Jestem teraz na wakacjach i chciałam skasować regionalny bilet, okazuje się, że trzeba go skasować w tych kasownikach do biletów na długie dystanse, tylko trzeba go przyłożyć z lewej strony dziury. Bilety na długie dystanse są duże, a tu regionalne są wielkości wizytówki.

Zanim się udało, zebrały się 3-4 osoby, które mi pomagały, radziły i dyskutowały, czy taki bilet trzeba w ogóle kasować :-)

Oczywiście całość działa się we Francji :-)

#
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Porcja historii na sobotę:

Ludwik XIV i higiena. Wg rosyjskiego ambasadora „śmierdział jak dziki zwierz”

W chwili śmierci Ludwik XIV miał 77 lat. Sam twierdził, że w swoim długim życiu kąpał się jedynie trzy razy. Awersja do wody sprawiała, że Król Słońce potwornie cuchnął. Rosyjski ambasador twierdził wręcz, że „śmierdział jak dziki zwierz”.

Osiem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się ktoś jak to jest we #francja ?
Właśnie jestem w Grecji w hotelu gdzie jest dużo francuzow i pełno z nich to typowi Francuzi o białej karnacji a maja za dziewczyny/żony kobiety hidżabami. Dlaczego wybierają takie kobiety? Ze względu na to, ze są wierniejsze czy po prostu nie zwracają na to uwagi? Ja jakoś wole mieć kobiete bez chustki, która nosi nawet w basenie. Dziwne troche. #islam
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PiotrFr: Zdarza się, ale to jest rzadkie. Jak mieszkałem w Fr to poznałem parę, gdzie ona była praktykującą muzułmanką a on katolikiem i dobrze się dogadywali
@Cypselus: u Arabek też są takie przekonane o własnej wyjątkowości ;)
  • Odpowiedz
Kojarzy ktoś jaki tytuł ma francuski film o facecie który szuka pracy i pomaga mu w tym nowy sąsiad-specjalista od wizerunku? W ostatniej scenie bohater ma wylecieć z żona do wymarzonej pracy za granice ale na lotnisku ogląda relacje live z huraganu który niszczy miejsce jego przyszłej pracy. Z góry dzieki!
#francja #film #szukamfilmu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ciągu 3 dni miałem szansę spróbować wielu kuchni Europejskich będąc w Ajaccio na Korsyce, Tuluzie we Francji i Swords pod Dublinem w Irlandii i jedyne co jadłem to Amerykańskie fastfoody czyli kolejno KFC, McDonald's, McDonald's.

Czuję, że zawiodłem jako Europejczyk ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS: w Irlandii jadłem na chodniku jak kilku innych ludzi, bo pracownica powiedziała, że jedzenie wewnątrz tylko dla w pełni zaszczepionych xDD

#
Patrykzlasu - W ciągu 3 dni miałem szansę spróbować wielu kuchni Europejskich będąc w...

źródło: comment_1630666522x0Fjv4OOFrxlVehWflpkzP.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patryk_z_lasu: Kwintesencja Irlandii i irlandzkości mirku. Nie oczekuj wiele od tego kraju i mieszkańców a się nie zawiedziesz...

PS: To jest wyspa daleko poza Europą, może za 200-400 lat dogonią kulturowo i technicznie/infrastrukturalnie inne kraje europejskie na stan dzisiejszy...
  • Odpowiedz
Mireczek @Bekon2000 wspomniał o przykrej rocznicy, którą dzisiaj obchodzimy. Ja podeślę świetny materiał kanału Chain Bear o okolicznościach tego wypadku. Materiał bardzo na czasie, gdyż dotyczy bezpośrednio zakrętu Eau Rogue, o którego bezpieczeństwie w ostatnich dniach było głośno w medialnym świecie F1 i nie tylko.

#f1 #f2 #f123 #belgia #spafrancorchamps #francja #sport + #ciekawostki
jaxonxst - Mireczek @Bekon2000 wspomniał o przykrej rocznicy, którą dzisiaj obchodzim...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kim był strażnik pieczęci w średniowiecznej Francji? Nie wiem nawet, co to pojęcie może oznaczać, a w internecie nie moge znaleźć żadnych materiałów.

#francja #historia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bekon2000: z całym ogromnym szacunkiem do niego, ale wielkim talentem to on nie był. Miał już 23 lata, a jego wyniki w F2 były dobre, aczkolwiek niezachwycające. Ale kto wie jak potoczyłaby się jego kariera, być może odniósłby sukces w jakiejś innej serii.
  • Odpowiedz
Zamki w dominie Loary - cos, co trzeba zobaczyc. Ale ja nie o tym, a o konkretnym zamku.

Akcja jednej z #ksiazki o Panu Samochodziku (PS i Fantomas; nie bijcie - czytac sie na tym uczylem) dzieje sie w Zamku Szesciu Dam. Otoz zamek ten nie jest wymyslem autora, a istniejacym w rzeczywistosci obiektem.

To Château de Chenonceau, ktory istotnie nazywany jest zamkiem 6 dam ze wzgledu na swoja historie
taju - Zamki w dominie Loary - cos, co trzeba zobaczyc. Ale ja nie o tym, a o konkret...

źródło: comment_1630353799Pxdwh1q0svfiyEUGCuG3aX.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taju: dokładnie polecam. Jak jeździłem miałem stałą trasę wzdłuż Loary. Zwiedziłem wsyzyskie. No i Amboise, miasto Leonarda da Vinci czy domy troglodytów w skałach.
  • Odpowiedz