via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki jak nazywa się najlepsza wtyczka do Firefoxa do blokowania kanałów na youtubie? Bo zainstalowałem jedną to mi YouTube przestał wyświetlać filmy.
#youtube #firefox #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sireplama: ten link od mooka. Zwykła instalka czterdzieścipare mega. Ona ma opcję ustawienia katalogu instalacji. Jak pobierasz ten malutki (300kB) instalator online to w nim nic nie można ustawić.
  • Odpowiedz
15) Zero Width Shortener - interesujący skracacz linków wykorzystujący znaki o zerowej szerokości

https://zws.im

INFO: w praktyce to oznacza tyle, że wszystkie linki utworzone w tej aplikacji wyglądają (wizualnie) tak samo, ale prowadzą do innych miejsc w sieci


@imlmpe: i jak taki link udostępnić skoro każde medium wytnie te ukryte znaki...
  • Odpowiedz
#node #firefox #chrome #webdev #javascript #selenium

Dlaczego Selenium ma własną składnię, np. brania elementów wg nazwy? To jest głupie, żeby uczyć się innej składni. Ile rzeczy jest inaczej?
Czy istnieje alternatywa do łączenia headless przeglądarkami?

Mógłby ktoś nakreślić co jak, takie pierwsze oczywiste odpowiedzi na oczywiste pytania?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
jako nowy użytkownik Chrome po przesiadce z #firefox mam dwie rzeczy, które chciałbym zmienić - tu pytanie - czy da się tak zrobić?
1) chcę złapać jedną z przeglądanych kart i "wrzucić" do paska zakładek. Na FF normalnie to działało, tutaj mi tylko wywala na nowe okno przeciąganą kartę.
2) szybkie mutowanie karty, w FF było to ctrl+m, tutaj muszę ręcznie prawym na kartę i wycisz ( ͡° ʖ
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcę złapać jedną z przeglądanych kart i "wrzucić" do paska zakładek. Na FF normalnie to działało, tutaj mi tylko wywala na nowe okno przeciąganą kartę


@grastanislaw: Dokładnie tak to chyba nie, ale po prawej stronie jest taka gwiazdka, jak na nią klikniesz to robi się zakładka.
  • Odpowiedz
#firefox #produktywnosc #youtube
W końcu znalazłem plugin do FF blokujący składniki strony Youtube (related, komentarze itp. można dostosować)
Zapraszam i polecam Piotr Fronczewski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/df-youtube/

Wersja #chrome #brave czy #chromium
https://chrome.google.com/webstore/detail/df-tube-distraction-free/mjdepdfccjgcndkmemponafgioodelna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć mirki i mirabelki. Piszę bo mam problem od jakiegoś czasu z #firefox (z nim jak mniemam). Kiedy przeglądam różnej maści portale, zdarza się że w trakcie przeglądania wyłączają się grafiki, strona się jakby zacina i muszę odświeżyć każdą kartę z osobna żeby cokolwiek zobaczyć. W trakcie zacięcia dostaję komunikat systemu "dostęp do aplikacji sprzętu graficznego został zablokowany". Ja wiem że wujek google nie gryzie ale ilekroć szukam rozwiązania to
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@msky: Próbowałeś w ustawieniach wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe, aktualizować sterowniki graficzne, uruchamiać w trybie awaryjnym, coś innego?
Czy problem dotyczy tylko Firefoksa, czy jakiś inny program też pokazuje taki błąd, bo może przyczyna leży po stronie systemu?

A i jeszcze jedno, uruchamiasz Firefoksa na karcie zintegrowanej czy dedykowanej i czy próbowałeś na tej drugiej?
  • Odpowiedz
@moooka: no właśnie wszystko jest zaktualizowane, problem pojawił się po którejś z aktualizacji tylko nie wiem której. Napisałem na fb do oficjalnego konta DELL i przesłali mi parę innych sterowników. Zaraz będę testował.
  • Odpowiedz
Siema mirki, mam problem z firefoxem, ogólnie to ładuje strony ale jakby nie do końca, na Google nie wyskakują mi podpowiedzi wyszukiwań, na YouTube są ramki od filmików itp ale są białe, ma Facebooku nie działają mi np komentarze, ktoś wie co to może być i jak to naprawić? Od razu mówię że resetoealem ciasteczka
#programowanie #komputery #firefox
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Generalnie korzystam z Chrome, ale dziś Firefox u mnie zaplusował :)
Na obu przeglądarkach mam zainstalowany i włączony uBlock Origin.
Ale strona https://www.filmweb.pl tylko na Chrome wykrywa, że mam włączonego uBlocka (i zasłania część treści). Na Firefox strona Filmwebu nie wykrywa, że mam włączonego uBlocka i wyświetla mi pełną treść strony :)
Plus dla Firefoksa :D

#chrome #firefox #ublockorigin #filmweb
Adaslaw - Generalnie korzystam z Chrome, ale dziś Firefox u mnie zaplusował :)
Na ob...

