Czy chrom już blokuje możliwość blokowania reklam google? Dziś dla testu odpaliłem te same stronę na chromie i firefox i ta pierwsza zalana reklamami od google.
#chrome #ublock #firefox
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdarzyło się wam mieć pustą stronę na coinbase? Sprawdzałem na firefoxie i na chromie, to samo. Tylko na telefonie działa. To wina po ich stronie czy po mojej? Kiedyś miałem to samo blanket page na reddit, ale sie wylogowałem i po zalogowaniu było ok.
#kryptowaluty #bitcoin #firefox #chrome
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam, bo nie byłem w stanie znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi na sieci, czy takie coś jest możliwe z wtyczką w przeglądarce.

Chciałbym po stronie klienta (frontend) móc parsować dokument html, po to aby wyciągać z niego interesujące mnie dane i nie obciążać tym serwera. Na serwer chce wrzucać już obrobione dane przez klienta. Problem z requestami Http jest taki, ze niemożliwym jest wykonanie zapytania (CORS) po stronie klienta. Ale jak wygląda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ptolemeusz: pierwsza zasada webdevu nie wierz walidacji przez frontend. Dla mnie trochę koncepcja bez sensu. Będziesz obciążał przeglądarkę userowi by serwer nie zmęczył sie nad jedynym zapytaniem ?
  • Odpowiedz
Znacie jakiś sposób żeby w #firefox na #android zrobić takie odświeżanie stron jak ma chrome, że przewijamy stronę maksymalnie do góry i się odświeża wtedy? Chyba nie ma na to szans dodatkiem jakimś czy ustawieniami.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po włączeniu firefoxa nie wczytuje mi żadnych stron przez 2-3 minuty, potem wszystko działa normalnie. Ma ktoś jakieś wytłumaczenie na ten iście w---------y problem? #firefox #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej mirki korzystające z #opera czy też tak macie ze wykop wyłącza wam ten wbudowany blocker reklam ?
od dzis latają mi reklamy na mirko i własnie takie cos zauwazyłem.
Czy moze ktoś na #chrome #firefox tez to zauwazył ?
#wykop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@C_H_M_I_E_L_U: Nie na Chromie tylko na Chromium, otwartoźródłowym silniku z którego korzysta Google Chrome, Vivaldi, Opera, Brave, czy też Edge. Ale myk polega na tym, że deweloperzy tych przeglądarek mogą przywrócić funkcje potrzebne do poprawnego działania adblocków, lub też stworzyć swoje własne rozwiązania.
  • Odpowiedz
#informatyka #komputery #internet #pracbaza #google
No elo wykopki, nie jest to pewnie skomplikowane, ale za nic nie wiem jak to zrobić. W tłumaczu Google jest wbudowana funkcja, która bardzo mi się podoba. Jest to przekładanie transkrypcji fonetycznej na alfabet ukraiński. Możecie sobie zobaczyć jak to działa w kilku prostych krokach:
1) wchodzicie na tłumacz Google
2) ustawiacie na tłumaczenie z ukraińskiego na polski
3) klikacie na
W.....e - #informatyka #komputery #internet #pracbaza #google
No elo wykopki, nie je...

źródło: comment_w3SRUsnx7ksQbVoJBoDpwt7oxJqmA2SE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Taktyczny_Namiot: U mnie zaś z góry przyciąga ale z lewej i z dołu mam szpary. Nie używam fullscreen. Potrzebuję ustawić tylko przyciąganie do krawędzi z góry, lewej i z dołu.
Narazie zminimalizowałem problem zmianą w rejestrze:
Computer\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics zmień wartość PaddedBorderWidth na 0. Restart.
  • Odpowiedz
Mam problem z Firefoxem i HBO GO, który na nim uruchamiam. Film odtwarza się, jednak jakoś po 15-20 minutach nagle się zacina, jakość się pogarsza i pojawia się symbol buforowania, potem znowu 5/10 sekund leci dalej film i to samo. Pomaga jedynie restart przeglądarki. Takiego problemu nie ma na Chrome. Jak można sobie z tym poradzić? Widziałem na forach, że występują takie problemy, jednak nie znalazłem żadnego rozwiązania.
#firefox #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki? Jest jakiś sposób aby w FF zmienić kolor tego niebieskiego zaznaczania? Wiem że może to głupie, ale dość mnie to irytuje. Lub jakiś motyw który jest identyczny jak ten wbudowany czarny, co by nie miał kolorystycznego takiego zaznaczania. Z góry podziękować
#firefox #przegladarki #pytanie #pytaniedoeksperta
ixem - Mirki? Jest jakiś sposób aby w FF zmienić kolor tego niebieskiego zaznaczania?...

źródło: comment_ZrZN5rSJjTIgb7RsifCIwpFXG3YMLw50.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach