Hej mirki, kupiłem parę dni temu pralkę w media expert (w starej poszły łożyska), jako że pralka tania bo za 800 zł, wykupiłem tą przedłużoną gwarancje na 5 lat (gwarancja plus). Sprzedawca zapewniał że w razie awarii np. znowu łożyska się zużyją to ta gwarancja ma to obejmować. Wczoraj czytając regulamin tego ubezpieczenia (już nie gwarancji), jest tam taki podpunkt że ubezpieczenie nie obejmuje ,, szkód będących następstwem zwykłego zużycia sprzętu". No
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Batwam
- 0

lukasz67
via Android- 1
@Batwam Te ubezpieczenia to jest śmiech. Napiszesz, że samo się zepsuło- nie uznają, napiszesz że w wyniku upadku z wysokości uszkodziło się to i to - wymienią. Parodia

Singularity00
- 2
@Batwam: dałeś się nabić na plan sprzedażowy marketu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Mireczki, doradzicie?
W styczniu kupiłem materac piankowy 90x200 na allegro 10 cm grubości (był opisany jako lepszy od 8 cm) za 80 zł
położyłem go na stelaż drewniany na łóżku drewnianym.
Na początku super, ale już teraz nie da się na nim spać. Czuje każdą deskę pod materacem.
Materac teraz można ścisnąć w dłoni. A jakoś ciężki nie jestem.
Czy materace się aż tak zużywają?
W styczniu kupiłem materac piankowy 90x200 na allegro 10 cm grubości (był opisany jako lepszy od 8 cm) za 80 zł
położyłem go na stelaż drewniany na łóżku drewnianym.
Na początku super, ale już teraz nie da się na nim spać. Czuje każdą deskę pod materacem.
Materac teraz można ścisnąć w dłoni. A jakoś ciężki nie jestem.
Czy materace się aż tak zużywają?
@OzaweNakashi: tak
@OzaweNakashi: nie, ale jeśli opakowanie było elementem produktu to moga Ci obnizyc kwote zwrotu
- 0
@capo_di_tutti_capi: Pytanie co jeśli sprzedający wymiguje się od naprawy. Bo potrafią mi miesiąc nie odpisywać i mnie po prostu zlewać
Jeśli składasz na rękojmię to ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i odpowiedzenie Ci w jaki sposób to załatwi - czy tak jak ty żądałeś, czy inaczej. Jeśli nie zrobi tego w ciągu 14 dni to prawnie Twoje roszczenie uważa się za zasadne. Jeśli sam nie możesz się z nim dogadać to idź do Rzecznika Praw Konsumenta, jest w Twojej gminie/ Urzędzie Miasta.
Uszkodzona płyta główna. Wysyłać do sklepu na gwarancję, czy rękojmię? #gwarancja #rekojmia #prawokonsumenckie #komputery
konto usunięte via Android
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Czy mogę zwrócić, albo złożyć reklamację butów na takiej podstawie, że są niewygodne? Pochodziłem z pół godziny po mieście i do żywego mięsa się skóra z nogi zdarła. Buty Tommy Hilfiger, w sklepie wydawały się wygodne..
#buty #reklamacja #gwarancja #zwrot
#buty #reklamacja #gwarancja #zwrot
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@izkYT: jutro i tak zadzwonię do rzecznika praw konsumenta w moim mieście, bo już mi kilka razy pomagał z januszami biznesu, więc dam Ci znać :) No chyba, że ktoś tutaj podpowie jak sprawa wygląda
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#gwarancja #prawo
W skrócie, pierwsza gwarancja - naprawiona. po uruchomieniu z gwarancji w ten sam dzień się popsuła (myjka). Kolejna gwarancja i odpowiedź z serwisu że to będzie koszt 150 zł i oni tego nie naprawią, w sklepie też nie wiedzą co robić (media expert) wysłali jakieś zapytanie do serwisu (że się nie zgadzam) ale wiadomo jaka będzie odpowiedź. Pytanie co mogę zrobic?
#reklamacja
W skrócie, pierwsza gwarancja - naprawiona. po uruchomieniu z gwarancji w ten sam dzień się popsuła (myjka). Kolejna gwarancja i odpowiedź z serwisu że to będzie koszt 150 zł i oni tego nie naprawią, w sklepie też nie wiedzą co robić (media expert) wysłali jakieś zapytanie do serwisu (że się nie zgadzam) ale wiadomo jaka będzie odpowiedź. Pytanie co mogę zrobic?
#reklamacja
konto usunięte via Android
- 1
@Wexic jak uszkodzenie nie mechaniczne czy ogólnie nie spowodowane przez ciebie maja przyjąć i juz. Jak nie pisz do UOKiK
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
zepsuły mi się bezprzewodowe, nauszne słuchawki JBL - jedna przestała działać. czy oddanie ich na gwarancje coś zdziała? czy raczej kwestia, że podejmą się naprawy jest znikoma i lepiej dać sobie spokój? nie znam się kompletnie na reklamacjach, słuchawki używane są ponad rok, wszystkie dokumenty posiadam. #gwarancja #reklamacja #jbl
- 0
@rzeznia22: nie, prędzej wymienią na nowe bo słuchawek się nie naprawia, za dużo roboty. Miałem tak 3x z Roccat Syva, przestała grać jedna słuchawka to wymienili na nowe i znowu przestała grać (XD) i znowu wymienili bo wciąż obejmowała je gwarancja.
Oddałem w #xkom #samsung opaske #gear fit 2 na naprawę gwarancyjną gdyż ekran przestał działać. 27.06 sprzęt został odebrany przez autoryzowany serwis i cisza, ktoś wie ile dni kalendarzowych/roboczych serwis ma na ustosunkowanie się do zgłoszenia? I jakie są dalsze kroki jak termin zostanie przekroczony?
#gwarancja
#smartband
#gwarancja
#smartband
- 0
@SpasticInk: znasz nazwę serwisu? Jak do CTDI to możesz sprawdzić status naprawy.
https://www.ctdi.pl/serwis-informacja-o-naprawie.html
@x-kom
https://www.ctdi.pl/serwis-informacja-o-naprawie.html
@x-kom
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tytanowy_Lucjan do poprawnego zgłoszenia z tytulu rekojmi wymagane jest dostarczenie reklamowanego towaru
Kupiłem plecak #razer Utility w styczniu w #mediamarkt i po niecałym pół roku użytkowania zepsuł się zamek od głównej komory (pic rel).
Miał ktoś doświadczenie z #gwarancja u Razer? Czy zgłaszać się z tym do nich czy iść do MediaMarkt z reklamacją (plecak był zamówiony przez internet i odebrany w jednym ze sklepów).
Czy spodziewać się, że nie będą chcieli uznać gwarancji i zamiast tracić czas
Miał ktoś doświadczenie z #gwarancja u Razer? Czy zgłaszać się z tym do nich czy iść do MediaMarkt z reklamacją (plecak był zamówiony przez internet i odebrany w jednym ze sklepów).
Czy spodziewać się, że nie będą chcieli uznać gwarancji i zamiast tracić czas
źródło: comment_JwphrnPMYauseuRA8P7DAKnMffYQ3INL.jpg
Pobierz- 1
Właśnie obawiam się, że nawet jak przyjmą reklamację to najpewniej wymienią po prostu na nowy i za kolejne pół roku znów to samo się stanie
@Czymsim: W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi - ponowne wystąpienie wady (nie pamiętam czy musi być taka sama wada, czy po prostu kolejna wada) - możesz zwrócić towar, nie mogą CI tego odmówić.
- 1
@Czymsim: A w EU nie ma na wszystko 2 lata?
Tzn. Razer daje na pół roku, ale sklep sprzedając sprzęt na 2 lata. To znaczy że sklep naprawia na swój koszt, a nie na Razera. Tak jest z Applem. Niby jest rok, ale jednak dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tzn. Razer daje na pół roku, ale sklep sprzedając sprzęt na 2 lata. To znaczy że sklep naprawia na swój koszt, a nie na Razera. Tak jest z Applem. Niby jest rok, ale jednak dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirky, założyłem "case" reklamację procesora w #intel, kupiłem go na olx, miał działać, nie działa, nie mam pojęcia o jego historii a pytają mnie kiedy kupiłem i czy wcześniej działał. co odpowiedzieć, żeby nie odrzucili "requestu"? #pcmasterrace #gwarancja
24
Czy telewizor Sony to bubel? Przestrzegam przed Gwarancją i serwisem

Witam, Jeśli planujesz zakup telewizora Sony zastanów się dwa razy. Chciałbym przestrzec przed Gwarancją i serwisem firmy Sony. Oto moja krótka historia. Model KD-65XD7505, kwota 5800 Przed upływem 2 lat na matrycy zaczęły pojawiać się plamy kurzu. Załączam zdjęcie Wiadome jest że...
