Mam takie pytanie. Jaki jest sens istnienia wirusów? Niby proste ale tak nie do końca.

Bo każdy organizm żywy ma za swój cel reprodukcję by zwiększać swą liczebność i przekazywać swoje geny dalej. Jak w takim razie mają się do tego wirusy skoro każda epidemia prędzej czy później wygasa? Czy wirus to taki metapasożyt którego celem jest nie tyle powielanie kolejnych kopii (bo to koniec końców zawsze się nie udaje - epidemia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xaliemorph: Dużo będzie cudzysłowów, bo ewolucja/biologia nie ma celu w rozumieniu ludzkim.

Rozpatrujesz to z puntu widzenia organizmu - czyli "komórki"/"czegoś żywego", który chce jeść i tworzyć swoje potomstwo. Ale spróbuj spojrzeć na to prościej (tak jak Pan Dawkins pisał).

A co jeśli to nie "otoczka" jest ważna (czyli bakteria, komórka eukariotyczna, organizm wielokomórkowy czy człowiek), a istotna jest sama informacja czyli gen? Olewamy całą biologię, biochemię, tworzenie skomplikowanych struktur
  • Odpowiedz
Jedno z założeń teorii ewolucji Darwina udowodnione po 140 latach od jego śmierci - tłumaczenie

Miałem dodać to znalezisko ale @stanulam już dodał więc wrzucam tłumaczenie artykułu (znalezisko warto wykopać) -badania mogą w przyszłości pomóc w ratowaniu zagrożonych gatunków

Tłumaczenie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tytanos:
Przez klimat
Tam prawie nikt nie robi testów bo nie mają na nie pieniędzy
Wielu afrykańczyków bierze leki przeciwmaleryczne a one w dużym stopniu pomagają w leczeniu korony
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Murki! Poratujcie () Szukam znakomitego filmu dokumentalnego, który gdzieś kiedyś widziałem, ale za cholerę nie potrafię go znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mianowicie był to film o #ewolucja w którym był narrator mówiący o życiu, które powstało z nitek (i tu chodziło o nitki DNA z tego co pamiętam)... Może ktoś z Was widział i wie o czym mowa?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert5502: Bóg nie ma ciała, więc podobieństwo człowieka do Boga ogranicza się do jego duchowych przymiotów, nie fizycznych przymiotów. Ciało ma każdy organizm, człowiek dodatkowo posiada duszę, a to oznacza wolną wolę, świadomość istnienia, zdolność do rozumowania, filozofowania, tworzenia własnego świata oraz to, że dusza jest nieśmiertelna i nieskończona od samego powstania.
My jesteśmy na tyle podobni do Boga, że teraz już sami możemy tworzyć własne wszechświaty (wirtualne), ale przez
  • Odpowiedz