#naukaprogramowania #webdev #javascript #firefox #frontend Mam takie pytanie może głupie a może nie. Robię sobię customowe extension do firefox'a , z własnym kolorem tła i czcionek.
W pliku .js zmieniłem kolor tła na czarny a czcionki na jasno zielony i teraz pytanie. Wiadomo, każdy element DOM jest ostylowany według własnych reguł, i komenda document.body.style.color nie działa do wszystkich częsci html'a . Czy
J.....L - #naukaprogramowania #webdev #javascript #firefox #frontend Mam takie pytani...

źródło: comment_SjV2NVbNHrvAj448WrHsNhpiX3B2a8z6.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krall: dziwne, komentarz najpierw mi się wstawił dwa razy więc usunałem duplikat, a teraz po wejściu z powrotem do tematu okazało się że jest tylko jeden i to ten usunięty. Dzięki za cenne komentarze jak tylko wrócę do tego projektu to postaram się udzielić jakieś zwrotne info bo jednak widzę, że ewidetnie muszę poczytać o obsłudze DOM z poziomu java script na pewno czeka mnie parę tutoriali na ten temat
  • Odpowiedz
@airflame: Nie zaszkodzi spróbować. :)

Sam kiedyś z tym eksperymentowałem, ale jakieś kilka lat temu i nie pamiętam szczegółów.
Tym "moim" sposobem prawdopodobnie zachowa się wygląd mobilny strony, który może być wygodniejszy do przeglądania na stosunkowo niewielkim ekranie smartfona (jeśli na tym Ci zależy). Nie wiem jak będzie w przypadku zmiany opcji Firefoxa na "Desktop".
  • Odpowiedz
@mp107: Dodałem w about:config

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 1092) AppleWebKit/537.1 (KHTML like Gecko) Maxthon/4.0.3.6000 Chrome/21.0.1180.75 Safari/537.1

General.useragent.override
  • Odpowiedz
Jak się tego pozbyć, żeby się już nie pojawiało? Jest to informacja z innej karty #firefox . Widać to na ekranie, w każdym programie, a nie tylko w przeglądarce. A pomaga dopiero jak się wejdzie na kartę, z której to info pochodzi. Problem pojawił się wraz z nową wersją Firefoxa, i zastanawiam się czy tylko ja tak mam i czy jest jakieś rozwiązanie, czy może lepiej czekać na aktualizację.
PS.
Chrystus - Jak się tego pozbyć, żeby się już nie pojawiało? Jest to informacja z inne...

źródło: comment_72VhCe74N3Dp10KMaaeO9jUu1M2cWWSU.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chrystus: Dawno temu też coś takiego miałem, więc to chyba żaden nowy problem. Nie wiem od czego to było, podejrzewałem jakiś dodatek, ale nie pojawiało się często i chyba znikło, bo nawet o tym zapomniałem.

Ale widocznie ostatnio się uaktywniło, ktoś już zgłosił takiego buga.
  • Odpowiedz
@umyj_se_luloka: Nie zadziała, bo z tej funkcji zrezygnowali. Podobno zbyt duże koszty utrzymania serwerów itp. Jeśli masz tam jakieś swoje screeny na swoim koncie to przez parę miesięcy można to ściągnąć, ale zapisywać nowych już nie można.
  • Odpowiedz
@umyj_se_luloka: Szczerze to nie zapisywałem raczej na serwerze, tak sporadycznie. Ale wcześniej używałem tego rozszerzenia do screenshotów i teraz widzę, że jest tam opcja uploadu na google drive i chyba dropbox - chociaż dropbox to chyba funkcja premium. Może są też jakieś inne rozszerzenia, ale nie znam.
  • Odpowiedz
Mobilny #firefox często mnie wylogowuje. Zamknięcie i otwarcie aplikacji działa, ale jest to wkurzające. Ktoś wie czemu tak się dzieje? Odinstalowywalem apke i czyscilem pamięć. Wciąż to samo.
#android
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zarroc: Kiedyś już czytałem, że tak się przy aktualizacjach dzieje, ale z wyszukiwarką domyślną. Chociaż nie przytrafiło mi się to jeszcze. Osobiście zostałbym chyba przy brandowanym, może zmień na betę, tam może nie dbają tak o google? :-)

A jeśli chcesz koniecznie niebrandowanego to tutaj są linki - zapamiętałem, że kiedyś polecał @look997
  • Odpowiedz
Chciałbym zrobić odbicie lustrzane #firefox albo #chrome na drugim ekranie komputera - na pierwszym głównym byłyby wykonywane operacje, a na drugim wyświetlałby się mirror zakładki w trybie pełnoekranowym. Jak to zrobić? #pytanie #przegladarki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś już próbował #firefox preview na #android ? Wiem, że to wczesna wersja, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii. Nadaje się ona już do codziennego użytku, czy lepiej jeszcze poczekać? No i jak z dodatkami, działają te zwykłe?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #frontend #javascript #css #firefox #chrome
Wie ktoś, czy CSS filter i CSS backdrop-filter będzie wzięte w skład Houdini?
Wyobrażam sobie, że worklet dostałby zrzut w formie obrazka element/elementów za i go można by sobie przetwarzać za pomocą canvas.

Co ciekawe, canvas ma dostępne te same filtry co CSSowe filter i backdrop-filter i w takiej samej składni. :D

Można
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
czy mogę sobie w FF zrobić różne profile tak jak to fajnie działa na #chrome? tak bym mógł sobie jednym kliknięciem otworzyć przeglądarkę z innym profilem i być sobie zalogowany na innego maila, fb itp.
#firefox
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ma Mozilla konkurować z Google, jeśli YouTube nie działa, a przeciętny użytkownik sobie z tym nie poradzi.

Przeglądarka nie obsługuje H.264. Producent zaleca pobranie wtyczki z GitHuba, laik wejdzie i nie będzie w stanie zrozumieć co dalej, bo nie ma nawet prostej instrukcji :)
#firefox #google
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kiera1: odpowiedz jest prosta - YouTube należy do Google i ma działać dobrze wyłącznie na przeglądarkach będących forkiem Google Chrome, a nie u konkurencji
  • Odpowiedz