źródło: comment_U72P8LmlmCV8XDEAWIqmz4pQmCkmgv5C.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_z_Galilei: hasło wpisywałem z pamięci, ponieważ je pamiętam, zalogowałem się, ale jak wchodzę w przekaz pieniędzy i chcę kasę z paypala przelać na konto w banku, to ta część nie działa, klikam na (przekaz) "z" lub "do" i nic się nie dziej. Na Chrome już wszystko śmiga. Poderzjewam, że PayPal pomaga Google w walce z FF.
  • Odpowiedz
Mireczki, niech ktoś poradzi, podpowie gdzie się grzebało w Firefox w ustawieniach, aby streamable odtwarzało się w miniaturce we wpisie/znalezisku, bez osobnej zakładki, bo świeży system mam i znowu streamable nie chce śmigać - muszę otwierać w nowej karcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#firefox #internet #informatyka #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snwptest: Może to wbudowana w przeglądarkę ochrona przed śledzeniem blokuje, tarcza w pasku adresu. Jeśli w ustawieniach tej funkcji masz wybraną listę blokowanych "ścisłą" to blokowane są playery z zew. stron z youtube i streamable chyba też.

Możesz albo wyłączyć to dla Wykopu klikając w tę tarczę, albo w opcjach zmienić listę blokowanych albo całkiem wyłączyć. Może to być też wina jakiegoś adblocka albo rzadziej kodeków (jeśli filmiki nie działają
  • Odpowiedz
@snwptest: Spróbuj wyłączyć i będziesz wiedział czy to któreś z rozszerzeń.

Jak dla mnie używanie tych rozszerzeń razem oprócz Decentraleyes to trochę dublowanie i niepotrzebne. Poza tym wbudowana ochrona przed śledzeniem, o której pisałem wyżej korzysta z filtrów Disconnect, także jedno z dwóch na pewno możesz wyłączyć.
  • Odpowiedz
#opera #firefox
jakiś dodatek który by akceptował tylko ciasteczka na stronach wybranych np wykop.pl czy allegro, strona banku
czyli wszędzie tam gdzie się logujemy na innych stronach ciasteczka nie potrzebne w sumie
wiem, że w opcjach jest zezwól blokuj ale to coś chyba nie działa dobrze np na podstronach już trzeba się znowu logować
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki, co zrobić, aby po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawiła się opcja otwierania obrazu w nowej karcie (nawet niekoniecznie w tle, ale w ogóle, chociaż to również się przyda). Jedynym rozwiązaniem dla mnie na ten moment jest skopiowanie adresu obrazu i wklejene w nowe karcie. Mam nadzieję, że po prostu czegoś nie zauważyłem, bo to o czym piszę chyba nie jest żadną ukrytą premium opcją :D #firefox
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomocy!

Youtube działa mi strasznie wolno, chodzi i otwieranie filmów na fullscreen i zmniejszanie ich do normalnego okienka.
Samo powiększanie okienka przechodzi topornie, przez dobrą chwilę widać czarny ekran, mimo że słuchać dźwięk filmiku, do tego przez chwilę niby włącza się "pełny ekran" ale widać na nim stronę youtube z małym okienkiem.
Zmniejszyć okienko można dopiero po kilku sekundach.

Do
Ziombello - Pomocy!

Youtube działa mi strasznie wolno, chodzi i otwieranie filmów ...

źródło: comment_IQZxOgEIHvUW9Wixf4wRHrn5yKVBBmuU.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #webdev #javascript #firefox #frontend Mam takie pytanie może głupie a może nie. Robię sobię customowe extension do firefox'a , z własnym kolorem tła i czcionek.
W pliku .js zmieniłem kolor tła na czarny a czcionki na jasno zielony i teraz pytanie. Wiadomo, każdy element DOM jest ostylowany według własnych reguł, i komenda document.body.style.color nie działa do wszystkich częsci html'a . Czy
J.....L - #naukaprogramowania #webdev #javascript #firefox #frontend Mam takie pytani...

źródło: comment_SjV2NVbNHrvAj448WrHsNhpiX3B2a8z6.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krall: dziwne, komentarz najpierw mi się wstawił dwa razy więc usunałem duplikat, a teraz po wejściu z powrotem do tematu okazało się że jest tylko jeden i to ten usunięty. Dzięki za cenne komentarze jak tylko wrócę do tego projektu to postaram się udzielić jakieś zwrotne info bo jednak widzę, że ewidetnie muszę poczytać o obsłudze DOM z poziomu java script na pewno czeka mnie parę tutoriali na ten temat
  • Odpowiedz