wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
@sireplama: ten link od mooka. Zwykła instalka czterdzieścipare mega. Ona ma opcję ustawienia katalogu instalacji. Jak pobierasz ten malutki (300kB) instalator online to w nim nic nie można ustawić.
- 1
@rosso_corsa: a to ci nie pomoge niestety bo korzystam tylko tel->pc a do pc-pc lece na teamviewerze
- 0
@cybulion: spoko, chcą na chromie to będzie na chromie ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Istnieje możliwość aby wyszukać na jakiejś stronie internetowej danego słowa,znaku, nazwy na stronie gdzie jest kilka podstron?
1,2,3 strona i chcę przeszukać ich zawartość.
#internet #firefox #chrome #komputery #informatyka
1,2,3 strona i chcę przeszukać ich zawartość.
#internet #firefox #chrome #komputery #informatyka
@Renifer60 fraza site:wp.pl
- 1
- 0
@Cipkobrody: Masz uBlock Origin? To spróbuj usunąć i zainstalować ponownie. Jak nie pomoże, to tylko odświeżanie Firefoksa albo nowy profil.
- 209
◢ #unknownews ◣
1) Przegląd grafik z Warezów i BBSów w formie filmu
https://safecrackers.com
Ostatni dzień tygodnia, więc zapraszam do przeglądu interesujących linków znalezionych w sieci :)
1) Przegląd grafik z Warezów i BBSów w formie filmu
https://safecrackers.com
źródło: comment_7c7fTreRarpgzbAeAvBnbxKShsxrbWdw.jpg
Pobierz@imlmpe: czesc przyjacielu
- 8
15) Zero Width Shortener - interesujący skracacz linków wykorzystujący znaki o zerowej szerokości
https://zws.im
INFO: w praktyce to oznacza tyle, że wszystkie linki utworzone w tej aplikacji wyglądają (wizualnie) tak samo, ale prowadzą do innych miejsc w sieci
@imlmpe: i jak taki link udostępnić skoro każde medium wytnie te ukryte znaki...
- 0
#node #firefox #chrome #webdev #javascript #selenium
Dlaczego Selenium ma własną składnię, np. brania elementów wg nazwy? To jest głupie, żeby uczyć się innej składni. Ile rzeczy jest inaczej?
Czy istnieje alternatywa do łączenia headless przeglądarkami?
Mógłby ktoś nakreślić co jak, takie pierwsze oczywiste odpowiedzi na oczywiste pytania?
Dlaczego Selenium ma własną składnię, np. brania elementów wg nazwy? To jest głupie, żeby uczyć się innej składni. Ile rzeczy jest inaczej?
Czy istnieje alternatywa do łączenia headless przeglądarkami?
Mógłby ktoś nakreślić co jak, takie pierwsze oczywiste odpowiedzi na oczywiste pytania?
jako nowy użytkownik Chrome po przesiadce z #firefox mam dwie rzeczy, które chciałbym zmienić - tu pytanie - czy da się tak zrobić?
1) chcę złapać jedną z przeglądanych kart i "wrzucić" do paska zakładek. Na FF normalnie to działało, tutaj mi tylko wywala na nowe okno przeciąganą kartę.
2) szybkie mutowanie karty, w FF było to ctrl+m, tutaj muszę ręcznie prawym na kartę i wycisz ( ͡° ʖ
1) chcę złapać jedną z przeglądanych kart i "wrzucić" do paska zakładek. Na FF normalnie to działało, tutaj mi tylko wywala na nowe okno przeciąganą kartę.
2) szybkie mutowanie karty, w FF było to ctrl+m, tutaj muszę ręcznie prawym na kartę i wycisz ( ͡° ʖ
- 2
chcę złapać jedną z przeglądanych kart i "wrzucić" do paska zakładek. Na FF normalnie to działało, tutaj mi tylko wywala na nowe okno przeciąganą kartę
@grastanislaw: Dokładnie tak to chyba nie, ale po prawej stronie jest taka gwiazdka, jak na nią klikniesz to robi się zakładka.
