Teraz już wiem czemu Paradox zrobił że Polska może celami narodowymi zaprosić do Międzymorza tylko Litwę, Łotwę i Estonię. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem odpalonego moda Poland+, który dodaje dodatkowe kraje do zaproszenia, no i oczywiście (prawie) wszyscy dołączyli do tego śmiesznego sojuszu, więc nie mieli gwarancji niepodległości ze strony UK i można było ich zająć w 3 tygodnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#
Gother - Teraz już wiem czemu Paradox zrobił że Polska może celami narodowymi zaprosi...

źródło: comment_kxNjapkCiogbk6lQonDXhQKAaS1OmSWJ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy oni pozmieniali coś w artylerii w ostatnich aktualizacjach? Odkąd zacząłem grać na nowych patchach to kompletnie nie mogę się przebić przez linię frontu, moje dywizje (8 piechoty + 2 artylerii) wygrywają przez kilka dni a potem znacznik robi się czerwony, bo KAŻDA dywizja wroga ma 200+ obrony, nawet kiedy walczę z dywizjami, które są tylko w ~15% wyposażone.

Też tak macie? Strasznie męczę się w każdej wojnie.

#heartsofiron #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydzielenie Mandżurii z Japoni to wielkie ułatwienie dla Japonii w walce z Chinami. Dlaczego? Wcześniej jak była Japonia + te małe państewko (wybaczcie, ale nazwy nie pamiętam) to mogliśmy wysłać przykładowo 7 ochotników Japończykom i 3 temu państewku, teraz oprócz tego możemy wysłac jeszcze 7 ochotników Mandżurii. W sumie mamy 17 dywizji, tylko że nie można ich połączyć w jedną - taki mały minus :D
#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem dlaczego tracę takie chore ilości ludzi. Prowadzę wojne jako agresor z Rzeszą. Ja straciłem 200 k ludzi już, oni 11k..
#hoi4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inteligent111: Wrzucaj do dywizji piechoty szpitale polowe (chyba, ze grasz ruskimi to to można olać), staraj się trenować dywizje aby osiągały trzeci poziom, pilnuj aby dywizje nie miały braków w wyposażeniu, utrzymuj rozpiętość bojowa dywizji na poziomie 20 (18 też styknie).

Jak walczysz z Ruskimi to w szablonie piechoty wywal jeden pułk piechoty i wrzuć pułk artylerii i będą mogli ci naskoczyć.

A no i wybieraj doświadczonych dowódców i jak
  • Odpowiedz
Czy mi się wydaje, ale czy przypadkiem nie zwiększyli przyrostu ropy i gumy z rafinerii? imo to potęzny buff dla niemców, bo wystarczy teraz szybko zając na początku Szwecje oraz wybudować z pare rafinerii i jesteśmy ustawieni z surowcami na samym początku rozgrywki.
#hoi4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4
Patch 1.3.3. "Płatny betatester" here. W komentarzach reszta zdjęć.

Moje wymagania:

Dla mnie AI będzie w miarę OK jak minorem nie będę mógł wpieprzyć majorowi, vide: Polska vs Niemcy (co nie byłoby trudne do zrobienia gdyby AI rozsądnie gospodarowało fabrykami i sprzętem, bo Polska ze swoim IC powinna po tygodniu w Wehrmacht dzidami rzucać.
Kłania się tu też właśnie AI, które zamiast zrobić pancerną pięść, przerwać front i wyjść na tyły
C.....i - #hoi4
Patch 1.3.3. "Płatny betatester" here. W komentarzach reszta zdjęć. ...

źródło: comment_8HM11A1sOYTZQ1dvS1RcsoFOpdAeCbO0.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mnie AI będzie w miarę OK jak minorem nie będę mógł wpieprzyć majorowi, vide: Polska vs Niemcy


@Camilli: To co dopiero z AI w Europce gdzie Ulmem ludzie świat podbijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szczykawa: EU dzieje się na przestrzeni kilkuset lat, w HoI efekt motyla powinien być odpowiednio mniejszy.
To nie tak, że chcę oskryptowania. Sandbox, ale z historią alternatywną - nie absurdalną.