z- 11
- #
- #
- #
- #
- 0
#telefony #emag #empik #zakupy #smartfon #gwarancja
Chce kupić LG G7. Aktualnie najtaniej dostanę go w emag gdzie sprzedawcą jest sklep JTJ ELECTRONICS i empik ze sprzedawcą MediaSpot. Ma ktoś jakieś doświadczenie czym to różni? Jak wygląda sprawa gwarancji telefonów kupionych z tych sklepów? Czy mogę telefon z takiego sklepu wysłać bezpośrednio do autoryzowanego serwisu LG? Czy może warto wybrać któryś
Chce kupić LG G7. Aktualnie najtaniej dostanę go w emag gdzie sprzedawcą jest sklep JTJ ELECTRONICS i empik ze sprzedawcą MediaSpot. Ma ktoś jakieś doświadczenie czym to różni? Jak wygląda sprawa gwarancji telefonów kupionych z tych sklepów? Czy mogę telefon z takiego sklepu wysłać bezpośrednio do autoryzowanego serwisu LG? Czy może warto wybrać któryś
- 0
Zawsze mam problem z paragonami, albo się "gubią", albo są już wyblakłe. Jak sprzedawcy patrzą na zdjęcie/skan paragonu przy reklamacji? Może zastąpić oryginał? Wiem, że polskie prawo nie wymaga posiadania paragonu, pudełka przy reklamacji, (wystarczy świadek zakupu lub wyciąg z konta) ale wiadomo jak to w praktyce.
#prawo #allegro #reklamacja #gwarancja #kiciochpyta
#prawo #allegro #reklamacja #gwarancja #kiciochpyta
@slecrumi Do reklamacji nie potrzebujesz paragonu. Zgodnie z tym tokiem rozumowania, kopia paragonu jest aż nadto wystarczająca ;)
Jeśli wymagają paragonu wystarczy napisać do rzecznika praw konsumenta - szybko postawi ich do pionu. Bo "praktyka" jest do cięcia naiwnych ;)
Jeśli wymagają paragonu wystarczy napisać do rzecznika praw konsumenta - szybko postawi ich do pionu. Bo "praktyka" jest do cięcia naiwnych ;)
@slecrumi: Dużo chyba zależy od firmy, przy zakupach przez internet, i tak potwierdzenie zakupu jest na mailu. Dodatkowo w zasadzie każdy korzysta z jakiegoś systemu do zarządzania sprzedażą, więc nie rozumiem uporu co do paragonu, bo to czy dokonałeś u nich zakupu można ustalić w minutę. A taki x-kom wysyła Ci paragon na maila i możesz go w dowolnej chwili wydrukować.
Ja tam paragonów się nie czepiam ale nie lubię
Ja tam paragonów się nie czepiam ale nie lubię
Jak to jest w komputroniku z uhonorowaniem gwarancji bez paragonu przy zamówieniu internetowym? Da radę? #gwarancja #komputronik #kiciochpyta #zakupy
Cześć!
Pytanie na temat gwarancji/reklamacji w #morele .
Kupiłem laptopa MSI z serii gamingowych. Wszystko super do czasu, aż zauważyłem, że Bluetooth ma zasięg ~1m, a wifi zrywa połączenie po około 30 minutach użytkowania - nie ma szans na granie online, czy po prostu używanie wifi - gubią się pakiety.
Laptopa wysłałem na reklamację w morele - po 4 tygodniach wrócił bez pudełka i dokumentów, zapakowany byle-jak w tymczasowy karton.
Po zgłoszeniu
Pytanie na temat gwarancji/reklamacji w #morele .
Kupiłem laptopa MSI z serii gamingowych. Wszystko super do czasu, aż zauważyłem, że Bluetooth ma zasięg ~1m, a wifi zrywa połączenie po około 30 minutach użytkowania - nie ma szans na granie online, czy po prostu używanie wifi - gubią się pakiety.
Laptopa wysłałem na reklamację w morele - po 4 tygodniach wrócił bez pudełka i dokumentów, zapakowany byle-jak w tymczasowy karton.
Po zgłoszeniu
@xx-jerzu-xx: po pierwsze nie wysyła się w oryginalnym opakowaniu iż dokumentami, musiałeś nie doczytać procedury zwrotu czy coś. Mi kartę graficzną inną działająca przysłali, chyba będziesz musiał wysłać jeszcze raz...



























