Siema Paradoxowe świry
Polecacie #hoi4 ? Recenzje w internecie są pozytywne - większość ponad 8/10. Jednak na steamie jest bardzo dużo negatywnych opinii - głównie o niedorozwiniętym AI przeciwnika. Jak wypada to przy #eu4 ? Warto ?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jakie rady do gry Francją? Ostatnio spróbowałem ją skomunizować, dołączyłem do Kominternu, ocaliłem Republikę Hiszpańską i wszystko szło świetnie dopóki w środku wojny ze Szwajcarami oni dołączyli do Aliantów (nie wzywałem posiłków Kominternu a gdy wypowiadałem wojnę nikt ich nie gwarantował) a jednocześnie Rzesza zaatakowała Sowietów i musiałem się zgodzić by im pomóc.
Chyba następnym razem spróbuję raczej opcję by założyć własną frakcję z Republiką Hiszpańską. A, grałem z odznaczonymi historycznymi
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TotalDisaster:

Ta gra byłaby dobra dopiero po solidnym uncuckingu. Druga sprawa że mam nadzieje że ktoś kiedyś odważy się na zrobienie gry razem z kompletnym system zarządzania "zasobami ludzkimi" czyli obozy, gułagi, czystki i te sprawy.
  • Odpowiedz
Jak ja nienawidzę, gdy wybór poziomu trudności ogranicza się do tego, że na niższym dostajesz jakieś bonusy do produkcji, minerałów, energii czy czegoś tam. To powinno być tak, że poziom trudności określa stopień "ułomności" sztucznej inteligencji, a nie że przeciwnik dostaje wincyj surowców. Gram sobie w HOI 4 i gdy Niemcy wypowiadają mi wojnę w 1939, to padają 3 miesiące później. Za to jak odpalę tego samego save, ale z perspektywy Niemiec,
Gother - Jak ja nienawidzę, gdy wybór poziomu trudności ogranicza się do tego, że na ...

źródło: comment_SoSaCUMMDSP7baqurrd2JVQ7UhBsOWUM.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba Ruscy nie wyciągnęli wniosków z wojny zimowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale trzeba przyznać, że najbardziej jestem pod wrażeniem Włochów. Dali okrążyć sobie 100 swoich dywizji i w tej chwili została im tylko jedna. Zawsze jak gram, to ci Włosi nic nie mogą zrobić, no kurde kompletnie nic, nawet nie umieją swojego półwyspu ochronić, a co dopiero coś innego, cały czas ich trzeba ratować. xD

#
Gother - Chyba Ruscy nie wyciągnęli wniosków z wojny zimowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale t...

źródło: comment_3thosGXFdeoqW9D1P6qMKdLd8Da0Ez0T.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten cel narodowy dla Niemiec o aneksji Gdańska to jest jakiś żart. Przecież Gdańsk w ogóle nie powinien być polski od samego początku gry (a jest) a to że zabierają tym edyktem całą prowincję, to jeszcze większy żart. Nie było czasem tak, że Rzesza chciała tylko włączyć Gdańsk do Rzeszy i poprowadzić autostradę, a nie żeby kurde zabierać całe województwo pomorskie z II RP, czyli nie dość że Gdynię, to jeszcze Toruń
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hugenot111: No ale właśnie to nie oznaczało chyba przejęcia całego Pomorza, ale tylko aneksję Gdańska, który i tak nie był polski i poprowadzenie tej autostrady. xD
  • Odpowiedz
@Gother: Oznaczało to przejęcie całego Pomorza(od linii Trzcianka-Bydgoszcz-Grudziądz-Kwidzyń do Bałtyku) jeżeli takie by były wyniki referendum. W przypadku gdyby Polska uber alles niemiaszki przejęłyby Gdańsk+Korytarz. Dodatkowo demilitaryzacja półwyspu Helskiego
  • Odpowiedz
East vs West


@mattpoz: @Wilt0n:
East vs West wygląda ciekawie, szkoda że projekt anulowano.
Grałem w Geopolitical Simulator 4, bardzo fajny zamysł ale brak jest tego dopracowania. Szkoda bo np. sposób w jaki przejmuje się miasto wygląda realistycznie. Ogólnie to takie troche democracy + europa universalis z setkami bugów jako bonus.
  • Odpowiedz
#hoi4
ktoś wie jak zmodyfikować cel narodowy dla GER, by nie dochodziło do paktu R-M, gdy Polska jest w Osi?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Socyn: Kuhwa dalej tego nie poprawili xD Nie wiem czy im tego nikt nie wysyła jako błąd, czy im się nie chce, no chyba zaraz ja wyślę im raport xD
  • Odpowiedz
Byłby ktoś chętny nauczyć się/casualowo pograć w #hoi4
Dyplomacja na tsie, śmieszkujemy :)
Trochę po 21 będziemy się zbierać...