Po drugie Niemcy mogliby spokojnie mnie pobić, gdyby AI było sensowne. Jadę na lend-lease. Konwoje spokojnie docierają przez... Bałtyk (bo AI nie lubi wysyłać u-botów na Bałtyk).
Czy z uporem maniaka atakuje przez Karpaty, zamiast próbować mnie odciąć od morza,
  • Odpowiedz
@Mnichuy: Trochę trzeba jednak zrozumieć jak funkcjonuje Paradox. Ich produkty to jednak są uber niszowe gry i takie EU4 dobiło do miliona egzemplarzy po 3 latach bycia na rynku i dziesiątkach wyprzedaży. Wydawanie wielu DLC pozwala im na to, żeby w ogóle działać (to, że spora część jest jednak trochę za droga to inna sprawa). Do tego jednak dają zawsze patch darmowy z wieloma poprawkami.
  • Odpowiedz
gdzie kupie najtaniej podstawkę? chociaż jakby dorzucono jakieś dlc to bym się nie obraził, ale wolałbym na miesiącach pokupować to co trzeba
#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę kupić hoi, ale jest mnóstwo wydan i nie wiem, które kupić, wiem tylko, że Field Marshall to podstawka, i 2 dodatki, z czego jeden jeszcze nie wyszedł. Ale czym różnią się te wszystkie D-day edition, Cadet, Colonel itp?
#hoi4
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piekny_pan: Ogólnie to przegrałem sporo na piracie, więc nie musisz mi tłumaczyć o co chodzi. System marionetek z dodatku jest spoko. Teraz wyszedł patch 1.3.3 który sporo poprawił a zwłaszcza AI, które już umie grać. Chciałem wesprzeć twórców i mieć dostęp do multi, stąd moje pytanie.
  • Odpowiedz
Jakiś protip jak zająć Hindia Belanda? W 36 zajmuje Rzeszą Holandię i nie starcza mi pkt zwycięstwa na zajęcie Holandii + stworzenie marionetkowych Hol. Indii Wschodnich :( Inwazji morskiej na ich ziemie narazie nie dam rady zrobić, bo okręty nie maja zasięgu xd
#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darkest Hour na modzie grand campaign (1914-1992), generalnie istny r--------l. Polska ma pojedyncze kolonie gdzieniegdzie na świecie, całą Białoruś i pół Ukrainy (nabytki po wojnie z bolszewikami), pół Prus Wschodnich, i kawałek pogranicza z Niemcami (1 wojna polsko-niemiecka).
Sojusz z Węgrami które po 2 wojnie Polsko-Niemieckiej wchłonęły Słowację oraz sojusz z Argentyną i Panamą.
III Rzesza po obskoczeniu w-------u u mnie (coby bardziej roleplayowo było zawarłem pokój na kodach) nie zniechęciła się i zaatakowała
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myzael:
Yep. Mod The Road to 1956, taka vanillia+ (niestey BICE nie jest zoptymalizowany i po 4 latach gry miesiąc trwa prawie minutę, a pondato dzięki rozbudowanemu systemu budowy dywizji można osiągnąć kosmiczne staty, a AI sobie z tym nie radzi).

Dałem wejść na swoje terytorium bo prowadziłem wojnę obronną+mikrozarządzanie (każdej dywizją sterowałem ręcznie). Chciałem by Niemcy się wyprztykali z zaopatrzenia (niestety sprzęt zdobyty na Francji uniemożliwił mi zajęcie Berlina
C.....i - @myzael: 
Yep. Mod The Road to 1956, taka vanillia+ (niestey BICE nie jest...

źródło: comment_blHnWxBhXft2svV9sxbuIaEvsD5VYovE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Gram sobie w Darkest Hour, biorę dostęp militarny od Wielkiej Brytanii, gromadzę wojska w Singapurze, wypowiadam wojnę Tajlandii i nie mogę i nie mogę zdesantować mojej piechoty morskiej z okrętów desantowych na plaże wroga.
Ktoś się orientuje dlaczego?
Klikam na prowincje z plażą i nic, żadnej możliwości desantu

#heartsofiron #hoi4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy szukam jakiegoś fajnego moda do #hoi4 #heartsofiron o czasach współczesnych i jakiegoś moda o zmianach rdzenności prowincji bo straszne mnie w-----a ze polska nie ma roszczeń do ziem odzyskanych a Litwa do Wilna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
znalazłem cos takiego
Millennium Dawn: Modern Day Mod
nadaje się on
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ta gra jest mega skopana czy ja tylko mam taki mega problem. Dochodzi do wojny i spadek fps do 2/4

AMD FX-8120 ,16GB ram i GTX 660

#hoi4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4 #heartsofiron

gram faszystowska brytania, 100% poparcia dla faszystow i nadal nie moge uzasadnic celu wojennego - potrzebne minimum napiecia swiatowego 100% . To chyba od jakiegos bonusu "izolacja". Jak to ominac/naprawic?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach