Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
2
Palit GeForce GTX 1080 Ti - X-KOM - Serwis - Gwarancja
Cześć wszystkim. Mam problem z serwisem Palita i nie wiem co robić. Postanowiłem opisać swoją sytuację i zapytać się was o radę. Kartę graficzną zakupiłem około rok temu w X-kom. W marcu tego roku zauważyłem, że jeden wiatrak zaczął "cykać" przy obrotach około 60-70% (1600 RPM)
z- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Kupiłem słuchawki w #rtveuroagd w innym mieście niż mieszkam jest możliwość oddania słuchawek na gwarancje w innym punkcie Euro ? czy musze zapylać tam gdzie kupiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gwarancja
#gwarancja
Chcę reklamować akumulator, który padł sam z siebie po trochę ponad pół roku.
Okazuje się, że nie mogę go dostarczyć do jednego z punktów sklepu (mimo, że jest ich z 30 w całym kraju), a muszę go wysłać dokładnie do tego punktu, w którym kupiłem. Żaden kurier nie chce się podjąć przesyłki akumulatora, mogę więc zapłacić sprzedawcy 70 zł za przesyłkę (plus 30 parę jako kaucję zwrotną) i on podeśle swojego kuriera.
Okazuje się, że nie mogę go dostarczyć do jednego z punktów sklepu (mimo, że jest ich z 30 w całym kraju), a muszę go wysłać dokładnie do tego punktu, w którym kupiłem. Żaden kurier nie chce się podjąć przesyłki akumulatora, mogę więc zapłacić sprzedawcy 70 zł za przesyłkę (plus 30 parę jako kaucję zwrotną) i on podeśle swojego kuriera.
- 0
@karer: tylko ile osób w praktyce zdecyduje się na sąd przy walce o 2 czy 3 stówki. 2 procent? 5 procent? Większość machnie ręką.
- 0
Większość machnie ręką.
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: masz racje. Dlatego uzylem slowa "NARAZA SIE"
Mircy, mialem takie zdarzenie wczoraj, ze podczas grania xbox(jeszcze na gwarancji) mi zaczął strzelać, korki* wywaliło, odlaczam xboxa od sieci, wlaczam korki, ok fajno. Patrzę dalej, lodowka mi nie działa, ledy w kuchni sie spaliły. Moze to być wina konsoli? Jezeli tak to moge cos zrobic w tej sprawie czy moge walic sie na ryj?
*korki - bezpieczniki automatyczne
#kiciochpyta #gwarancja #elektronika #elektryka #
*korki - bezpieczniki automatyczne
#kiciochpyta #gwarancja #elektronika #elektryka #
- 3
@Legiatto: Nie, już prędzej się gdzieś zero upaliło i popaliło konsole i inne sprzęty. Nie wiadomo jaką masz instalację.
@dktr to po co piszesz o TN-C jeśli nie ma różnicy dla wystąpienia napięcia miedzyfazowego a nie zapytałeś się czy ma jedno czy trójfazowa instalacje, gdzie przy jednofazowej usterka musiałaby być poza instalacja.
- 1
Mirki gdzie lepiej oddać szczoteczke soniczną Phillipsa na rękojmie (1,5 roku po zakupie)
Serwis czy sklep oleole? Oddawał ktoś do Poznannia?
#oleole #sklepyinternetowe #prawo #gwarancja #szczoteczka #soniczna #phillips
Serwis czy sklep oleole? Oddawał ktoś do Poznannia?
#oleole #sklepyinternetowe #prawo #gwarancja #szczoteczka #soniczna #phillips
Waszym zdaniem
- Sklep oleole 57.1% (4)
- Serwis producenta 42.9% (3)
Mirasy, płyta indukcyjna pękła sama z siebie po 3 miesiącach. Gwarancja czy rękojmia?
#gwarancja #rekojmia #prawokonsumenckie
#gwarancja #rekojmia #prawokonsumenckie
Czy jezeli sprzedali mi samochód używany z wadliwym zamkiem centralnym przy jednych drzwiach, mogę dochodzić usunięcia szkody z tytułu rękojmi ? Zdziwiło wszystkich że samochód w dniu prezentacji stal już otwarty , ale nie zapaliła mi się lampka żeby sprawdzić, ufałem dealerowi bo kupowałem samochód w wydawało mi się zaufanym źródle.
Tydzień jeździłem z otwartym samochodem , dobrze że nic się nie stało ....
#gwarancja
#rekojmia
#samochody
Tydzień jeździłem z otwartym samochodem , dobrze że nic się nie stało ....
#gwarancja
#rekojmia
#samochody
Mirki, na laptopie mojej dziewczyny pojawiło się na ekranie coś takiego jak na zdjęciu. Na powłoce ekranu żadnego zarysowania, myślicie że przejdzie to na gwarancji? Istnieje możliwość , że powstało to 'samo' bez jakiegokolwiek uderzenia?
#laptopy #komputery #gwarancja #pytanie #pytaniedoeksperta
#laptopy #komputery #gwarancja #pytanie #pytaniedoeksperta
źródło: comment_phHG7Pj4tjWnEEjU7clNQVhgqclf6XGZ.jpg
PobierzLife Struggle.
Wymienilem wlasnie wszystkie pady i paste w EVGA 1080ti.
Obok mnie leży ASUS Strix 1080ti która w benchmarkach potrafila utrzymac stabilniej zegary w okolicach 2100Mhz gdzie EVGA
pozwolila mi na maksymalnie utrzymanie okolo 2070Mhz. Brzmi jak nic ale pamietajmy ze za gwarantowane 2100Mhz+ karty Kingpin HOF itd. kosztują 30% więcej niż standardowa karta.
Ale nie o tym, w-----a mnie fakt ze producenci staraja sie robic wszystko by nie pozwolic uzytkownikowi by ten mogl
Wymienilem wlasnie wszystkie pady i paste w EVGA 1080ti.
Obok mnie leży ASUS Strix 1080ti która w benchmarkach potrafila utrzymac stabilniej zegary w okolicach 2100Mhz gdzie EVGA
pozwolila mi na maksymalnie utrzymanie okolo 2070Mhz. Brzmi jak nic ale pamietajmy ze za gwarantowane 2100Mhz+ karty Kingpin HOF itd. kosztują 30% więcej niż standardowa karta.
Ale nie o tym, w-----a mnie fakt ze producenci staraja sie robic wszystko by nie pozwolic uzytkownikowi by ten mogl
źródło: comment_mgTUbjP5Ci3nhfRLLB53bYFKFSbrPLLr.jpg
Pobierz- 1
#komputronik #sklepyinternetowe
#reklamacja #gwarancja #komputery #informatyka
Gdzie zareklamowac na komputroniku?
#reklamacja #gwarancja #komputery #informatyka
Gdzie zareklamowac na komputroniku?
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 1
@BrakPomysluNaNick blocked
mam laptopa firmy acer i bateria sie zepsula, za miesiac mija gwarancja, prawo do reklamacji
lepiej skorzystac z reklamacji czy gwarancji?
bateria jest przymocowana na stale
co sie zepsulo? laduje sie bardzo dlugo i tylko do 85%, przy 30% laptop sie wylacza i nie da sie go wlaczyc
#laptopy #komputery #informatyka #reklamacja #gwarancja #pytanie #acer
#prawo
lepiej skorzystac z reklamacji czy gwarancji?
bateria jest przymocowana na stale
co sie zepsulo? laduje sie bardzo dlugo i tylko do 85%, przy 30% laptop sie wylacza i nie da sie go wlaczyc
#laptopy #komputery #informatyka #reklamacja #gwarancja #pytanie #acer
#prawo
- 3
@UFC_Jest_W_Dupie: bateria jest elementem eksploatacyjnym i gwaracja na nią to zapewne było 6 miesięcy
- 3
- 0
- 0
@Guardis: wszystko po polsku, ale jak klikam uzyskaj pomoc to jest albo kontakt telefoniczny, na zasadzie ze ja zostawiam numer niemiecki i oni niby oddzwaniaja albo czat
czat najpierw z botem, potem jakiś niemiec ale tylko po ang lub de
ale dogadalem sie, zobaczymy dalej co bedzie :)
czat najpierw z botem, potem jakiś niemiec ale tylko po ang lub de
ale dogadalem sie, zobaczymy dalej co bedzie :)
- 0
@tomtom92: Nie wiem, coś źle robisz.. ja mogę wybrać dowolny kraj z listy, i wtedy odpowiedni kierunkowy mam.