- 1
- 7
- 3
#firefox #produktywnosc #youtube
W końcu znalazłem plugin do FF blokujący składniki strony Youtube (related, komentarze itp. można dostosować)
Zapraszam i polecam Piotr Fronczewski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/df-youtube/
Wersja #chrome #brave czy #chromium
https://chrome.google.com/webstore/detail/df-tube-distraction-free/mjdepdfccjgcndkmemponafgioodelna
W końcu znalazłem plugin do FF blokujący składniki strony Youtube (related, komentarze itp. można dostosować)
Zapraszam i polecam Piotr Fronczewski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/df-youtube/
Wersja #chrome #brave czy #chromium
https://chrome.google.com/webstore/detail/df-tube-distraction-free/mjdepdfccjgcndkmemponafgioodelna
- 0
@stefan_1971: A jest? Niby wszystkie rozszerzenia są przed udostępnieniem wstępnie sprawdzane, ale nie wiadomo.
- 0
@stefan_1971: jakby była to odczułbym to na procesorze.
- 0
cześć mirki i mirabelki. Piszę bo mam problem od jakiegoś czasu z #firefox (z nim jak mniemam). Kiedy przeglądam różnej maści portale, zdarza się że w trakcie przeglądania wyłączają się grafiki, strona się jakby zacina i muszę odświeżyć każdą kartę z osobna żeby cokolwiek zobaczyć. W trakcie zacięcia dostaję komunikat systemu "dostęp do aplikacji sprzętu graficznego został zablokowany". Ja wiem że wujek google nie gryzie ale ilekroć szukam rozwiązania to
- 0
@msky: Próbowałeś w ustawieniach wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe, aktualizować sterowniki graficzne, uruchamiać w trybie awaryjnym, coś innego?
Czy problem dotyczy tylko Firefoksa, czy jakiś inny program też pokazuje taki błąd, bo może przyczyna leży po stronie systemu?
A i jeszcze jedno, uruchamiasz Firefoksa na karcie zintegrowanej czy dedykowanej i czy próbowałeś na tej drugiej?
Czy problem dotyczy tylko Firefoksa, czy jakiś inny program też pokazuje taki błąd, bo może przyczyna leży po stronie systemu?
A i jeszcze jedno, uruchamiasz Firefoksa na karcie zintegrowanej czy dedykowanej i czy próbowałeś na tej drugiej?
- 1
@moooka: no właśnie wszystko jest zaktualizowane, problem pojawił się po którejś z aktualizacji tylko nie wiem której. Napisałem na fb do oficjalnego konta DELL i przesłali mi parę innych sterowników. Zaraz będę testował.
Siema mirki, mam problem z firefoxem, ogólnie to ładuje strony ale jakby nie do końca, na Google nie wyskakują mi podpowiedzi wyszukiwań, na YouTube są ramki od filmików itp ale są białe, ma Facebooku nie działają mi np komentarze, ktoś wie co to może być i jak to naprawić? Od razu mówię że resetoealem ciasteczka
#programowanie #komputery #firefox
#programowanie #komputery #firefox
- 0
@alfaalenieomega: Może jakieś rozszerzenie?
- 0
Dobra, zrobiłem reinstal i działa
- 1
Generalnie korzystam z Chrome, ale dziś Firefox u mnie zaplusował :)
Na obu przeglądarkach mam zainstalowany i włączony uBlock Origin.
Ale strona https://www.filmweb.pl tylko na Chrome wykrywa, że mam włączonego uBlocka (i zasłania część treści). Na Firefox strona Filmwebu nie wykrywa, że mam włączonego uBlocka i wyświetla mi pełną treść strony :)
Plus dla Firefoksa :D
#chrome #firefox #ublockorigin #filmweb
Na obu przeglądarkach mam zainstalowany i włączony uBlock Origin.
