Czy istnieje możliwość by #firefox na każdej stronie wstawiał domyślną czcionkę jaką ustaliła sobie witryna?
Ponieważ jest sporo stron które mi się absolutnie rozjeżdżają bo Firefox u mnie używa wszędzie tej samej czcionki co powoduje że muszę zmieniać na Chrome by mieć natywną czcionkę.

Da sie to gdzieś ustawić?
#pcmasterrace #przegladarki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shewie: Przeglądarka powinna używać domyślnych chyba, że wyłączyłeś. Można zablokować zdalne czcionki w ustawieniach przeglądarki fonty->zaawansowane albo blokuje jakieś rozszerzenie, ublock origin na przykład ma taką możliwość w swoich ustawieniach.
  • Odpowiedz
da się jakoś zrobić w #ublock aby pokazywało tylko twittera z serwisów społecznościowych tzn. tylko twitty na jakiś stronach #firefox
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radapasa: na stronach gdzie są prezentowane twitty w orygnalnym wydaniu nie mam tych twittów w ramkach oryginalnych z twittera, wtyczka społecznościowa twittera jest zablokowana przez uBlocka
  • Odpowiedz
@astri: przełącz Tracking Protection w Firefoksie na standardowe ustawienia albo kliknij fioletową tarczę w pasku adresu i tam wyłącz filtrowanie tylko na wykopie.
  • Odpowiedz
◢ #unknownews

Nowe zestawienie jest już dostępne. Jeśli jesteś patronem, to informuję, że zmieniłem hasło dla patronów (znajdziesz je w portalu Patronite w przypiętych wpisach)

Zapraszam do czytania :)


1) Operacje na historii poleceń w bashu - te bardziej zaawansowane od '!1' ;)
imlmpe - ◢ #unknownews ◣

 Nowe zestawienie jest już dostępne. Jeśli jesteś patronem...

źródło: comment_E3vCMud5RNfTODt8NmfdZ1hl2EmA0Me7.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#firefox #rss #linux
Jaki polecacie czytnik RRS na ff lub linuxa? Ma być maksymalnie minimalistyczny jak się da.
Zależy mi przede wazystkim na sterowaniu z klawiwtury (i konfiguracji skrótów), a jakby jeszcze był podgląd, byłoby miodnie.

Kiedyś korzystałem z Briefa w ff, ale coś przestało mi działać, teraz korzystam z quiteRRS, który jest nieco toporny, ale działa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Znacie jakieś filtry, które całkowicie wyłączają javascript na określonych(sprawdzonych) stronach, nie powodując przy tym zbytniego uszczerbku na ich funkcjonalności?

Póki co bez większych problemów można korzystać bez Javy w wersji Script na Duckduckgo, Facebooka(m.facebook.com) czy dobreprogramy(artykuły są bez rakowych komentarzy)

Zastanawiam się jakby można było odciążyć mój laptop z #linux, ponieważ z bardziej zasobożernych programów została tylko
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli was też irytują te komunikaty o prywatności i ciasteczkach, które są na większości stron odkąd powstało to zasrane #rodo to właśnie odkryłem genialne rozszerzenie do przeglądarki, które ukrywa te komunikaty z większości stron. Bo mnie już coś strzelało, gdy szukałem czegoś na szybko, odpalam strone a tu trzeba przeklikać po 5 popupów żeby wgl coś móc przeczytać. Nazywa się "I don't care about cookies".
Link do strony rozszerzenia: https://www.i-dont-care-about-cookies.eu/
Catharsis - Jeżeli was też irytują te komunikaty o prywatności i ciasteczkach, które ...

źródło: comment_n3FcuWHhMIN06Jwh6Wz2Z4w86D6e1Bbg.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ani na #firefox ani na #microsoftedge (0 obserwujących xD) na #stackoverflow nie działają mi tagi i nie mogę zamieścić pytania... klikam w tag ("c++" na obrazku) i robi się szary, ale nie pojawia się u góry. Wpisuję inny ("python" na obrazku), ale nie pojawiają się podpowiedzi żeby kliknąć i dodać. Bez dodanych tagów nie odblokowuje mi przycisku zadania pytania... :(
Capt_S - ani na #firefox ani na #microsoftedge (0 obserwujących xD) na #stackoverflow...

źródło: comment_McnhKTjfefTWgmKK9uzQQzbqQP4b8MgN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy da radę jakoś ustawić w #firefox na #android abym nie musiał za każdym razem akceptować ciasteczek na każdej kolejnej stronie ? np www.a.pl/1 , www.a.pl/2 itd...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, działa wam przekierowanie z payu do ipko na firefoxie? Ile razy bym nie chciał dokonać jakiejkolwiek płatności to zawsze pojawia się screen "trwa przerwa modernizacyjna, blah blah yada yada", już chyba z rok czasu ta przerwa trwa a ja muszę za każdym razem ręcznie przeklejać adres płatności payu do chrome ( ͠° ͟ʖ ͡°) Czyszczenie cookies nic nie dało
#ipko
#payu
#firefox
NPC_358034 - Mirki, działa wam przekierowanie z payu do ipko na firefoxie? Ile razy b...

źródło: comment_0hXX9nNSrZJcuVE1Dyl0Gtx7eQmHfioF.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Jako, że Firefox jest moją ulubioną przeglądarką, ale z drugiej strony korzystam czasami z Vivaldi, to zastanawiam się, czy jest jakieś narzędzie do synchronizacji zakładek itp, które działałoby pomiędzy firefoxem i przeglądarką opartą na chromium?
#firefox #chrome #vivaldi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luk85: Jak otworzysz stronę, to przeciągnij suwakiem po całości tak, żeby się całość wczytała, potem drukuj, kliknij "zapisz do pdf" albo "drukuj do pdf" czy coś w tym stylu (to jest w polu wyboru drukarki). Mi pobrało normalnie (ma być 15 stron?).
  • Odpowiedz