A pochwalę się co mi tam, liga już zakończona ale mirage to czas cudów jeśli chodzi o moją karierę w poe. Najlepsza liga ever ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postać: https://poe.ninja/poe1/profile/Soviel-4965/mirage/character/SavageEnoughMarauder

#pathofexile #pathofexile2 #pcmasterrace i #linux bo od kilku miesięcy korzystam i żałuję że tak późno przeszedłem, gry działają lepiej niż na windowsie.
Soviel - A pochwalę się co mi tam, liga już zakończona ale mirage to czas cudów jeśli...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linuxmint #linux #debian #fedora

Co byś zainstalował z ponizszych distro na swoim kompie (unikając ubuntu based distro)

Co byś?

  • Fedora 44 33.3% (45)
  • Nobara 6.7% (9)
  • Debian 13 28.9% (39)
  • Linux Mint Debian Edition 31.1% (42)

Oddanych głosów: 135

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
@LadySandra: trudny wybór, ale niech już będzie Debian, a nie jakieś pokemonowe distra. Co to kurde jest Nobara?
Chociaż to i tak tylko hipotetyczna sytuacja, w rzeczywistości żadnego z tych bym nie zainstalował.
  • Odpowiedz
Czy używacie agenta AI w konsoli? #linux

Ja w pracy nam podpięty Claude pod CLI I od kilku tygodni oprócz df -h albo ls to nie wpisałem żadnego polecenia.

Teraz bardziej zastanawiam co zrobic a nie jak to zrobić.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nameisnull: No żeby uruchamiać Ollamę czy LM Studio to musisz mieć sprzęt za kilkaset koła. Albo co najmniej ~25 i jakiś model pod programowanie.

Gemini to produkt od Google, ma IDE (Antigravity - chociaż zamknięte) i Gemini-CLI jako agenta konsolowego.

I zero złociszy z limitami

W teorii można kupić konto z Azji za 70zł / rok i używać, ale nie testowałem
  • Odpowiedz
  • 0
@nameisnull: tak i to główny sposób na używanie AI. Jak się spróbuję to jest sprawniej niż z IDE, a zmiany podglądasz w git. Największy plus taki że niemal każde narzędzie clip jest podobne i łatwiej skakać między różnymi dostawcami.
  • Odpowiedz
Panie i Panowie spod tagu #linux pomożecie w promocji bo niewiele brakuje. Uważam, że jakiekolwiek nagłaśnianie inicjatyw tym bardziej związanych z rządami będzie korzystne. Sam jestem za tym aby promować opensource i aby Państwa budowały struktury IT i software bazując na wolnym oprogramowaniu.

https://wykop.pl/link/7945663/niemcy-inwestuja-w-kde
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Onlyoffice z otwartym jednym arkuszem bierze około 600-800MB ramu. Kilka arkuszy otwartych to już może się nawet rozszerzyć do kilku GB ramu zjedzonych przez jedną aplikację. Freeoffice Planmaker z tym samym arkuszem nie bierze nawet 100MB ramu. To że onlyoffice to poprostu instancja przegladarki i dlatego zjada najwięcej to wiem, ale dlaczego z tej trójki to nie LibreOffice Calc jest najlepiej zoptymalizowany?
#linux
Pawcio_cukierek - Onlyoffice z otwartym jednym arkuszem bierze około 600-800MB ramu. ...

źródło: 1000010478

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja naprawdę chciałbym porzucić Microslop i Windowsa i przenieść się na jakiegoś Linuxa, np. Fedorę, Kubuntu czy ZorinOS, ale im więcej o tym czytam i oglądam to dochodzę do wniosku, że w tym momencie Linux jako domyślny system nadaje się tylko dla ludzi, którzy nie robią na komputerze nic poza oglądaniem YT i podstawową pracą biurową oraz programistów. Nie chodzi o interfejs i wygląd systemu, KDE Plasma wygląda zajebiście i intuicyjnie, desktop
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, DuckStation nie wykywa mi padów od PS5

Normalnie łączę je z linux mint przez bluetooth i nie ma z tym problemu no ale jak odpalam duckstation to nie ma tych padów na listach, nie wykywa ich wcale, co mogę zrobić?

#duckstation #linux #linuxmint #ps5
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux Mam zapytanie. Czy przypadkiem Linux.pl nie zostało przejęte przez Home.pl? Na fakturze widzę netart. Myślę, że jeżeli Linux.pl został przejęty przez Home.pl, to Home go kupiło, zlikwidowało forum i od razu sprzedało. Czy się mylę?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajne w linuxie jest to że mam zainstalowane ze 160 programów i około 40 gier na steamie i heroic launcher razem. Plus jakieś maszyny wirtualne na virutalbox a teraz winboat do office'a, waydroid o którym zapomniałem że go zainstalowałem już, emulatory konsol, wszystko gdzieś aktualizaowane od kubuntu 20.04 do najnowszego 26.04 teraz i to chodzi na tyle dobrze że zapominam że mam w systemie taki śmietnik. Tymczasem w windowsie pewnie już bym
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach