Gdybyś mógł/mogła sam/a wybrać sobie religię, to jaką byś wybrał/a?
#ankieta #pytanie #kiciochpyta #katolicyzm #neuropa #4konserwy #kosciol
#wiara #niebieskiepaski #rozowepaski

Jak wyżej:

  • Pan buk katolicyzm 13.5% (14)
  • Protestantyzm 2.9% (3)
  • Prawosławie 1.9% (2)
  • Buddyzm 7.7% (8)
  • Islam 2.9% (3)
  • Bogowie greccy 1.9% (2)
  • Bogowie rzymscy 0% (0)
  • Pogaństwo słowiańskie 8.7% (9)
  • Żadną, ateizm 60.6% (63)

Oddanych głosów: 104

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu: No to ukształtowany przez swoje doświadczenia stwierdzam, że i tak wybrałbym katolicyzm. Nie mam dostępu do żadnych meta-kryteriów, które pozwoliłyby mi na ocenę swojego życia i nie były jednocześnie w nim (różnego rodzaju doświadczeniach i przyswojonych pojęciach) zakorzenione. Jako praktykujący katolik wybieram katolicyzm i nie widzę w tym nic dziwnego. Tak samo wierzący muzułmanin wybierze pewnie islam (chyba, że będzie się kierować jakimiś innymi, pozareligijnymi kryteriami, ale wtedy znowu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jonn: nie pamiętasz? Przecież ich, kat0likow, prawo w tym kraju nie obowiązuje. To bydło zachowuje się jak radzieccy namiestnicy po wojnie. Robią co chcą i są bezkarni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Odnośnie zarzutu, że "Watykan pomagał zbrodniarzom":
Zaopatrywanie nazistów w fałszywe dokumenty?
Zarzut jest o tyle zdumiewający, że:
Kościół nie dysponował żadnymi możliwościami wystawiania fałszywych dokumentów. Taką możliwość miał tylko Międzynarodowy Czerwony Krzyż
Z drugiej strony zdobycie prawdziwych dokumentów na fałszywe nazwisko nie stanowiło żadnego problemu i można to było zrobić na dwa sposoby - patrz komentarz
#historia #iiwojnaswiatowa #kosciol #religia #gimboateizm
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z pierwszego korzystali Niemcy uciekający przez Austrię i Włochy. Opierał się on na pewnym zabiegu prawnym – wystarczyło powiedzieć że nie jest się Niemcem tylko tzw. Optantem (Optantami nazywano Południowych Tyrolczyków którzy na mocy traktatu Hitler-Mussolini z 1939 roku zrzekali się obywatelstwa włoskiego przenosząc się do III Rzeszy) - bowiem ci w momencie kiedy po wojnie wracali do Włoch mieli formalny status bezpaństwowców – a więc prawo do paszportu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa: dzieje się wg katolików naprawdę, ale w starożytnym rozumieniu fizyki. Forma (tj. zewnętrzne właściwości) pozostaje ta sama, ale zmienia się "substancja"(wewnętrzne jestestwo danej rzeczy, czy jakoś tak) stąd proces zwie się transubstancjacją. Czyli niby tak, ale jednak nie do końca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście katolicy mają często mniejszą wiedzę o własnej religii niż wielu ateistów.
  • Odpowiedz