux #tux #screen #byobu
  • 8
  • Odpowiedz
Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od tux czy screena,


@aptitude: przecież to jeden #!$%@?. Byobu to przecież nakładka na tmux i screen. Zobacz sobie w zależnościach pakietu co ci instaluje jak wrzucasz byobu
  • Odpowiedz
Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od tux czy screena,


@Kryspin013: Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od gołego tmux czy screena,

( ͡° ͜ʖ ͡°) Detale
  • Odpowiedz
lepsze od gołego tmux czy screena,


@grappas: to prawda, ale ja mam config grml i tam jest git. No i byobu ma inne skróty niż tmux a ja działam głównie na serwerach i nie lubię uczyć się kilku wersji skrótów do jednej aplikacji - stąd preferuję skróty tmuxa.
  • Odpowiedz
Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od tux czy screena,


@aptitude: wygląda fajnie, muszę się tylko nauczyć skrótów, do tej pory używałem tmux'a. odkryłeś już oh-my-zsh fish mc cmatrix?
  • Odpowiedz
Dziś tylko chce potwierdzić byobu jest dużo lepsze od gołego tmux czy screena,


@grappas: Dokładnie, nawet sterowanie jest prostsze, którego nauczysz się w 5sekund.
  • Odpowiedz
wygląda fajnie, muszę się tylko nauczyć skrótów, do tej pory używałem tmux'a. odkryłeś już oh-my-zsh fish mc cmatrix?


@aptitude: Chyba nie zrozumiałeś, o co chodzi w poście xD

Byobu nauczysz się w 5 sekund, przeciwnie do
  • Odpowiedz