Witam jaki zegarek polecacie do aktywności fizycznych na początek? Moimi głównymi są chodzenie po gorach(więc dobrze jakby była funkcja GPS), łyżwy, bieganie. Do roweru mam licznik garmina no i jestem zadowolony. Mysle ze do 1500zl jestem w stanie przeznaczyć.

#garmin #zegarki #smartwatch
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ma ktoś tu komputerek/nawigację rowerową z IGPSport? mam bsc200 i właśnie zauważyłem, że kończy mi się na nim miejsce (pamięć ma 12.5 MB a mój ostatni rajd zajął prawie 4 MB i zostało 700 KB. czy komputerek samemu czyści sobie pamięć w trakcie jazdy jak się kończy miejsce? czy może po prostu przestanie mi zapisywać trasę?
#igpsport #wahoo #garmin #rower
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szosa #garmin
Czy tylko mi szwankuje funkcjonalność pokazywania poziomu baterii w czujnikach? Mam edge 530. Pamiętam, że kiedyś jeden jedyny raz dostałem powiadomienie o słabej baterii w któymś czujniku, ale to kilka wersji oprogramowania temu. Tak to zawsze jest OK, aż w końcu przed następną jazdą po prostu się nie budzi.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Incel_Core2Duo: zawsze była lipa z czujnikami, niezależnie od platformy (garmin, wahoo, haroo) - przez 90% czasu raportują, że jest spoko, a potem jak alert RCB - "wszyscy zginiemy!"
  • Odpowiedz
cześć jestem nowym posiadaczem #garmin
Czy na zegarek Garmin jest jakaś aplikacja, która na podstawie poziomu body battery i poziomu stresu jest w stanie uruchomić alarm bo dziś sobie sprawdziłem, że w sumie mogłem wstać tak z 45min wcześniej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#smartwatch #garmin #apple
Pytanie głównie do użytkowników garmina. Rozglądam się za nowym zegarkiem. Do tej pory miałem Apple watcha SE 44mm z którego byłem bardzo zadowolony. W grę aktualnie wchodzi AW ultra 2 albo jakiś garmin. Zależy mi żeby na baterii pracował chociaż te 2 dni ale zaciekawiło mnie bo w większości recenzji które oglądam na temat garmina przewija się ten sam temat. „Jak włączysz coś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„Jak włączysz coś innego niż trening i przewijanie statystyk to bateria ucieka jak szalona”.


@incvrnation: problem jest taki, ze w garminie nie masz za bardzo czego wiecej wlaczyc.
No ok muzyka i moze jeszcze mapy (kompletnie zbedne bez treningu).
  • Odpowiedz
#garmin

To znowu ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zasadzie podjąłem już decyzje, że wleci Garmin tylko się zastanawiam cały czas czy instinct 2 solar czy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#garmin witam, czy jest możliwość w garmin connect zobaczenia tego jakie partie ciała ćwiczyłem np. w skali tygodnia, bo widzę tylko dla pojedynczego treningu. Łatwiej byłoby widzieć czy jakiejś partii ciała nie omijam za często
Ninja_xtb5 - #garmin witam, czy jest możliwość w garmin connect zobaczenia tego jakie...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nabyłem dzisiaj #garmin instinct 2 solar. Zrobiłem dwie jazdy testowe na #rower. Jedna to tylko do sklepu więc się nie liczy, ale druga to było około 35km. Z czego garmin pokazał, że przejechałem 43km! Zdecydowanie zawyżył bo nawigacja w rowerze dała wynik 35, kumpla telefon z odpaloną stravą który jechał ze mną pokazał też 35. Połączyłem zegarek z czujnikiem kadencji i prędkości rowerze i o ile kadencje
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przerobiłem już trochę zegarków (seria Galaxy Watch, Oppo Watch, Xiaomi). Teraz, po przesiadce na telefon Apple, zastanawiam się nad zakupem Apple Watch Series 9 lub Garmin Venu 3. Mam pytanie do posiadaczy Garmina. Jak wygląda kompatybilność z Apple? Czy wszystkie funkcje zegarka działają (płatności, pomiary itp.)? Czy może są jakieś ograniczenia? Czy zegarek bez przyczyny nie rozłącza się z telefonem? Zależy mi również na długim czasie pracy na jednym ładowaniu, co stanowi
FHA96 - Przerobiłem już trochę zegarków (seria Galaxy Watch, Oppo Watch, Xiaomi). Ter...

