Spróbuję na innych tagach, bo remis.
Od której książki zacząć zmniejszać ilość nieprzeczytanych książek na półce?
A) Dzienniki Gwiazdowe - Lem
(podobno nie bez powodu najszerzej znany polski futurysta jest mi niestety obcy, raz przechodząc koło jego książki po prostu ją kupiłem i już parę miesięcy się kurzy)
B) Siła Nawyku - Charles Duhigg
(Podobno najlepsza książka o nawykach, uczy jak je wytwarzać i jest napisana naukowo nie coachingowo)
C) Rzeczywistość nie
Pobierz C.....e - Spróbuję na innych tagach, bo remis.
Od której książki zacząć zmniejszać i...
źródło: comment_JI8KIbbsTOhdDQEB0y4m3VXZ3xCErMMn.jpg

Od czego zacząć

  • A) 54.5% (12)
  • B) 9.1% (2)
  • C) 36.4% (8)

Oddanych głosów: 22

osoby nieoczytane z tego typu literatura


@Arturian: Akurat te tematy mam przewałkowane. Jak ktoś chce rzeczywiście poznać nawyki i podejście naukowe to polecam książki Sapolsky'ego czy też jego wykłady na YT na kanale Stanford University.
@CoolCake: Przerabiałem tę ścieżkę próbują poprawić swoje zdolności kognitywne. Ale mój charakter jest nieco wypaczony i szybko polaryzuję swoją opinię, czego chce ode mnie autor - czy wyciągnąć kasę (w sumie już to zrobił, bo kupiłem książkę) czy przekazać wiedzę, zainteresować. Ale przynajmniej w przypadku pierwszym swoje odbijam bo innym odradzam bezwartościowe czytadła, na które po kilka godzin straciłem.

Co do drugich. Oprócz Sapolskyego (Sapolskiego może bardziej) polecam Olivera Sacksa (np.
Każdy fan fantasy i rpg marzył czasem, żeby znaleźć się w krainie podobnej do średniowiecza, być herosem i doświadczać przygód walk itp.
Gdybyś miał możliwość przenieść się do świata na poziomie rozwoju późnego średniowiecza - ale fantastycznego. Jest trochę magii(mało, jest rzadka i droga), inne rasy, ty jesteś młodym silnym herosem - zrobiłbyś to?

Wady to: brak komputerów, brak papieru toaletowego, brak lodówek, kobiety się nie golą - mają włosy wszędzie nogi
Pobierz maszfajnedonice - Każdy fan fantasy i rpg marzył czasem, żeby znaleźć się w krainie p...
źródło: comment_9zpt0XyqQb1I8bvrUkyMPbKdE97z4qj9.jpg

Chciałbyś się przenieść?

  • Tak 38.2% (21)
  • Nie 45.5% (25)
  • Nie zastanawiałem się nad tym 16.4% (9)

Oddanych głosów: 55

@MrocznaKapibara: Ha wygodne. Dlatego zaznaczyłem 'mało magii'. Są konfiguracje, gdzie usunięto większość niedogodności bo magia przenika wszystko. Cywilizacja jest rozwinięta przez magię, silni herosi żyją tysiące lat i nawet sprzątać nie trzeba bo magia ma swoje AI i można jej powierzyć prace domowe. To ze średniowieczem nic wspólnego nie ma. To jest ukłon wobec ludzi którzy fantazjują o świecie wygodnym albo i wygodniejszym od naszego gdzie jednocześnie mogą posuwać elfki i
Atak na Londyn przyszłości gdzie mutanty zostały wyhodowane przez ludzi, aby walczyć w wojnach. Mają małą niespodziankę dla wampirów z innego wymiaru, a jest nią Zombie King Kong zarażony każdą możliwą chorobą czy wirusem. Po zaklęciu odkrywającym najgłębsze pragnienia wspina się na Big Bena.

#komiks #starszezwoje #fantastyka #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Atak na Londyn przyszłości gdzie mutanty zostały wyhodowane przez lud...
źródło: comment_u8N6i2360kkMbhZ9BEs5Rgh3wSsgn882.jpg
@Dzolo: To mój tag wrzucam tu wszystko, co zechcę. Na początku ten tag miał być tylko poświęcony starym rycinom, malarstwu i wizualnym sztukom. To się do tego zalicza poniekąd. Im więcej osób zobaczy, to może komiks trafi do szerszej publiczności, bo niewielu ludzi w ogóle nie wie o jego istnieniu, a według mnie jest bardzo piękny. Jak Wam się nie podoba to dodajcie mnie na czarną.
Robiąc sobie maraton LotR i Hobbita doszłam do wniosku, że najbardziej denerwująca jest postać Legolasa (nie wspominam nawet o bezsensownym romansie krasnoluda i elfki, który jest wyssany z dupy bo ten motyw jest tak żałosny, że aż boli). Już pomijając fakt, że sam aktor przytył i się zestarzał to mam wrażenie, że Legolas z Hobbita jest przynajmniej kilkaset lat starszy od tego we Władcy i dużo bardziej wredny xD

#fantastyka #film i
@Pisq ogolnie ogladajac lotr i hobbita mialem wrazenie ze to inny legolas. Zgadzam się z Tobą, ale dam szanse remakowi :)
Walka pomiędzy Wampirami i Lemurią (karmiczna sprawiedliwość i ofiary zła). Ich najlepszymi oddziałami są wilkołaki. Wilkołaki w poprzednim życiu były fanatykami religijnymi, którzy chowali swoje sadystyczne usposobienie i chęć zabijania pod płaszczykiem religii. Najsilniejszy z wilkołaków to Tomás de Torquemada - słynny inkwizytor, ale są i inne. Wilkołaki są kontrolowane nawet przez sprzymierzeńców, bo sami nigdy nie podjęli samodzielnej decyzji w życiu.

#komiks #starszezwoje #fantastyka #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Walka pomiędzy Wampirami i Lemurią (karmiczna sprawiedliwość i ofiary...
źródło: comment_hgwEF49VeIls94pMIboUUKoNRgZ8mKUd.jpg
1 995 - 1 = 1 994

Tytuł: Dawca Przysięgi II
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
★★★★★★★★★★

No co mogę powiedzieć, znów polecam! Szkoda że teraz będę musiał czekać X lat na kolejny tom...

Tak z wad podzielenia książki na dwie części to na pewno brak mapy w drugiej. Nie rozumiem dlaczego wydawnictwo uznało że do drugiej części nie wsadzi mapy.

#ksiazki #sanderson #brandonsanderson #fantastyka #czytajzwykopem #drogakrolow

#bookmeter

Wpis został
Pobierz Piottix - 1 995 - 1 = 1 994

Tytuł: Dawca Przysięgi II
Autor: Brandon Sanderson
Gat...
źródło: comment_BAZ96sl7Nw4ioK8vaQntZ9c5m1QyMuZJ.jpg
@Piottix: z tego powodu dałem sobie spokój z czytaniem tej serii, nie potrafię już czekać, za stary jestem (chociaż wciągnęła mnie strasznie). Polecam za to cykl "Koło czasu" Roberta Jordana (14 tomów). Autor zdążył już umrzeć, a Sanderson zdążył, na polecenie żony autora, dokończyć całą sagę. Historia jest niesamowita, bohaterowie rewelacyjni.