@pjoooter: tak tylko napiszę gdyby ktoś miał jeszcze podobny problem i trafił na tego posta :P
I mnie w końcu dopadło na moim Venu, ale przez jakiś czas olałam, dziś postanowiłam naprawić.
Wystarczyło:
1. Wejść w aplikację ConnectIQ (tę z dodatkowymi apkami/tarczami do pobrania) na telefonie
2. Tam wejść w zainstalowane aplikacje
3.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: kup szklo hartowane z allego.
A paski to cokolwiek, one ogolnie wszystkie sa w miare dobrej jakosci, ja mam od ponad roku jakis za 10zl i sie zepsuc nie chce.

Bardziej bym zwracal uwage na sposob zapetlenia nylonu bo to jest wazne.

Takie z mocowaniem QR kupisz, cyba nawet ktos na mirko w tagu wrzucal dzisiaj, nylon na QR.
  • Odpowiedz
Mireczki drogie z tagu #garmin lub #silownia czy znacie jakiś sposób na sprawdzenie w Garmin Connect ile sumarycznie serii zrobiłem dla konkretnych grup mięśni w danym tygodniu / miesiącu? U żony w Corosie jest takie zestawienie, ale w Garminie nie widzę nigdzie takiej opcji :(
zan - Mireczki drogie z tagu #garmin lub #silownia czy znacie jakiś sposób na sprawdz...

źródło: miesnie

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki z #krakow i #garmin gdzie znajdę zegarki garmina do oglądnięcia na żywo? W #mediamarkt w galerii krakowskiej jest tak beznadziejna wystawa że dramat, same repliki wytarte jakby ktoś nimi szorował po asfalcie.

Szukam zegarka sportowego / #smartwatch z fajnymi opcjami, padło na garmina bo to podobno dobry sprzęt, albo #applewatch bo mi pasuje do reszty sprzętu, ale 18h baterii za +2k
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zalecania odpowiedniej jego długości w zależności od wypoczęcia, stresu etc.


@BDLK_IMPRTR: brzmi troszkę jak bullshit - bo jedną z najważniejszych rad dotyczących snu jest jego regularność, a do tego nie potrzebujesz porad od zegarka ;)

@Sl_w_k_1: poszukaj sobie podcastów Andrew Hubermana na ten temat (jest pewnie kilka / kilkanaście, na YouTube we wersji video, a na każdej platformie podcastowej w wersji audio - przy czym video nie dodaje
  • Odpowiedz
108 607,68 - 6,12 - 6,10 = 108 595,46

Bieg wczorajszy i dzisiejszy. Ostatnio żaliłem się na brak postępów. No to mam wrażenie, że wreszcie drobne postępy się pojawiają. Serce pracuje coraz lepiej i biega się coraz lżej. Chyba, po prostu, po braku regularności próbowałem zrobić za dużo za szybko.

No i znowu wymieniłem zegarek. Ostatnio chwaliłem #garmin za support. Chyba znowu wypadałoby ich pochwalić - okazało się, że zegarek, który ostatnio
sedros - 108 607,68 - 6,12 - 6,10 = 108 595,46

Bieg wczorajszy i dzisiejszy. Ostatni...

źródło: 20240321

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Garmin to jednak inna jakość obsługi klienta. W zeszłym tygodniu kupiłem zegarek Fenix 7. Wykryłem wadę, wysłałem na gwarancję w piątek 15.03. a dziś czyli 20.03 mam już u siebie nowy (nie refurb).
#garmin
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słuchajcie , pytanie o #smartwatch i #gory
Obecnie korzystam z Garmin Fenix 5s , mysle nad zmianą na coś bardziej współczesnego
Czy ktoś może coś polecić od #garmin tak żeby miało nawigację po śladzie ?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tadeo123: wejdz na strone garmina i pofiltruj sobie po wymaganiach, podobnie mozesz sprobowac ze strona aktywnynadgarstek, trigar itd.

Polecic to kazdy ci poleci to co ma, albo high endowy sprzet za 3k, z ktorego bedziesz korzystal moze w 50% (jak dobrze pojdzie).
Nawigacje po sladzie, to maja aktualnie chyba juz tylko najtansze/najprostsze modele, wiekszosc tych drozszych komputerkow ma juz wbudowane pelnoprawne mapy i bedzie ci rysowal slad bezposrednio na mapie.
  • Odpowiedz
@zybyzy: instinct to specyficzny zegarek dla minimalistów, ja bym sugerował jakiś model do biegania, seria forerunner, będzie to najlepszy wybór dla osoby, która nie chce przepłacać za fenixa, a chce mieć też smartwatcha na co dzień, nie tylko do lasu. Instinct oczywiście w mieście też się sprawdzi, ale ten jego wyświetlacz jest jednocześnie plusem i wielkim minusem.
  • Odpowiedz
Jeśli pracujesz na tętnie w swoim zegarku (prawodpodobnie dotyczy tylko nowszych modeli forerunner, fenix, epix) Zwróć uwagę na wykres tętną. Garmin zepsuł pomiary a teraz radzi abyś rozgrzewał się przed treningiem, dociśnał bardziej zegarek lub... zmienił rękę na której nosisz zegarek :D Lista osób które zgłaszają problem jest coraz dłuższa a garmin... bagatelizuje problem ;)

https://forums.garmin.com/sports-fitness/running-multisport/f/forerunner-955-series/362273/heart-rate-values-totally-wrong-after-update-18-22/1746668#1746668

Można zalogować się forum za pomocą danych do logowania z garmin connect.

#garmin
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@PurpleHaze: zwróć uwagę na wykresy tętna. Nagle skoki lub spadki. u mnie np. podczas jazdy na rowerze przez kilka minut bardzo niskie tętno np. 80 i nagły wzrost do 130-140.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad pewnym kompromisem, jeśli kupiłbym garmin edge explore 2, który nie ma funkcji treningowych, ale świetną nawigację z ponownym przeliczaniem trasy, to czy ten brak funkcji nadrobiłbym którymś z zegarków garmina np. fenix 7? Czy może jednak jest coś lepszego w kwestii nawigacji do około 1300 zł? Taka kombinacja ze względu, że też biegam, a nie tylko jeżdżę na rowerze.
#gravel #rower #rowery #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#garmin taguję też #bieganie może ktoś coś? Wczoraj Garmin była jakaś aktualizacja, i od tego momentu w aplikacji nie wyświetla mi wykresu tętna, pisze że jest brak danych pomimo tego że na zegarku mam cały czas aktualne dane. Coś nasrali czy to u mnie się coś zesrało? Dodam że na samym zegarku po wejściu w zakładkę Tętno również wszystko jest cacy, jest wykres za ostatnie 4h normalnie, tylko
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć, chce sobie kupić zegarek myślę nad fenix 7 pro solar lub epix pro 2, który lepiej nada się na trudy dnia codziennego i nie będzie rysowała mu się koperta itd? Funkcjonalność mają chyba taką sama może tylko ta długość życia na baterii ale to już pomijam. Chyba, że są inne lepsze oferty w tej półce cenowej? Jedynie mnie trochę boli, że te zegarki już miały premierę jakiś czas temu i nie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrancescoKemp: rys na wyświetlaczu można wyeliminować szkłem hartowanym. W chinach są po 7 zł, sam posiadam i chwalę. Poprzednio miałem Fenix 5 i bezel miał bardzo porysowany. Teraz mam podstawowy EPix gen 2 i po dwóch miesiącach użytkowania na srebrnym bezelu w ogóle nie widać nawet mikro rysek.
  • Odpowiedz
W każdym bezel się rysuje, niestety. Ja wziąłem fenixa i trochę żałuje patrząc na fotki ekranów epix.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hejo wszystkim,
Robie sobie plan #garmin na półmaraton. Ostatnio biegłem "Bieg wytrzymałościowy". Udało się utrzymać 4:30-4:35 przez 30 minut a całościowo przebiegłem 12km w 1h z tempem 5:00.

Cel na półmaraton(jeszcze został miesiąc) to 1:45 czyli tempo właśnie poniżej 5:00.

W
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Pobiec całą 1h tempem 5:00 co da jakiś pogląd na rozkład sił i możliwości przed półmaratonem?


@mirko_anonim: W sumie sprawdzenie się w każdej opcji nie jest głupie. Ale przyjął bym wariant spokojniejszy na początek i zobaczył jak z siłami w drugiej połowie biegu.

Ja pamiętam swoje pierwsze zawody w dystansie 12km. I chcąc rozłożyć siły na początku biegłem spokojniejszym tempem. I potem byłem zły na siebie, bo końcówkę byłem
  • Odpowiedz