źródło: comment_ONUvEKQiM0FgTsGsni8oB4XgovmnX84E.jpg
Pobierz- 1
@Pan_latarka: w przypadku wymiany na sprzęt wolny od wad bieg terminu rozpoczyna się od nowa, masz rację.
- 1
Hej. Poszukuję posiadacza słuchawek #jbl #e45 #bt. Potrzebna mi informacja jaki czas na producent na rozpatrzenie reklamacji, taka informacja podobno jest na karcie gwarancyjnej, której niestety nie mam bo słuchawki zostały oddane na reklamację. Produkt został oddany na reklamacj ę z tytułu gwarancji w salonie #mediamarkt 8.04 i do tej pory nie mam informacji o decyzji w sprawie reklamacji. Czy jeżeli minęło już
@maja2204 w warunkach gwarancji JBL jest ustalone 21 dni. Cytuję: "Naprawy gwarancyjne wykonane zostaną w ciągu 21 dni od daty dostarczenia sprzętu do punktu serwisowego. W uzasadnionych przypadkach dłuższy termin naprawy będzie indywidualnie
ustalany przez strony."
ustalany przez strony."
@friboo Gwarant musi wykonać swoje obowiązki (np. naprawić lub wymienić towar) w terminie wskazanym w oświadczeniu gwarancyjnym. Jeżeli nie określono tego czasu, powinien uczynić to niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia dostarczenia mu rzeczy przez konsumenta. Reklamacja z tytułu rękojmi ma uatalone z góry 14 dni na rozpatrzenie, z tytułu gwarancji już może ten termin ulegać zmianie.
Byłem dzisiaj zareklamować odklejanie się podeszwy w bucie. Buty kupiłem 5 miesięcy temu w sklepie eObuwie. Reklamacje złożyłem na podstawie zdjęcia paragonu i wszystko poszło dobrze, ale na sam koniec sprzedawczyni oznajmiła mi, że jeśli sklep pozytywnie rozpatrzy reklamacje to będę musiał zjawić się z oryginalnym paragonem. Jeśli nie będę miał oryginalnego to inaczej nie odda mi pieniędzy. Tłumaczy, że to wymóg księgowych.
Czy jest w prawie zapis pozwalający jej na to?
Czy jest w prawie zapis pozwalający jej na to?
@Bravic: IMO nie, bo sklepy zalecają np kserować paragon na wypadek korzystania z gwarancji, gdyż paragon nie jest "trwały" i tekst zwykle nie wytrzymuje tych dwóch lat. Skoro ksero jest ok, to wymaganie oryginału nie jest ok.
- 2
@Bravic: Nie ma. Jeżeli uznają reklamację to znaczy, że uznają również iż wykazałeś, że towar został u nich kupiony. A "wymogi księgowej" nie mogą zmieniać obowiązujących przepisów.
Co więcej, w dużej części sklepów wystarczy wyciąg z karty, że kupowałeś.
Co więcej, w dużej części sklepów wystarczy wyciąg z karty, że kupowałeś.
- 1
Mireczki na dniach odbieram 3 letnie auto, kupione jako używane z salonu dealera marki. Oczywiście pełen serwis jak dotychczas w ASO itd. W opcji mam możliwość dokupienia 1 roku gwarancji, cena takiej usługi niecałe 2k. I moje pytanie czy warto robić sobie dodatkowe koszty na gwarancję czy w razie problemów wystarczy rękojmia? Gwarancja obejmuje wszystko oprócz eksploatacji, czyli klocki, tarcze, żarówki itd.
#samochody #motoryzacja #rekojmia #
#samochody #motoryzacja #rekojmia #
@mr_bless przy ogólnej cenie auta bym brał. Bo jestem pewien że z 80k płacisz (chyba, że się mylę). Przód full lampa LED to 3-4k netto. A zdarza się że pada - w firmie na 8b Dakocie z nimi w swych padły w ciągu 3 lat - oplu i Mercedesie.
@mr_bless: VW Up! Lampa ledowa przetrwała miesiąc i poszedł na gwarancję ;) Także bardzo nie trwałe są.
























#zegarki #watches2u #pytanie #gwarancja