Mirki, dziś na szkoleniu z ekspertyz dendrologicznych usłyszałem ciekawą historię o tym jak ludzka głupota skazała piękny dąb na śmierć.
Otóż historia miała miejsce w miejscowości Ciemna Wola. Znajduje się tam zabytkowy park, a w nim rośnie ogromny dąb mający ponad sześć metrów w obwodzie. Wszystko było spoko do czasu aż jakiś inwestor nie postanowił wybudować tam pałacu. Główną atrakcją miał być widok na drzewo. Podczas budowy na dąb chuchano i dmuchano
dwuitownik - Mirki, dziś na szkoleniu z ekspertyz dendrologicznych usłyszałem ciekawą...

źródło: comment_pkpfb8leHkBb49wIzAn2xUlNO7IM6aZ9.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ubiprom: Oparty o drzewo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pojeździłbym ;) Jeździło się składakiem na andrychowskim silniku i skrzyni z żuka czy czegoś podobnego. Silniczek na jedynym tłoku, dawał radę wyciągnąć dwie przyczepy piachu/drewna pod wał na wiśle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, ze nie pamiętam co to za silnik dokładnie był :D Nie mogę znaleźć tego modelu, na pewno andrychowski bo pamiętam
  • Odpowiedz
@kaczor: Facet nie wiedział, podszedł do sprawy z logiką na zasadzie "przykryję drewno bo zmoknie"
Wot, cała historia.

Powinieneś wejść na podwórze i wyjaśnić właścicielowi, że robi błąd, a nie trzaskać foty i wrzucać na wypoka.
  • Odpowiedz
Jak to jest że jodły tworzą drzewostan w rezerwacie Rowokół koło słowińskiego parku narodowego kilkaset km na północ od swojej niby północnej granicy występowania? Sztuczne nasadzenia?
#las #lesnictwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolsky rezerwaty to forma ochrony, która nijak się ma do naturalności, bo może chronić dawne parki, obszary polowań etc. Nie znam tego miejsca osobiście, ale bankowo sztuczny drzewostan.
Zachęcam do skierowania pytania do nadleśnictwa. Mają obowiązek odpowiedzieć :)
  • Odpowiedz
Halo #lodz poszukuję jakiejś miejscówy na wynajem gdzie można byłoby zrobić jakiegoś #grill #impreza na 50-100osób w okolicach Łodzi. Może nawet być do 100km. Ważne żeby to był jakiś plener z grillem, altaną czy namiotem. Także wymagań nie mamy za dużych. Ważne żeby był to dobry plener, może być nawet w lesie, za który nie zapłacimy miliona monet. Z góry dziękuję za pomoc.
#pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki mam pytanie. Jeżeli chciałbym spać przy jeziorze które jest w lesie i bezpośrednio dochodzi on do ów jeziora to obozować nie można? A jeżeli linia drzew kończy się parę metrów od jeziora a bezpośrednio przy nim jest pas trawy to już można? Na polanie w lesie też można?
#biwakowanie #las #rower
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TP-w-trzeciej-klasie: a jak wyglądają takie awanse? W sensie są jakieś określone progi itd (tak słyszałem), czy jednak co sobie wywalczysz to masz? Bo z tego co mi wiadomo to raczej rzadko tylko "start życiowy" ale praca aż do emerytury w jednym miejscu.
  • Odpowiedz
@Kroos123 każdemu się należą awanse i tyle ;) po prostu najczesciej wraz ze stażem pracy się awansuje w Służbie Leśnej i tyle. Mało, który szef.robi inaczej.
Miałem na myśli, że kasa jest dobra na start. Bo blisko 3k na rękę można dostać na wstępie, a wydaje mi się, że to niezła stawka. Z czasem zaś nie rośnie tak szybko jakby się chciało ;) i np. nawet w lesie operatorzy maszyn wielooperacyjnych
  • Odpowiedz