Cały internet pełen postów o tym jak to programiści zarabiają coraz mniej, jak juniorzy nie mogą znaleźć pracy, jak firmy ściągają taniej siłę roboczą ze wschodu, jak AI zabierze wszystkim robotę. Płacz, lament, dramatyzm.
Ale jak ktoś przyjdzie i powie "ok, to może zróbmy Izbę Inżynierów Oprogramowania i certyfikacje, tak jak mają lekarze i architekci, żeby ograniczyć podaż i podnieść wartość zawodu" to nagle wszyscy obrażeni.
"Ależ ja nie potrzebuję jakiegoś papierka żeby kodzić!"
"To
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Subsacharyjska-tarantula: Potrzebujemy tych regulacji na poziomie całego UE i Stanów, wtedy żaden cywilizowany kraj nie będzie mógł wdrażać kodu wyprodukowanego przez ludzi którzy nie są certyfikowanymi specjalistami. Jakoś u lekarzy to działa bardzo dobrze. Wprowadzimy cyfrowe PWZ którymi będzie podpisywany każdy commit na gicie.
  • Odpowiedz
Hej,
mam funkcjonującą stronę (aplikację) zbudowaną przy pomocy base44. Mam problem z integracją API InPostu (konkretnie z wyświetlaniem mapy do wyboru paczkomatów - nie dopasowuje się do kontenera)
Poza tym strona pracuje bez problemów. Szukam osoby która wykona działającą integrację.
Aplikacja strony jest napisana w JavaScript (konkretnie JSX dla komponentów React).
Używa następujących technologii:
React - biblioteka do budowania interfejsu użytkownika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mati365: chodzi o model danych. Żeby np. mieć cos takiego:
<span><span></span></span> musisz samemu konsumować te znaczniki bo inaczej CKEditor usunie spany i zmerguje atrybuty. O ile tworzenie dokumentów w CKEditor i pozniej edycja ich jest ok, tak używanie istniejącego HTML to jest koszmar. Przynajmniej dla mnie ale podejrzawam ze nie da się tego zrobić dobrze. Zawsze będzie to jakaś forma kompromisu
  • Odpowiedz

Mirki, czy ktoś by miał ochotę przetestować nową wersję mojej aplikacji, która pomaga przygotować się do rozmów rekrutacyjnych programistom i devops (iOS/Android)? https://www.itflashcards.com/ dodałem ostatnio ponad 5000 quizów, nowy design, dark mode.

Jak by ktoś miał chęć sprawdzić to mogę dać kod do konta premium na 30 dni za darmo :)

Mam już kilkudziesięciu subsrybentów z całego świata, ale cholernie ciężko się wbić na dobre pozycje w sklepach Google i Apple :(
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Omer86: Dla mnie korpoidiotyzmy to uwłaczanie człowiekowi, nie poszedłbym na taką rozmowę nawet by się płaszczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale miło że próbujesz pomóc innym by jakoś to przetrwali
  • Odpowiedz
  • 0
@mcsQ: 1. Też korzystamy z różnych LLM, lista głupich pytań i głupich odpowiedzi, jest duża. Trzeba to ręcznie sprawdzać i weryfikować. 2. Nie masz quizów do śledzenia postępów. 3. Wkrótce chcemy nawiązać współpracę z blogerami, którzy będą weryfikować dodatkowo nowe pytania i odpowiedzi, więc będą to sprawdzone informacje.4. LLM nie jest nawet w stanie wygenerować Ci 100 pytań i odpowiedzi bez wielu błędów.
  • Odpowiedz
@Zimm3man: Ale nadal PO czy SM (Sales manager, nie scum master XD) chociaż róchają, często i gęsto takie Karolinki po różnych integracjach. A Kamilek to taki mały grubas, któremu w szkole zabierali kanapki i się śmiali a teraz w pracy zasadniczo dzieje się to samo tylko w formie dojeżdżania w scrumie. Polskie IT niczym się nie różni od polskiego gimnazjum. Te same zachowania, te same mechanizmy... Tylko ludzie starsi i
  • Odpowiedz
Szukam człowieka/ludzi o wysokiej kilturze inżynierskiej ze znajomością języka angielskiego do audytu aplikacji VUE + JS + TS oraz ASP.NET. Rozumiem, że raczej nie trafię na kogoś ze całym tym stackiem i nie wymagam. Możemy to podzielić.

Pracuję w firmie która od dwóch lat współpracowała z zewnętrznym podmiotem w zakresie utworzenia apki front + backend. Ja miałem to wdrażać + rozbudowywać o inne kolejne serwisy w znanych mi technologiach.

Dostaliśmy kod,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostaliśmy kod, zerknąłem na historię i to jak prowadzą kontrolę wersji było bardzo alarmujące. Do tego stopnia, że zerknąłem czy w ogóle robią testy jednostkowe. No nie robią. W dodatku dwa lata klepali to bez konteneryzacji. Ja czuję, że to jest domek z kart którego strach dotknąć.


@Patrick_Rowerovsky: Czego oczekujesz od takiego audytu?
  • Odpowiedz

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fury_Warrior:

Większość tej pracy i tak nie ma sensu, nie wymaga zbyt wiele, to takie robienie hałasu dla hałasu. No to się to wypycha tam gdzie najtaniej, a potem przejmie to AI.

Ogarnięty programista znajdzie robotę, a ktoś po bootkampie który pił kawę i organizował spotkania cały dzień będzie musiał się przebranżowić, jak w każdym innym zawodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fury_Warrior same technologie to tez nieważne IMO. Mówię bardziej o niszy tematycznej. Pracując jako dev w firmach fintech czy insurtech i tym podobnych branżach, podiadajac wiedzę o tych branżach i jak one działają, jak działa wszystko w sferze software dla tej konkretnej branzy - stajesz sie o 10 razy bardziej atrakcyjnym wyborem niż programista z nawet większym doświadczeniem jeśli chodzi o samo klepanie, ale nie znającym branzy.

Po sobie to widzę.
  • Odpowiedz