Czasem zastanawiam się nad takim dziwnym scenariuszem. Ludzkość znika. Nie wiadomo dlaczego. Kataklizm, pandemia, może zwykłe wymarcie. Po prostu któregoś dnia nie ma już ani jednego człowieka. Wszyscy umierają mniej więcej w tym samym czasie. Jedni na ulicach, inni w mieszkaniach, biurowcach, szpitalach, lasach, na morzu. I nagle zapada cisza.

Zostają drogi. Miasta. Mosty. Samochody rdzewiejące na parkingach. Opuszczone mieszkania z kubkiem po kawie stojącym na stole. W bibliotekach tysiące książek czekają na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: po milionach to lat nie pozostanie po na absolutnie nic, może w niektórych miejscach warstwa mikroplastiku. Jest coś takiego jak hipoteza sylurska, poruszają tam taki temat.
  • Odpowiedz
@presburger: kiedyś miałem podobną rozkmine. I wszystko rozchodzi się o te miliony lat które sprawią ze nic po nas nie zostanie. Wiec należy zadać sobie pytanie jak przesłać informacje do istot które będą tutaj mieszkać za te miliony lat, niestety post na wykopie czy zdjęcie na FB to za mało
  • Odpowiedz
A co gdyby tak rząd Indii pokazał nam nagrania z północnego sentinelu. Na pewno takie mają z dronów chociażby. Obstawiam, że jest tam c--j, d--a i kamieni kupa, tylko my romantyzujemy tę wyspę właśnie przez to że nie możemy zobaczyć.

#northsentinel #antropologia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znam wiele ciekawych rzeczy z historii, które sam słuchałem W INTERNECIE publicznym i tego już nie ma albo trudno znaleźć.
Szalone to.
Chyba rzeczy z przed czasu internetu łatwiej znaleźć, bo jeśli się rozchodziły, to były w wielu kopiach, a potem wystarczyło że jakakolwiek została zindeksowana, np. numer starego czasopisma.
A internet to o dziwo centralizacja, jak zniknie coś z jedynego źródła to tak jakby nigdy nie istniało.
#nostalgia #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
W Chicago teraz odbywa się impreza prezentująca dziedzictwo kulturowe Indian zamieszkujących dzisiejsze tereny USA w tym Chicago. W imieniu Gumisia, polskiego punka, ktory mieszka w wietrznym miescie juz od dekady, przed miesiącem otrzymał obywatelstwo USA, zapraszam w tę fascynującą podróż etnograficzną Coś tam każdy o Indianach słyszał, ale jednak spotkać na żywo to olbrzymia gratka. Przynajmniej dla mnie.
Tereny dzisiejszego Chicago zamieszkiwali Illini (I L L I N I), od których pochodzi
Poludnik20 - W Chicago teraz odbywa się impreza prezentująca dziedzictwo kulturowe In...

źródło: 1000006782

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aborygenka. Jeszcze nigdy nie poznałem nikogo z tej grupy etnicznej. Wczoraj w nocy trafiłem na jej live. Ale byłem już męczony by choćby na minimalnym poziomie zweryfikować czy to nie są jakieś żarty czy konwencja formatu. Ale profil wydaje się rzeczywiście osoby prywatnej. Pani mówi po angielsku. Nie mogę się doczekać na następny live, ale nie padło kiedy będzie.

https://vm.tiktok.com/ZNd443WhC/

#aborygeni #australia #antropologia
Poludnik20 - Aborygenka. Jeszcze nigdy nie poznałem nikogo z tej grupy etnicznej. Wcz...

źródło: 1000027024

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach