Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@drobny ładnie masz wilgoć w domu. To większy problem dla zdrowia niż te osie wentylatorów.
@drobny:
To konsument decyduje w jaki sposób reklamuje produkt, a nie sprzedawca czy gwarant.
Mam jeszcze gwarancje producenta , ale niestety ten mnie odsyła do sprzedawcy bo nie minęły jeszcze pełne dwa lata.
To konsument decyduje w jaki sposób reklamuje produkt, a nie sprzedawca czy gwarant.
#telefony #gwarancja #prawo
Niecałe dwa tygodnie temu oddałem telefon do naprawy tytułem rękojmi.
Zznaczyłem, ze nie interesuje mnie naprawa tylko wymiana towary na wolny od wad a w drugiej kolejności odstępstwo od umowy.
Co do uszkodzeń - Ekran był ciemny.
Ekran nie był potłuczony ani uszkodzony (miał jakieś standardowe obcierki na rantach).
Niecałe dwa tygodnie temu oddałem telefon do naprawy tytułem rękojmi.
Zznaczyłem, ze nie interesuje mnie naprawa tylko wymiana towary na wolny od wad a w drugiej kolejności odstępstwo od umowy.
Co do uszkodzeń - Ekran był ciemny.
Ekran nie był potłuczony ani uszkodzony (miał jakieś standardowe obcierki na rantach).
źródło: comment_2i4h7Pa2W4JvXL2Iiun3pvCcTtIEaJPV.jpg
Pobierz- 3
Jak to ładnie opisała pani przyjmująca zgłoszenie "brak uszkodzeń - standardowe ślady użytkowania"
@cluer: I tego się trzymaj, czekaj co dalej.
Jak będą chcieli oddać w takim stanie to nie przyjmuj.
@cluer:
Z art. 560 par. 2 k.c. możesz rzeczywiście żądać wymiany rzeczy na wolną od wad zamiast usunięcia wady, ale to roszczenie nadal doznaje ograniczenia w ten sposób, że jeżeli wymiana będzie niemożliwa albo będzie wymagała nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę, czyli np. usunięciem wady przez wymianę wyświetlacza, to sprzedawca nadal może usunąć wadę poprzez naprawę mimo Twojego żądania. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość
Z art. 560 par. 2 k.c. możesz rzeczywiście żądać wymiany rzeczy na wolną od wad zamiast usunięcia wady, ale to roszczenie nadal doznaje ograniczenia w ten sposób, że jeżeli wymiana będzie niemożliwa albo będzie wymagała nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę, czyli np. usunięciem wady przez wymianę wyświetlacza, to sprzedawca nadal może usunąć wadę poprzez naprawę mimo Twojego żądania. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość
7
X-kom.pl - problem z komputerem, gwarancja nieuwzględnieniona
Witam wszystkich, chciałbym podzielić się z Wami moją historią związana z firmą x-kom. A więc tak, w grudniu 2018 roku zakupiłem w sklepie x-kom podzespoły komputerowe, między innymi:- ASRock AB350M Pro4- AMD Ryzen 3 1200- Patriot 8GB 2666MHz Viper Elite Gray CL16 (2x4GB) Zasilacz już...
z- 10
- #
- #
- #
- #
#telefony #xiaomi #kupujzwykopem #scam #gwarancja
Mirki, kupował KTOŚ przez Dragonist? Bo jeśli kupuję przez np. sklep Empika i coś mi się SCHRZANI to chyba tego na gwarancję nie oddaję do salonu empik tylko muszę do UK wysłać. Xiaomi Mi 9 po 1246 hmhmh dardzo dobra cena!!!
Mirki, kupował KTOŚ przez Dragonist? Bo jeśli kupuję przez np. sklep Empika i coś mi się SCHRZANI to chyba tego na gwarancję nie oddaję do salonu empik tylko muszę do UK wysłać. Xiaomi Mi 9 po 1246 hmhmh dardzo dobra cena!!!
- 2
@arkibozka_1993: ja miałem tam kupować ale wole dopłacić i mieć spokój, jak kto woli
- 0
@pr0mateusz: przed chwilą mi wyskakiwało teraz już nie umiem znalezć, ale po co miałbym kłamać
Witam, ze 3 msc temu kupilem sobie czytnik e-bookow, i etui ochronne. niedawno po otwarciu etui zauwazylem "paski" na wiswietlaczu, powiekszajace sie przy korzystaniu. zaznaczam ze czytnik nigdy nie upadl ani nic nie na niego nie spadlo, nie posiada najmniejszej ryski ani uszkodzenia mechaniczengo, nawet przy artefaktach na ekranie. Wyslalem na gwarancji, oczywiscie rozpatrzyli negatywnie, powod: uszkodzenie mechaniczne. odwolalem się. Czekam na odpowiedz. Skoro nie posiada on uszkodzen mechanicznych, byl uzytkowany zgodnie
To jest uszkoszenie mechaniczne. Też takie miałem w kindlu, gwarancja nie obejmie tego, sprawdz czy masz ubezpieczenie. Do twojej wiadomości w ekranach typu e-ink uszkodzenie ekranu nie są widoczne ale jeśli rozkręcisz twój czytnik to zobaczysz bardzo dużo wyraźne pęknięcie szkła od plastikową osłoną ekranu. Pokusił bym się nawet że ktoś na nim usiadł albo w jakiś mocniejszy sposób próbował wygiąć róg
@Freey:
@Freey:
@Freey: Amazon lubi takie rzeczy naprawiać w ramach gwarancji, dlatego warto kupować u nich a nie np na allegro
- 0
Gdzie szukać w internecie samochodów używanych z gwarancją od firmy? Oprócz serwisów dealerów? Polecacie spotawheel? #samochody #samochodyuzywane #gwarancja
- 0
@Komornickus: Tak, ale chodzi o coś więcej niż 2-letnią rękojmię.
@VPN: Pracuję z spotawheel od powstania w Polsce, w dziale sprzedaży, odezwij się do mnie na mateusz.aleksandrowicz@spotawheel.pl lub dzwoń, pytaj o Mateusza.
Opinie nie biorą się z kosmosu, pomogę :)
Opinie nie biorą się z kosmosu, pomogę :)
Mirki, jak najlepiej i najskuteczniej zareklamować buty, które zamawiałem w necie? Miałem je 3 razy na nogach (buty warte ~250 zł) i po prostu odczepiła się podeszwa od jednego z nich. Czy lepiej #gwarancja czy #rekojmia?
#prawokonsumenckie #prawo #sklepyinternetowe #pytanie #kiciochpyta
#prawokonsumenckie #prawo #sklepyinternetowe #pytanie #kiciochpyta
konto usunięte via Android
- 2
@moby22 rękojmia
@moby22: zdecydowanie rękojmia. W art. 560-561 k.c. znajdziesz informację, jakie uprawnienia Ci przysługują.
#gwarancja vs #rekojmia jak reklamować
Cześć kupiłem komputer na moją działalność (B2B) po 1,5 roku zdechł. Nie włącza się. Chciałbym zareklamować go.
Co radzicie robić i do kogo składać reklamacje / rękojmę - do producenta czy sprzedawcy.
Pełno jest poradników ale głównie dla osób prywatnych nie dla prywaciarzy którzy są na umowach B2B.
Cześć kupiłem komputer na moją działalność (B2B) po 1,5 roku zdechł. Nie włącza się. Chciałbym zareklamować go.
Co radzicie robić i do kogo składać reklamacje / rękojmę - do producenta czy sprzedawcy.
Pełno jest poradników ale głównie dla osób prywatnych nie dla prywaciarzy którzy są na umowach B2B.
Gdzie reklamować
- Sprzedawca reklamacja 11.1% (2)
- Sprzedawca rękojma 66.7% (12)
- Producent reklamacja 16.7% (3)
- Producent rękojma 5.6% (1)
- 3
Na firmę nie ma rękojmi
- 1
@Turysta10: Musisz zobaczyć czy sklep w regulaminie zapisał, że rękojmia nie obowiązuje dla przedsiębiorcy.
https://edukacjaprawna.pl/rekojmia-w-stosunkach-b2b/
Jeśli zapisał to zostaje zwykła gwarancja. Niektórzy producenci (w sumie większość) nie pozwalają na pominięcie sklepu przy roszczeniu gwarancyjnym, więc pewnie zostaniesz skazany na wysłanie do sklepu kompa.
https://edukacjaprawna.pl/rekojmia-w-stosunkach-b2b/
Jeśli zapisał to zostaje zwykła gwarancja. Niektórzy producenci (w sumie większość) nie pozwalają na pominięcie sklepu przy roszczeniu gwarancyjnym, więc pewnie zostaniesz skazany na wysłanie do sklepu kompa.
konto usunięte via Android
- 1
#prawo #pytanie #gwarancja
Kiedyś dostałem od nich fotel, wysłali mi nowy a ten zepsuty miałem wywalić do kosza. Teraz ta sama akcja, ale kazali do siebie wysłać krzesło i dostaje taka wiadomość. Usterka jest ta sama co wcześniej, czyli krzesło przechyla się do tyłu, a czasami ten zatrzask puszcza i lecę do tyłu. XD po tym jak zażądałem pieniędzy, jest to druga usterka więc z uwagi
Kiedyś dostałem od nich fotel, wysłali mi nowy a ten zepsuty miałem wywalić do kosza. Teraz ta sama akcja, ale kazali do siebie wysłać krzesło i dostaje taka wiadomość. Usterka jest ta sama co wcześniej, czyli krzesło przechyla się do tyłu, a czasami ten zatrzask puszcza i lecę do tyłu. XD po tym jak zażądałem pieniędzy, jest to druga usterka więc z uwagi
źródło: comment_FYag0uxIi4LvNIhuV2D9aPBKNwcsfqY8.jpg
Pobierz@yellowshadow: wyślij pismo, że chcesz odstąpić od umowy. Nie obowiązuje Cię już ograniczenie wynikające z tego, że sprzedający wymienił lub naprawił rzecz niezwłocznie, ponieważ taka sytuacja się powtarza. Masz na to dwa lata na podstawie rękojmi, przy sprzedaży konsumenckiej z mocy prawa domniemywa się, że wada powstała w chwili wydania towaru, nieważne, że upłynął rok. Uzasadnij, że wada tkwi w produkcie, jego wadliwym skonstruowaniu.
#lg #gwarancja #prawo #telefony
Mireczki mam pytanie odnośnie gwarancji.
Około 3 tygodnie temu w moim LG Q6 zgasł ekran i telefon się nie obudził.Przebywalem na urlopie i nie miałem dokumentow ze sobą żeby go zareklamować.
Wczoraj patrzę a gwarancja skończył w się 3 dni temu.
Czy mogę wysłać telefon na gwarancję z adnotacją że usterka nastąpiła 3 tygodnie temu?
Mireczki mam pytanie odnośnie gwarancji.
Około 3 tygodnie temu w moim LG Q6 zgasł ekran i telefon się nie obudził.Przebywalem na urlopie i nie miałem dokumentow ze sobą żeby go zareklamować.
Wczoraj patrzę a gwarancja skończył w się 3 dni temu.
Czy mogę wysłać telefon na gwarancję z adnotacją że usterka nastąpiła 3 tygodnie temu?
- 0
#gwarancja #rekojmia #prawo #mediamarkt
Mirki, dnia 1.10 oddałem telefon w ramach rękojmi do mediamarkt, ponieważ nie ładuje się i są problemy z zasięgiem. Dzisiaj otrzymałem pismo, w którym jest napisane, że nie stwierdzono żadnej wady/usterki i rękojmia nie zostaje uznana. Co z tym zrobić i jak się od tego odwołać?
Mirki, dnia 1.10 oddałem telefon w ramach rękojmi do mediamarkt, ponieważ nie ładuje się i są problemy z zasięgiem. Dzisiaj otrzymałem pismo, w którym jest napisane, że nie stwierdzono żadnej wady/usterki i rękojmia nie zostaje uznana. Co z tym zrobić i jak się od tego odwołać?
@Maro2202: Jakie było Twoje żądanie z tytułu rękojmi? Jeżeli naprawa to odbierz telefon i sprawdź czy usterka nadal występuje, jeżeli tak to ponownie zareklamuj produkt. Możesz się pokusić o nagranie wideo na czym polega usterka, gdy ponownie wystąpi.
@Maro2202: po zwrocie telefonu i ponownym stwierdzeniu usterki oraz udokumentowaniu jej, myślę, że najlepiej będzie, jeżeli pismo napiszesz sam, opisując usterkę i pierwotną niesatysfakcjonującą procedurę reklamacyjną.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@PanWitold:
Normalnie wchodzisz na stronę motoroli -> wsparcie -> skontaktuj się z nami -> wyślij wiadomość.
Wcześniej jak próbowałem to coś nie działało i nic się nie wyświetlało, więc wysłałem przez Rest of Europe po angielsku, zaznaczając, że jestem z Polski.
Lukas z UK dał mi standardową odpowiedź, żeby skalibrować, zresetować do fabrycznych itp. Odpowiedziałem, że nie udzielił mi odpowiedzi, to zadzwonił jakiś Polak z supportu w UK i napisał co zrobić (wysłać do
Normalnie wchodzisz na stronę motoroli -> wsparcie -> skontaktuj się z nami -> wyślij wiadomość.
Wcześniej jak próbowałem to coś nie działało i nic się nie wyświetlało, więc wysłałem przez Rest of Europe po angielsku, zaznaczając, że jestem z Polski.
Lukas z UK dał mi standardową odpowiedź, żeby skalibrować, zresetować do fabrycznych itp. Odpowiedziałem, że nie udzielił mi odpowiedzi, to zadzwonił jakiś Polak z supportu w UK i napisał co zrobić (wysłać do
@zlapmniepolaczku dzięki!
- 1
@prodigium tzn. wypełnić taką umowę i wysłać razem z paczką żeby gość wypełnił resztę i gotowe?
źródło: comment_7Jgd7kkp2pTLF0YIRosZmkeRIVnK93cJ.jpg
Pobierz@asmaokai: no na przykład taką, najprostszą umowę sprzedaży z neta. X sprzedaje Y konsolę za cenę Z, data.... . Podpisz i wyślij mu egzemplarz. On sobie podpisze i z kopią faktury i podpisaną umową ma uprawnienia przysługujące sprzedającemu. Tobie może odesłać kopię umowy podpisaną przez siebie jeśli chcesz mieć/potrzebujesz.
Miraski, niewiele mniej niż 2 lata temu kupiłem TV LG na Ole Ole i kilka dni temu pojawił się mały problem - spore, fioletowe przebarwienie na matrycy (najbardziej widoczne przy białym / szarym tle). Ma ktoś jakieś opinie na temat seriwsu LG? Będę zmuszony odesłać do serwisu czy po prostu przyślą majstra do mnie? Wiem, że rękojmia jest teoretycznie lepsza, ale zależy mi na czasie i wolałbym pominąć "pośredników". Miał ktoś doczynienia
źródło: comment_eq4eqobq3b5ngsQnPUt2mKIilVBM96sH.jpg
Pobierz@FunkyMonkey: Rekojmia wszedzie jest taka sama bo zasady ustala ustawa
Gwarancja to loteria. Zrob to porzadnie i skorzystaj z rekojmii.
Gwarancja to loteria. Zrob to porzadnie i skorzystaj z rekojmii.
Kupiłem zepsuta pralkę.
Przez neta kupilem AGD do mieszkania na raty. W tym pralkę, która w trakcie pierwszego prania okazała się zepsuta. Na niezbyt szybki obrotach, bęben pralki wali o obudowa z boku, tak że aż się wybrzusza blacha po bokach.
No i niby ma przyjechać serwisant ja zobaczyć, ale tak sobie myślę że w sumie to ja bym chciał im oddać ta pralkę i dostać nową. Co powinienem zrobić żeby formalnie
Przez neta kupilem AGD do mieszkania na raty. W tym pralkę, która w trakcie pierwszego prania okazała się zepsuta. Na niezbyt szybki obrotach, bęben pralki wali o obudowa z boku, tak że aż się wybrzusza blacha po bokach.
No i niby ma przyjechać serwisant ja zobaczyć, ale tak sobie myślę że w sumie to ja bym chciał im oddać ta pralkę i dostać nową. Co powinienem zrobić żeby formalnie
Ostatnio zaciekawiła mnie jedna rzecz. Załóżmy, że ma się sklep. Można kupić jako przedsiębiorca z innego sklepu coś po sporej obniżce i sprzedać drożej np. na alledrogo (logiczne - handel). Tylko wtedy otrzymuje się jako przedsiębiorca rok gwarancji na ten produkt. A jak się go odsprzeda to już osoba fizyczna ma 2 lata na roszczenia z tego tytułu + rękojmia.
Jak to działa? Gdzie się mylę. Jestem zielony w takich kwestiach :)
Jak to działa? Gdzie się mylę. Jestem zielony w takich kwestiach :)
@MRacheron: tak to działa. Tzn gwarancja jest umowna ile sie da tyle sie da, ale rekojmia to 2 lata
@MRacheron: gwarancję daje kto chce i tyle ile chce, może być 3 dni.
Rękojmia to już inna historia - jak sprzedasz konsumentowi to ty odpowiadasz przez 2 lata.
Rękojmia w zakupach B2B też istnieje, ale można ją łatwo wyłączyć.
Rękojmia to już inna historia - jak sprzedasz konsumentowi to ty odpowiadasz przez 2 lata.
Rękojmia w zakupach B2B też istnieje, ale można ją łatwo wyłączyć.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Mireczki i Mirabelki,
Mam pytanie dotyczące nieuznanej gwarancji, ale od początku:
Słuchawki (Beats) zostały kupione 30.08.2018 przez @OleOlePL . 15.08.2019 została stwierdzona wada (jedna z słuchawek przestała działać), słuchawki nie są uszkodzone mechanicznie, powodem, dla którego słuchawka przestała działać jest najprawdopodobniej wewnętrzne uszkodzenie przewodu.
Zgłoszenie reklamacyjne zostało złożone 14.09, a 3.10 przyszła decyzja odmowna z serwisu. Jako powód odmowy podano, że zwykłe zużycie elementów eksploatacyjnych nie podlega
Mam pytanie dotyczące nieuznanej gwarancji, ale od początku:
Słuchawki (Beats) zostały kupione 30.08.2018 przez @OleOlePL . 15.08.2019 została stwierdzona wada (jedna z słuchawek przestała działać), słuchawki nie są uszkodzone mechanicznie, powodem, dla którego słuchawka przestała działać jest najprawdopodobniej wewnętrzne uszkodzenie przewodu.
Zgłoszenie reklamacyjne zostało złożone 14.09, a 3.10 przyszła decyzja odmowna z serwisu. Jako powód odmowy podano, że zwykłe zużycie elementów eksploatacyjnych nie podlega
konto usunięte via iOS
- 0


























Ostatnio zauważyłem oznaki wypalonego ekranu na moim mi 8lite. Dłuższa jazda z nawigacją, czy jakies apki i zostaje już wypalony widok aplikacji. Podlega to gwarancji? Macie jakieś doświadczenia z tym? Smartfonów trochę już miałem, ale taka usterka mi się jeszcze nie zdażyła.
#xiaomi #smartfon #gwarancja #kiciochpyta #mi8lite #android