źródło: Smartwatch-GARMIN-VENU-3-Czarny-front-skos

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FHA96: ale uprawiasz jakiś sport? Jeśli nie to Garmin bez względu na to jak bardzo będzie on smart to nie jest zegarek dla Ciebie i rozczarujesz się. Garmin zawsze w pierwszej kolejności będzie sport a w jakim tam małym stopniu smart.
  • Odpowiedz
  • 1
@FHA96: Fenix od czasu do czasu rozłącza mi się z iphonem i przestaje odbierać powiadomienia. Trzeba na telefonie odpalić aplikację Garmin Connect i wszystko wraca do normy. Aplikacja w ogóle powinna być uruchomiona w tle, wtedy działa aktualizacja prognozy pogody czy znajdowanie telefonu z poziomu zegarka. Nie da się odpisywać na wiadomości - chyba w ogóle Apple nie udostępnił takiego API, to tylko działa na androidzie. Poza tym wszystko działa
  • Odpowiedz
  • 1
@wypok_user

: a ja głupiutki myślałem że to standardowa funkcja nawet w najniższych modelach garmina ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie no tyle to nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
W tańszych modelach typu forerunner 255 masz prowadzenie po śladzie.
  • Odpowiedz
Cześć, od niedawna korzystam z garmin phoenix 7x, czy pomiar tętna na nadgarstku jest dokładny czy może lepiej doinwestować i kupić pas do pomiaru?

#bieganie #garmin
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@opdk: dokładny to może i jest, ale tempo zmiany jest wolne. Opóźnienie względem pasa to jakieś 10s. Niby to nie jest dużo, ale przy interwałach - może być spore. Może też brakować krótkich pików.
Na początek będzie wystarczająco dokładny, a jak będzie brakowało, to zawsze można dokupić.
  • Odpowiedz
Mam zestaw zegarek + pas HR garmina, czy odpalając trening kolarstwa na zegarku, muszę go mieć cały czas na ręku czy mogę zamontować go na kierownicy w celu odpalenia nawigacji? Wydaje mi się, że tętno idzie tylko z paska więc nie powinno być problemu ale wolę się upewnić. #garmin #szosa #rower #kolarstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xenus: przy sparowaniu zegarka z pasem napiersiowym, po starcie treningu/wyborze aktywnosci powinno ci wyskoczyc na zegarku powiadomienie 'wykryto czujnik tetna...'
Wtedy hr z zegarka sie wylacza i mozesz go umiescic gdzie chcesz.
  • Odpowiedz
#garmin #bieganie Mirki, mam pytanie do treningu z garmin coatchem. Mam ustawiony trening z Gregiem, wybrane dni w których trenuje plus dni wolne. W dni wolne 2 razy w tygodniu chodzę na piłkę, bieganie na piłce rejestruje normalnie zegarkiem, zegarek pokazuje mi potem okres regeneracji np 40h ale jednocześnie następnego dnia zaplanowany jest ciężki trening biegowy. Czy trening jest ustawiany na sztywno czy można cokolwiek zmienić żeby się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem, że trening dostosowuje się do obecnego zmęczenia, zaleceń regeneracyjnych itd i np po dodatkowej aktywności jak piłka czy rower plan jest edytowany i np 1,5 biegania na piłce z treningu z szybkimi seriami zmieni mi np na spokojny bieg.


@joshhh: Dokładnie tak działają codzienne sugestie, jeśli Twój zegarek obsługuje codzienne sugestie treningowe to wystarczy że w kalendarzu utworzysz wydarzenie z startem do którego chcesz się przygotować i czasem jaki
  • Odpowiedz
Siemka, w nawiązaniu do tematu: https://wykop.pl/wpis/76360545/siemka-jestem-uzytkownikiem-garmina-pare-lat-juz-a

Wklejam tutaj kolejną część wymiany zdań z serwisem.
Ogólnie podsumowanie takie, że jestem "elitarnym biegaczem" i funkcje zegarka mi nie przysługują po prostu.

Już walić te dzienne propozycje treningów, bo nie potrzebuję tego.
@kaczmarejloooo +1
Siemka, jestem użytkownikiem Garmina parę lat już, ale od niedawna mam problem z prognozami na dystansach biegowych.
Garmin sugeruje mi znacząco większy czas na biegach niż robię w rzeczywistości, np. na dyszce dodaje mi 5minut. Mimo, że zrobię bieg w ~38:30min.
Miał ktoś podobny problem? Rozwiązał to ktoś
kaczmarejloooo - Siemka, w nawiązaniu do tematu: https://wykop.pl/wpis/76360545/siemk...

źródło: garmin

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczmarejloooo: wszystkie nowoczesne algorytmy są oparte o statystykę. Im dalej jesteś od ich grupy testowej tym bardziej przekłamują. Baa, nawet głupi optyczny pomiar pulsu zależy jak się w to wpasujesz, bo niemal na pewno korzysta z jakiejś wariacji filtru Kalmana i prawdopodobnie skąd bierze się opóźnienie w odczycie przy interwałach. Niestety takie mamy czasy, że ma być wszystkiego dużo, ale najwyżej średniej jakości.
  • Odpowiedz