Ale strona https://www.filmweb.pl tylko na Chrome wykrywa, że mam włączonego uBlocka (i zasłania część treści). Na Firefox strona Filmwebu nie wykrywa, że mam włączonego uBlocka i wyświetla mi pełną treść strony :)
Plus dla Firefoksa :D
#chrome #firefox #ublockorigin #filmweb
źródło: comment_U72P8LmlmCV8XDEAWIqmz4pQmCkmgv5C.jpg
Pobierz- 2
- 1
@mp107: na to wygląda. Pewnie Google "namówiło" PayPal do tego.
- 1
@Janusz_z_Galilei: hasło wpisywałem z pamięci, ponieważ je pamiętam, zalogowałem się, ale jak wchodzę w przekaz pieniędzy i chcę kasę z paypala przelać na konto w banku, to ta część nie działa, klikam na (przekaz) "z" lub "do" i nic się nie dziej. Na Chrome już wszystko śmiga. Poderzjewam, że PayPal pomaga Google w walce z FF.
- 0
Mireczki, niech ktoś poradzi, podpowie gdzie się grzebało w Firefox w ustawieniach, aby streamable odtwarzało się w miniaturce we wpisie/znalezisku, bez osobnej zakładki, bo świeży system mam i znowu streamable nie chce śmigać - muszę otwierać w nowej karcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#firefox #internet #informatyka #pytanie
#firefox #internet #informatyka #pytanie
- 1
@snwptest: Może to wbudowana w przeglądarkę ochrona przed śledzeniem blokuje, tarcza w pasku adresu. Jeśli w ustawieniach tej funkcji masz wybraną listę blokowanych "ścisłą" to blokowane są playery z zew. stron z youtube i streamable chyba też.
Możesz albo wyłączyć to dla Wykopu klikając w tę tarczę, albo w opcjach zmienić listę blokowanych albo całkiem wyłączyć. Może to być też wina jakiegoś adblocka albo rzadziej kodeków (jeśli filmiki nie działają
Możesz albo wyłączyć to dla Wykopu klikając w tę tarczę, albo w opcjach zmienić listę blokowanych albo całkiem wyłączyć. Może to być też wina jakiegoś adblocka albo rzadziej kodeków (jeśli filmiki nie działają
- 1
@snwptest: Spróbuj wyłączyć i będziesz wiedział czy to któreś z rozszerzeń.
Jak dla mnie używanie tych rozszerzeń razem oprócz Decentraleyes to trochę dublowanie i niepotrzebne. Poza tym wbudowana ochrona przed śledzeniem, o której pisałem wyżej korzysta z filtrów Disconnect, także jedno z dwóch na pewno możesz wyłączyć.
Jak dla mnie używanie tych rozszerzeń razem oprócz Decentraleyes to trochę dublowanie i niepotrzebne. Poza tym wbudowana ochrona przed śledzeniem, o której pisałem wyżej korzysta z filtrów Disconnect, także jedno z dwóch na pewno możesz wyłączyć.
#opera #firefox
jakiś dodatek który by akceptował tylko ciasteczka na stronach wybranych np wykop.pl czy allegro, strona banku
czyli wszędzie tam gdzie się logujemy na innych stronach ciasteczka nie potrzebne w sumie
wiem, że w opcjach jest zezwól blokuj ale to coś chyba nie działa dobrze np na podstronach już trzeba się znowu logować
jakiś dodatek który by akceptował tylko ciasteczka na stronach wybranych np wykop.pl czy allegro, strona banku
czyli wszędzie tam gdzie się logujemy na innych stronach ciasteczka nie potrzebne w sumie
wiem, że w opcjach jest zezwól blokuj ale to coś chyba nie działa dobrze np na podstronach już trzeba się znowu logować
- 1
@stefan_1971: uBlock Origin z filtrami https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/blob/master/README.md
Ja mam włączone w Ustawieniach Opery Akceptuj ciasteczka, z wyjątkiem ciasteczek ze stron trzecich.
