Czy prymitwyniejsze organizmy mają presję na taką abstrakcyjną rzecz jak piękno i estetyka?


@Phallusimpudicus: Oczywiście. Wspomniane ryby i gady też, jest wiele takich gatunków. Do tego dziesiątki tysięcy gatunków owadów i wielu innych grup jak mięczaki czy nawet płazińce (np. piękne morskie gatunki).

Piękno nie jest żadną abstrakcyjną rzeczą zależną od inteligencji. Te ptaki nie podziwiają piękna jak my dzieła picassa, to są dalej najzwykleszy dobór naturalny taki sam jak np. u
  • Odpowiedz
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy okazji dyskusji o teorii ewolucji, jaką zafundowała nam #dobrazmiana przypomniałem sobie o tym filmiku Cejrowskiego.

Przypomniałem sobie, obejrzałem go ponownie i znowu, niezmiennie, tak jak za każdym razem, musiałem się przejść po pokoju z zażenowania. Ten filmik to był moment, w którym straciłem resztki szacunku dla tego człowieka.

Wojciech Cejtowski. Dziennikarz, podróżnik, osobowość telewizyjna, showman, gawędziarz. Kowboj Cza-Cza. Człowiek, który uważa, że ma coś wartościowego do przekazania i dzieli się tym
jamtojest - Przy okazji dyskusji o teorii ewolucji, jaką zafundowała nam #dobrazmiana...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: ja sobie myślę, że to jest przecież człowiek szalenie inteligentny, ale chyba złapał się we własne sidła

wiadomo, jak człowiek młodszy, to i bardziej radykalny i porywczy, a on się z tym charakterem wpasował w dobrze płatną niszę, no to mu już zostało

może tłumaczy to sobie tym, że skoro ktoś chce tego słuchać i to oglądać, to najwyraźniej robi dobrą robotę, a sam pewnie nawet nie jest wierzący
  • Odpowiedz
Zdaje sobie sprawę jak bardzo się wygłupił i wstydzi się przeprosić, czy wierzy w te bzdury?


@jamtojest: wierzy, niestety wierzy. Zbyt mocno z tym brnie. Ignorancja, niedouczenie i brak pokory wychodzi tutaj. A to rzutuje bardzo na postrzeganie jego wiedzy w innych dziedzinach. Kiedyś robił materiały o południowej ameryce i mirek jakiś pisał jak bardzo p-------ł kocopoły. Jakieś niuanse które tam się pojawiały wyolbrzymiał albo część rzeczy pomijał.

Generalnie mam
  • Odpowiedz
Czy to że człowiek śpi 8 godzin, a w Afrycie skąd nasz gatunek pochodzi noc trwa 12 godzin, nie wynika z tego, że człowiek pierwotny siedział te 4 godziny po zachodzie słońca przy ognisku? Są jakieś naukowe opracowania tego dotyczące?
#pytanie #biologia #ewolucja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie pracujący na nockach śpią w dzień :] Człowiek nie widzi dobrze w ciemnościach dlatego lepiej mu wykorzystać na spanie noc kiedy i tak jest mało wydajny. Tak mi się wydaje .
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziwaków nigdy dosyć. W poniedziałek ogłoszono odkrycie kolejnego dziwnego zwierzęcia z prehistorycznych osadów Polski - a dokładnie ze słynnego stanowiska w Krasiejowie. Ozimek volans to prawdopodobnie szybujący gad z późnego triasu o długości 90 cm, a jeśli to prawda, to był największym latającym gadem w tym czasie na całym świecie. Nie był pterozaurem, nie był dinozaurem, ale był dosyć niedaleko spokrewniony z obiema tymi grupami. Zapewne miał błonę skórną rozpostartą głównie między
C.....o - Dziwaków nigdy dosyć. W poniedziałek ogłoszono odkrycie kolejnego dziwnego ...

źródło: comment_uZer0bHnmChR5lNWr0L4HD11e344v6TE.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach