Wpis z mikrobloga

Lubuntu czy Xubuntu do firmy? A może jakaś inna dystrybucja do pracy w firmie dla prostych prac biurowych (laptopy)?
(większosć narzedzi w przeglądarce).

Rozważaliśmy też ChromeOS ale obawia mnie wiązanie tematów z kontem w Google (nad prywatnymi kontami w Google nie uda się zapanować a Workspace dla każdego pracownika to dodatkowy koszt).

Swego czasu korzystałem z Lubuntu ale w losowych momentach działy się dziwne rzeczy typu internet przestawał działac i wymagany był reset (czasami nawet to nie pomagało) później problem samoczynnie ustępował.

Zależy mi na stabilności (bez losowych problemów jak wspomniane) i lekkości systemu.

#linux #lubuntu #xubuntu #ubuntu
  • 9
@Wykopowicz_Ryan:

A może jakaś inna dystrybucja do pracy w firmie dla prostych prac biurowych (laptopy)?


Ja z całego serca polecam systemy z rodziny Enterprise Linux - 10 lat wsparcia, stabilność klasy biznesowej. Zwłaszcza wersję nr 9, która niedawno wyszła i będzie wspierana do 30 czerwca 2032 roku.
Pobierz i zobacz, jak się będzie sprawować i czy spełnia twoje oczekiwania: tutaj link do wersji nr 9.
Swego czasu korzystałem z Lubuntu ale w losowych momentach działy się dziwne rzeczy typu internet przestawał działac i wymagany był reset (czasami nawet to nie pomagało) później problem samoczynnie ustępował.


@Wykopowicz_Ryan: To nie jest kwestia sprzętu i systemu a adminów i wsparcia. To nie jest za darmo.