Wpis z mikrobloga

Montował ktoś szynę oświetleniową u siebie?
Sprawa ma się tak, że chciałbym zainstalować u siebie ciągiem taką L-kę która zakręcałaby w salonie, a potem ciągnęła się przez korytarz.
Nie do końca wiem jak to działa, ale chciałbym móc załączać osobno różne sekcje różnymi włącznikami. Odcinkowo będzie "good enough", ale jeżeli byłaby opcja żeby w jednym odcinku włączyć co druga lampę to byłaby rakieta.

Można tak?

W komentarzu rysunek sytuacyjny.

#oswietlenie #elektryka #instalacjaelektryczna #elektrykapradnietyka #wykonczenia #dom #mieszkanie
Wyrewolwerowanyrewolwer - Montował ktoś szynę oświetleniową u siebie?
Sprawa ma się ...

źródło: comment_164831769967Y7mG33z5Rz6iNoWVeaEe.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Będziemy mieli w mieszkaniu dokładnie taką L-kę, włączanie odcinkowo. Tak zaprojektował projektant, a elektrycy wykonali, więc można. Nie wiem, jak z włączaniem osobno lamp, bo te lampy po prostu wpina się w szynę i są dzięki całemu odcinkowi zasilane.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: można dać 3fazową listwę/szynę - to 3 różne sekcje będziesz mógł sterować.
Można też dać do każdej z lampek (o ile się zmieści) jakiś sonoff-mini albo po prostu "żarówki smart" - i wtedy zasilać wszystko na raz cały czas, a włączaniem - sterować każdą dowolnie, po wifi/zigbee (zależy jaki system smarthome chcesz)
  • Odpowiedz
@hrumque: Mam juz sonoffy przy włącznikach, nie chcę tego sobie dodatkowo komplikować bo nie potrzebuję, a nie chcę potem 10 rzeczy na raz debuggować jak coś mi padnie w home assistant albo gdzieś w elektryce.
Zdaje się, że 2 fazy będą w zupełności wystarczające u mnie.
  • Odpowiedz