Ja mam włączone w Ustawieniach Opery Akceptuj ciasteczka, z wyjątkiem ciasteczek ze stron trzecich.
- 2
@moooka: @asd1asd:
tak jak napisał @mp107: dla sesji dobrze by zezwolono na wszystkie a później kasowanie i zostawienie wybranych.
Chyba dobrze sprawdzi się ten dodatek "Cookie AutoDelete" https://www.wykop.pl/wpis/38573889/#comment-135599981
tak jak napisał @mp107: dla sesji dobrze by zezwolono na wszystkie a później kasowanie i zostawienie wybranych.
Chyba dobrze sprawdzi się ten dodatek "Cookie AutoDelete" https://www.wykop.pl/wpis/38573889/#comment-135599981
Mireczki, co zrobić, aby po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawiła się opcja otwierania obrazu w nowej karcie (nawet niekoniecznie w tle, ale w ogóle, chociaż to również się przyda). Jedynym rozwiązaniem dla mnie na ten moment jest skopiowanie adresu obrazu i wklejene w nowe karcie. Mam nadzieję, że po prostu czegoś nie zauważyłem, bo to o czym piszę chyba nie jest żadną ukrytą premium opcją :D #firefox
@ciemny_kolor: na zdrowie!
Pomocy!
Youtube działa mi strasznie wolno, chodzi i otwieranie filmów na fullscreen i zmniejszanie ich do normalnego okienka.
Samo powiększanie okienka przechodzi topornie, przez dobrą chwilę widać czarny ekran, mimo że słuchać dźwięk filmiku, do tego przez chwilę niby włącza się "pełny ekran" ale widać na nim stronę youtube z małym okienkiem.
Zmniejszyć okienko można dopiero po kilku sekundach.
Do
Youtube działa mi strasznie wolno, chodzi i otwieranie filmów na fullscreen i zmniejszanie ich do normalnego okienka.
Samo powiększanie okienka przechodzi topornie, przez dobrą chwilę widać czarny ekran, mimo że słuchać dźwięk filmiku, do tego przez chwilę niby włącza się "pełny ekran" ale widać na nim stronę youtube z małym okienkiem.
Zmniejszyć okienko można dopiero po kilku sekundach.
Do
źródło: comment_IQZxOgEIHvUW9Wixf4wRHrn5yKVBBmuU.jpg
Pobierz#naukaprogramowania #webdev #javascript #firefox #frontend Mam takie pytanie może głupie a może nie. Robię sobię customowe extension do firefox'a , z własnym kolorem tła i czcionek.
W pliku .js zmieniłem kolor tła na czarny a czcionki na jasno zielony i teraz pytanie. Wiadomo, każdy element DOM jest ostylowany według własnych reguł, i komenda document.body.style.color nie działa do wszystkich częsci html'a . Czy
W pliku .js zmieniłem kolor tła na czarny a czcionki na jasno zielony i teraz pytanie. Wiadomo, każdy element DOM jest ostylowany według własnych reguł, i komenda document.body.style.color nie działa do wszystkich częsci html'a . Czy
źródło: comment_SjV2NVbNHrvAj448WrHsNhpiX3B2a8z6.jpg
Pobierz- 0
@JungleJamPL: oczywiście to w tag
- 0
@Krall: dziwne, komentarz najpierw mi się wstawił dwa razy więc usunałem duplikat, a teraz po wejściu z powrotem do tematu okazało się że jest tylko jeden i to ten usunięty. Dzięki za cenne komentarze jak tylko wrócę do tego projektu to postaram się udzielić jakieś zwrotne info bo jednak widzę, że ewidetnie muszę poczytać o obsłudze DOM z poziomu java script na pewno czeka mnie parę tutoriali na ten temat
























#youtube #firefox #kiciochpyta
To nie to ale też psuje youtuba :(