nick mattpo, taki av jak tutaj :)

zapraszam na priv lub steam :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4
Polecam grając ZSRR soundtrack z Red Alerta 3/2/1 + historyczne pieśni Acz. Niesamowity klimat jak zaprowadza się jedyny słuszny ustrój na całym globie.
C.....i - #hoi4
Polecam grając ZSRR soundtrack z Red Alerta 3/2/1 + historyczne pieś...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie da się grać fajnie Polską. Jakbym nie dołączył do Aliantów to i tak przegrywam, jak do komuchów jak wyżej bo siedzą i nic nie robią. A jak grać jakimś mocarstwem lub Polską w sojuszu z Niemcami to nuda bo za łatwo. Nienawidzę tej uzależniającej gierki.
EDIT: zapomniałem dodać, ze forty są OP i można się zabunkrować, ustawić gre na super szybkość i po godzinie szkopy nie mają manpowera. Ale nie da
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BursztynowyLubrykant: dołącz do aliantów, rewanżyzm, rób tylko fabryki wojskowe i produkuj wyposażenie dla piehcoty, karabiny i artylerie, wypowiedz wojnę czechosłowacji, rumunom i bułgarom, zajmij ich. Szykuj się na wojnę z niemcami - rozbij ich :)
  • Odpowiedz
@BursztynowyLubrykant: @myzael: Grand battleplan jest lipny, superior firepower najlepszy. Jak się zrobi dywizje po 9 piechoty i 3 artylerie, to niemiaszki nie mają żadnych szans, piechota im będzie padać jak muchy. xD

Najłatwiej, żeby Niemców rozwalić, to od początku zatrudnić Dmowskiego i robić państwo faszystowskie, ale nie wchodzić do Osi. No i koniecznie rewanżyzm trzeba zrobić i stawiać same fabryki wojskowe, więc nastawienie defensywne też od razu rób.
  • Odpowiedz
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co się stało z Paradoxem? To wydawało się takie fajne studio. Nie wiem jak z CK2 ale chyba nie muszę nikogo przekonywać, że w przypadku eu4 od czasu Common Sense nie wychodzą zbyt dobre dodatki, a hoi4 ma niedorozwinięte AI a najnowszy dodatek też wcale nie napawa optymizmem. Gdzie oni się pogubili? Czy po prostu stali się zbyt łasi na pieniądze i wpakowali się w niewydolny model monetyzacji pracy?
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TotalDisaster: Szwedzka firma. Mi zlikwidowali z pplazy mod do Victorii 2 bo był historyczny czyt. niepoprawny politycznie. Poszło o ludobójstwa w Afryce (p------------i się do obozów koncentracyjnych Brytoli w Płd. Afryce i wpływ opium na Chiny, o dziwo o mechanizm germanizacji i rusyfikacji Polaków nie mieli wontów)
Potem ta głupia polityka modów, co tylko steamworkshop ruszyć nie mogli bo są za krótcy (robienie i publikowanie modów poza ich forum jest
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Ten ostatni dodatek to po prostu hucpa. Za absurdalne 15$ praktycznie nic nie dodaje:

-Drzewka do krajów commonwealthu już dawno dodali moderzy i do tego ciekawsze i bardziej urozmaicające rozgrywkę. Bez problemu sam mógłbym podobne lub lepsze zrobić samodzielnie bo to tylko pliczki tekstowe.
-Blitzkrieg jako płatna funkcja DLC w grze o II wojnie światowej? Szczyty bezczelności i nie przypadkowo zmienili jego nazwę na spearhead doctrine...
-Autonomia wasali? Spoko
  • Odpowiedz
Te konferencje pokojowe są jakieś p------e. Grałem w multi, kolega Rzesza, ja Polska, zcisnelismy aliatnów, Miałem koło 500 punktów, Rzesza 1100, Japońce (AI) 300. Skończyło się na tym, że Niemcy się nachapali, ja potworzyłem trochę państw marionetkowych, a Japońce wzieli ziemię z moich marionetek. I po całej wojnie zystałem jakieś 3 jednoprowincjonalne shity. Czuję się oszukany, i to jeszcze nie z mojej winy
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach