szokuje mnie tu zupelny brak księży, w ostatnim szpitalu na porodówce chyba ze 3 razy przychodził katabas, mimo że tam albo kobity jeszcze wietrzyły obolałe krocza albo są jeszcze na cewnikach itp.a ten wchodził bez pardonu i proponował że można przewieźć z łóżkiem na msze xd
#szpital #ciaza #kosciol
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DIABŁY W WATYKANIE (część 2)

Od dwóch tysiącleci kolejni papieże stoją na czele Kościoła. Dziś wielu ludziom wydaje się, że wszyscy oni byli ludźmi starszymi, doświadczonymi w piastowaniu kościelnych stanowisk. Nie zawsze tak jednak bywało, a sam papieski urząd często można było po prostu kupić. Nie ma wątpliwości, że ich historia nie jest bez skazy.

I choć zdarzali się „Biskupi Rzymu”, do których nie można mieć żadnych zastrzeżeń, to jednak tych kilku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@buntpl: Wrzucasz 3 kościoły, z czego 2 z czasów komuny, a 1 bazujący na istniejącym kościele w Asyżu. Gratulacje.
Słyszałem taką historię, że kościół Jana Chrzciciela miał był projektowany jako kino, dlatego tak wygląda.
Kościół Benedykta też jest przerobiony z jakiejś niedokończonej hali.
A tak w ogóle to kościoły to plac zabaw architektów. Nie ma drugiego segmentu rynku, gdzie takie pomysły radykalne by przechodziły, więc nie ma się co dziwić,
  • Odpowiedz