Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Behe, #kreacjonizm #inteligentnyprojekt, i jego idiotyczna krytyka #ewolucji

Nie ma nic złego w krytyce wszelkiej naukowej wiedzy, o ile krytyka ta jest rzeczowa. Próżno rzeczowych argumentów szukać u kreacjonistów. Behe w swojej książeczce w której rozwodził się nad postulowaną "nieredukowalną złożonością" tak to mniej więcej zdfiniował:

"Wyizolowany system, który składa się z kilku dobrze dopasowanych, współpracujących części, który pełni określoną funkcję, a w którym usunięcie którejkolwiek z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znany paleontolog Antoni Hoffman o prawdziwej wymowie zapisu kopalnego.
Jakie jest tempo ewolucji? Ile czasu potrzeba na ewolucję?; czyli o pomieszaniu z poplątaniem w obrębie biologii ewolucyjnej. Mawiają, że jedynie chodzi o niedopracowane szczegóły( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Crazy_Dino @BionicA

Jak się okazało
bioslawek - Znany paleontolog Antoni Hoffman o prawdziwej wymowie zapisu kopalnego.
...

źródło: comment_DtrR4B8rKLISb6X0U9VM6BUyGePp3jIG.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trajforce: Właśnie się dowiedziałeś: pogromcą trolli i tych, którzy w cywilizowanej mowie nie potrafią przemawiać. K.......ć to sobie możesz u prekambra na profilu, ten sam poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
NEOmitomani chcą biologom kursy z ewolucjonizmu organizować i wciskać dziecko do brzucha. Nawet wygrane sprawy w sądach ich nie przekonują do ewolucji i konstytucji się nie boją. Kabaret!

( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.youtube.com/watch?v=uIaWf6MveZw

Nauczyciele biologii w szkołach średnich w USA
bioslawek - NEOmitomani chcą biologom kursy z ewolucjonizmu organizować i wciskać dzi...

źródło: comment_GurJsyNDV7O9WRXvgoHV2yiB3v6n2FOH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Interesuje mnie czy na powolne zmiany ewolucyjne mamy wystarczającą ilość czasu? Jeżeli życie na ziemi istnieje ok 3,5 miliarda lat a obecny nam dobrze znany okres to ok 10.000 lat i praktycznie nic się nie zmieniło to jak częst musiałyby zachodzić zmiany od powstania pierwszego czegoś do dzisiejszych czasów gdzie mamy kompletne, skomplikowane i doskonale przystosowane organizmy. Jeżeli 3,5 miliarda podzielimy przez 10.000 to wychodzi tylko 350.000 okresów po 10.000 lat. Moim
  • Odpowiedz
Nauka, biologia, ewolucja, abiogeneza

Ewolucjoniozm jest dobrodziejstwem, tylko podejscie do tego założenia porażką naukową. Nie uważam, żeby nauka się skończyła, ale na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości powstał model abiogenezy. Przeprowadzono wiele doświadczeń w tym kierunku i każde rozważanie utknęło w martwym punkcie - wszystko można podsumować na jednej kartce papieru:

https://bioslawek.files.wordpress.com/2011/09/numer9.png?w=518&h=378

https://bioslawek.files.wordpress.com/2011/09/numer10.png?w=400&h=798
bioslawek - Nauka, biologia, ewolucja, abiogeneza


Ewolucjoniozm jest dobrodziejs...

źródło: comment_q4GubZoRL5iOVFpHQSQph5aYtdELgdlz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ewolucja nie dla Turków

https://www.tygodnikpowszechny.pl/ewolucja-nie-dla-turkow-148790?utm_content=buffer4478e&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Tureckie szkoły nie będą już uczyć o ewolucji człowieka. Tuż po zakończeniu roku szkolnego prezydent Recep Erdoğan podpisał nową podstawę programową. Usunięto z niej „sprzeczną z Koranem”, „kontrowersyjną” i „szkodliwą” teorię Darwina.

#ewolucja #biologia #nauka #turcja #antydarwinizm
bioslawek - Ewolucja nie dla Turków

https://www.tygodnikpowszechny.pl/ewolucja-nie...

źródło: comment_csV2ntqMnEfj8z4xna3B6L0cTjAfIJWE.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bioslawek Dlatego tez napisałem Ci wcześniej że zgadzać się nie musimy, ale kłócić się nie będziemy. Szanuję twoja opinie, i uważam że masz do niej prawo. Dokładnie tak samo jak ja do swojej. Paradygmat biologii jest zbyt obszerny żeby nie było w nim miejsca na różne zdania.
  • Odpowiedz
  • 0
@bioslawek nie wierzę, że to piszę... Czy Ty sobie zdajesz sprawę, że nie każdy naukowiec wymyśla koło od nowa i zarówno w pracach naukowych, jak i popularnonaukowych (samolubny gen) autor opiera się na istniejącej wiedzy? Połowa z wymienionych wyżej naukowców jest cytowana przez Dawkinsa na co drugiej stronie. Ty nie masz pojęcia, o czym piszesz
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: Ależ możesz! Wystarczy, że zacytujesz jego tekst w nowym wątku i go zawołasz. Sam przywlecze swój odwłok. Ale nie oczekuj rzeczowych odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz