Brudnica mniszka to niezła plaga ; ) w latach 80tych wpieprzyła kawał Pomorza. Wtedy pryskano DDT :D = niezły syf.
Teraz czymś bardziej strawnym ale nie polecam przyjmować na twarz czy jeść jagód.

Swoją drogą, jak gąsienice mniszki zasuwają do góry... i wcinają igły w koronie to słychać deszcz fekaliów.

Pozdro Panie i Panowie
#horzelaopowiada
  • Odpowiedz
Taki to był właśnie weekend...

Jak dobrze, że już jutro znów w las!

Przypominam o ochronie przed kleszczami! Permetryna zdaje egzamin. Nasączajcie ciuchy, bo jeden z naszych zapomniał i po dwóch nocach w lesie znalazł na sobie 5 wbitych s------i.

Na
Afrati - Taki to był właśnie weekend...

Jak dobrze, że już jutro znów w las!

Pr...

źródło: comment_rYF4x9vGaTBNBQNwRKS6rxarDhoNMZ24.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lubię wypok, lecz w większości nie odpowiadają mi treści publikowane na mikroblogu. Wystarczy spojrzeć na popularne tagi gdzie króluje danielmagical... (,). Jestem z wykształcenia leśnikiem. Moją pasją nie przerwanie od lat szkolnych jest ornitologia, zoologia i wszystko co związane z lasem. Jakby było jakieś szersze zainteresowanie wśród wykopków może mógłbym pokusić się o stworzenie tagu w którym zamieszczałbym informację związane z ekologią lasu, entomologią, ornitologią, łowiectwem, gospodarką leśną,
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xniorvox znalazłem też taką informację z zeszłego roku:

Do 2014 r. czosnek niedźwiedzi był objęty ochroną ścisłą. Aktualnie wg Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin jest zaliczany do gatunków roślin objętych ochroną częściową, które mogą być pozyskiwane. Sposobem jego pozyskiwania jest: „Zbiór ręczny z licznych populacji, wyłącznie na obszarze województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Należy zostawić nie mniej niż 75% populacji. Nie należy
  • Odpowiedz
Nie wiedzieć dlaczego, jakiś typ pająków (???), buduje sobie gniazda w nietypowy dla pająków sposób, bo na ziemi. Co lepsze, to tych gniazd w lesie jest tysiące i trudno jest swobodnie się poruszać, tak aby przypadkiem w to nie wejść.
Czy ktoś jest obeznany w temacie i może wie, cóż to za stwór, tak bardzo upodobał sobie leśne podłoże?
#pajaki #las #wycieczka #ciekawostki #
dungones - Nie wiedzieć dlaczego, jakiś typ pająków (???), buduje sobie gniazda w nie...

źródło: comment_n8lx7CqQchduRsMRKjdxSjKyu9C6LSDX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach