Mam HoI4 ze Steama w wersji 1.3.3, ale nie mam rozkazu Spearhead. Czy to normalne? Trzeba odkryć jakąś doktrynę czy tak ma być? Jest tylko puste miejsce.

#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak decyduje się o tym kto zajmuje dane terytorium? Atakowałem według czerwonych strzałek i chciałem, żeby terytorium zajęła Japonia, a okazało się, że jednak biorą to Niemcy. Wkurzające to jest.

Tak samo jakbym chciał zrobić desant z terytorium sojusznika. Kto zajmuje teren? Czy to jest w ogóle ważne? Chyba tak, bo zajęte punkty zwycięstwa idą na konto tego co trzyma teren, nie?

#hoi4
Yelonek - Jak decyduje się o tym kto zajmuje dane terytorium? Atakowałem według czerw...

źródło: comment_FSR6WW8FYXduPK0tZyqzdzLKjRKtbeNs.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yelonek: ogólnie to jest p------e. Coś pomiędzy graniczeniem z danym terytorium, kto pierwszy wszedł na dany teren i kto kontroluje inne części tego kawałka lądu.
  • Odpowiedz
@Yelonek AI uwielbia oddawać okupację przewodniczącemu frakcji jeżeli to AI. Cały system okupacji i zajmowania terytorium wymaga gruntownych zmian IMHO
  • Odpowiedz
Hue hue hue. Strollowałem Papcia Stalina - Desant Morski na Leningrad i zajęcie lotniska. Potem zrzut 10 dywizji Fallschirmjagerów na Moskwę i okolicę + szybko zrobiłem bunkry wokół Moskwy. Szkoda, że nie można robić mostów powietrznych w celu zaopatrzenia dywizji.
#hoi4
Pituch - Hue hue hue. Strollowałem Papcia Stalina - Desant Morski na Leningrad i zaję...

źródło: comment_i8zcdnLXlPP8qW77HJ0cM3wQAbot0K6I.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Grasz na najnowszym patchu? Jak sytuacja z inteligencją kompów, nadal są głupie jak but tzn. Niemcy w nie mogą pokonać Polski w 1940 roku i nie potrafią obronić się przed desantami Anglii?
  • Odpowiedz
Mirki jak odczucia po nowym patchu i dlc? Udało mi się w końcu zdobyć kod (gram.pl przysłało mi go w momencie jak dostałem na maila fakturę), aktualnie kończę podbój świata Adolfem w #hoi4 no i trzeba znów pograć Rzepą w Europkę :)

1. Trudno się wbija te ery?
2. Są jakieś bonusy dla Polski
3. Edykty się opłacają?

#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: w opcjwch pokojowych mozna zmusic (male) panstwa fo zmiany religii. Mozna roeniez zmusisic wasala do przjescia na nasza (liczy sie) Jest tam gdzie war reparation.

1. W zakladce religii po pojawieniu sie protestantyzmu katolicy moga zmienic (strzalka nad/obok) symbolu religii.
  • Odpowiedz
#hoi4

czemu jak mialem wojne z zss falangistyczna polska to sami sie poddali? za dlugo wojnna trwala?

jakies rady jak chinami grac bo chcialbym zobaczyc nimi o co chodzi:D
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ja pierdziele, cyrków ciag dalszy (dalej mam włączone hist. cele). Zrobiłem pierwszy restart gry po tym jak ZSRR zaatakowalo Polskę, w wyniku czego dostali na konferencji pokojowej 3x więcej punktów niż ja - zająłem Indie, UK, Norwegie, Danie. Drugi restart nastąpił po tym, jak w 1939 USA włączyło sie do wojny. Myślałem, że trzeciego robić nie będe ale muszę. Wiecie mirki co się o------o własnie? Włosi na celach historycznych wypowiedzieli mi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak mam zdobyc UK grajac Niemcami? Oni maja jakos z 120 okretow, wiec nie mam jak zrobic desantu. Zawsze zdobywam caly Benelux i Francje, a potem tylko stoje na zachodnim wybrzezu, broniac sie przed nieprzyjacielskimi dropami.
#hoi4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LaRauxe: spróbuj wysłać tam w wuj samolotów żeby zdominowały powietrze i wodę, i dopiero jak będziesz widzieć że masz przewagę to dodaj do tego okręty bojowe. Wcześniej zacznij przygotowywać desant, u mnie moje okręty szybko padały i znowu desant nie chciał się zrobić, jest tylko małe okienko na to po wysłaniu statków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dafuq? Gram na celach historycznych, zrobiony pakt Ribbentrop-Molotow oraz roszczenia do ziem wschodnich i co robią ruscy? W maju w 1939 wypowiadają wojnę Polsce, która jest w Aliantach i tłuką się z Anglią i Indiami :D
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
jeszcze lepsza jest konferencja pokojowa. zsrr zajal polske tylko, ja szkopam podbilem anglie, danie, beneluks, szwajcarie, jugoslawie, grecje, indie. Francje zajalem w 1937r. i co? mam 3x mniej punktów od nich i stalin wzial sobie anglie....
  • Odpowiedz
Jak mam transportowac swoich wojów z afryki do europyjak daje desant, jest napisane ze zadna jednostka nie jest przydzielona do tego rozkazu, nic sie nie dzieje, jestem bardzo nowy w to, ciezka gra:D
#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ButelkaBezKaucji: Do rozkazów desantu możesz przypisać tylko ściśle określoną liczbę dywyzji naraz (globalnie). Zwiększa się to z technologią desantu (zakładka statków). Spróbuj przypisać 1 na początek i dodawać więcej (nie pamiętam jaki jest początkowy limit).
  • Odpowiedz
Gram Japonia. Zawodowiec/Ironman.

W 08.1940 kontroluje Indochiny, Borneo, Sumatre, Papue i Chiny. Koncze przejmowac mniejsze wysepki (Rabaul, Guadalcanal) i bede szykowac desant na Australie.

Pytanie moje brzmi czy jest sens rzucac się na USA czy mnie dojadą przewagą surowcową i mocą przerobową fabryk/stoczni?
To moja pierwsza gra Japoncami i nie bardzo wiem co robic dalej. Ktos ich desantowal? Jest w ogole sens? Czy tylko nie wpuszczac ich na Pacyfik?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzakNorris: Podbiłem USA zarówno Kanadą i Meksykiem z lądu jak i Niemcami, Włochami i Brytyjczykami z morza. Najlepiej uderzyć jak najszybciej, zanim odblokują focusy przywracające im przemysł i zaczną budować armię. Japonia jest jednak w o tyle gorszym położeniu, że siłą rzeczy lądować będzie na zachodnim wybrzeżu, a amerykański przemysł jest głównie na wschodnim.
  • Odpowiedz
Ogarniacie pisanie eventów pod #hoi2 /DH?
Potrzebowałbym dwóch/trzech eventów o pojawieniu się oddziałów zagranicznych ochotników.
Mógłbym go sam wywoływać z konsoli więc nie trzeba się bawić w komendy wywołujące pojawienie się tegoż eventu (byłoby mi to wręcz bardziej na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Ktoś mógłby się podjąć tego zadania i mi z tym pomóc?
Moduję sobie MDS2 pod DH 1.03, wszystko pięknie ale eventy potrafię
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie polecicie scenariusze do HoI4?
Grałem już w:
-Kaiserreich
-Apres moi, la Deluge
-Weltkrieg: Rise of the Kaiserreich
-Entre deux Guerres
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carotas Bardzo szybko potrafi się znudzić. W takiej EU gra każdym państwem to inna przygoda a w HOI jeśli grałeś jednym to ,grałeś prawie wszystkimi.
  • Odpowiedz
@Carotas: ma potencjał, ale jak @Topgun już stwierdził - za jakieś dwa dodatki napewno.

Ściągnij pirata i pograj. Ja kupiłem, bo jestem fanem, gra z czasem staje się nudna w szczególności jak szybko zakończysz wojnę.
  • Odpowiedz
Pierdziele, nie robię już focusów na dobre relacje z Danią, Norwegią i Szwecją. LEdwo co skończył się focus na relacje ze Szwecją to dołączyli do aliantów razem z Norwegią i Danią xD
#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie @Asterling: @Ragnarokk zwracam honor odnośnie końca wojny w przypadku zajęcie samej Wielkiej Brytanii. Własnie skończyłem wojnę 2 lipca 1940 po udanej inwazji i zajęciu Wielkiej Brytanii. Odrazu poddały się pozostałe dominia.

Niestety będe musiał jeszcze raz rozpętać piekło, bo zapomniałem anektować Luksemburga i mam takiego małego rodzynka w samym centrum Rzeszy xD
#hoi4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w ogóle jest szansę na wybrnięcie Etiopią z tego bagna włoskiego?

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach