Siemka #elektryka mogę gniazdko ip44 dać na zewnątrz?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
juniordev
- 0
@DamianooTrucker: no nikt tego nie sprawdza, więc możesz i gołe gniazdko dać. Jak Ci nie będzie wybijać bezpiecznika to git, a jak będzie to se zmienisz
krzysiu97
via Android- 0
@DamianooTrucker u mnie na podwórku na gniazda i wyłączniki IP44 deszcz i śnieg zacina od kilku lat tak, że zimą nie da się klawisza wcisnąć od lodu, szewc bez butów chodzi :P
Hejo, szukam #elektryka w #warszawa
Dostałem mieszkanie po Babci, ponad 60 metrów, blok z 2000 roku ( instalacja nie jest stara, wszystko śmiga ale chciałbym zrobić pod siebie ), chciałbym wprowadzić delikatne zmiany ( dodać gniazdka nad blatem w kuchni oraz zlikwidować jedno gniazdko, które uwaga znajduje się pod zlewem XD ) zamontować oświetlenie na balkonie ( są wyprowadzone kable, zabezpieczone, ciężko mi powiedzieć czy to działa czy
Dostałem mieszkanie po Babci, ponad 60 metrów, blok z 2000 roku ( instalacja nie jest stara, wszystko śmiga ale chciałbym zrobić pod siebie ), chciałbym wprowadzić delikatne zmiany ( dodać gniazdka nad blatem w kuchni oraz zlikwidować jedno gniazdko, które uwaga znajduje się pod zlewem XD ) zamontować oświetlenie na balkonie ( są wyprowadzone kable, zabezpieczone, ciężko mi powiedzieć czy to działa czy
blok z 2000 roku
A ewentualne zalanie?
@Kapitan_pesymista: zdaje się że już różnicówka powinna być, wywali przy paru klipach wody w gniazdku.
Jak jakimś cudem nie ma to warto założyć tak samo jak zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, instalacja 3 przewodowa musi być
@Kapitan_pesymista: zdjęcie tablicy z bezpiecznikami w mieszkaniu
Mircy, czy ktoś z Was realizował kiedyś oświetlenie podszafkowe w kuchni?
Mam blat o długości 3,6 metra. W chwili obecnej wiszą tam szeregowo 2 świetlówki TL-13W o mocy 740 lm każda i światła jest na styk. Ponieważ antyczne obudowy świetlówek się sypią, postanowiłem wykorzystać tę sytuację do modernizacji oświetlenia.
Z tego co widzę to idealna byłaby więc dla mnie taśma 2835/60, ponieważ emituje ona - wg deklaracji importera czy tam producenta - nawet
Mam blat o długości 3,6 metra. W chwili obecnej wiszą tam szeregowo 2 świetlówki TL-13W o mocy 740 lm każda i światła jest na styk. Ponieważ antyczne obudowy świetlówek się sypią, postanowiłem wykorzystać tę sytuację do modernizacji oświetlenia.
Z tego co widzę to idealna byłaby więc dla mnie taśma 2835/60, ponieważ emituje ona - wg deklaracji importera czy tam producenta - nawet
@krzaczor93:
2. Dla tej samej mocy, przy wyższym napięciu w przewodach (i ścieżkach taśmy LED) płynie niższy prąd. Jeśli nie masz już zasilacza, których chcesz wykorzystać, nie widzę sensu kupowania ledów 12V
4. Bez mlecznego będziesz widział pojedyncze ledy (nawet jako odbicia na blacie). Przy gęstości 144 led/m można się zastanawiać. Na rozproszenie światła będzie miała również wpływ głębokość profilu aluminiowego (im głębszy, tym mniej widoczne będą pojedyncze ledy).
Jakbyś chciał poczytać,
2. Dla tej samej mocy, przy wyższym napięciu w przewodach (i ścieżkach taśmy LED) płynie niższy prąd. Jeśli nie masz już zasilacza, których chcesz wykorzystać, nie widzę sensu kupowania ledów 12V
4. Bez mlecznego będziesz widział pojedyncze ledy (nawet jako odbicia na blacie). Przy gęstości 144 led/m można się zastanawiać. Na rozproszenie światła będzie miała również wpływ głębokość profilu aluminiowego (im głębszy, tym mniej widoczne będą pojedyncze ledy).
Jakbyś chciał poczytać,
@krzaczor93
Ma sens
bierz 24V niższy prąd na diodzie a więc dłuższą żywotność.
Najczęściej 5cm ale są też 2,5
Mleczny a diody około 120 LED na metr żeby uzyskać ciągła linie światła ( nie bierz takich ultra płytkich profili bo będzie widać punkty )
Ma sens
bierz 24V niższy prąd na diodzie a więc dłuższą żywotność.
Najczęściej 5cm ale są też 2,5
Mleczny a diody około 120 LED na metr żeby uzyskać ciągła linie światła ( nie bierz takich ultra płytkich profili bo będzie widać punkty )
Siema,
Jestem śwież upieczonym kierownikiem budowy. Oststnio wpadłem na jedną z kontrola i nie wiem czy mogę to klepnąć. Ktoś wie czy to ok?
Więcej zdjęć w komentarzach
#elektryka #budownictwo #heheszki
Jestem śwież upieczonym kierownikiem budowy. Oststnio wpadłem na jedną z kontrola i nie wiem czy mogę to klepnąć. Ktoś wie czy to ok?
Więcej zdjęć w komentarzach
#elektryka #budownictwo #heheszki
źródło: comment_1649457465WibaAj7EQSAQCLyQsXxJi8.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 14
Komentarz usunięty przez autora
- 8
@orec: @haabero: musi, potem łatwiej dojść do tego gdzie jaki przewód jest położony.
@Bad_Wolf: Warunki
techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - § 183, pkt. 8
"W instalacjach elektrycznych należy stosować: [...] zasadę prowadzenia tras przewodów elektrycznych w liniach prostych, równoległych do krawędzi ścian i stropów;"
@Bad_Wolf: Warunki
techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - § 183, pkt. 8
"W instalacjach elektrycznych należy stosować: [...] zasadę prowadzenia tras przewodów elektrycznych w liniach prostych, równoległych do krawędzi ścian i stropów;"
Cześć, jaki polecacie najtańszy sensowny multimetr? UNI-T UT33A+ będzie spoko?
#elektronika #elektryka
#elektronika #elektryka
- 0
@marcho87: a są tak samo dobre jak Anega? Bo cena podobna i dostępne od ręki
@Peter1096PL mam model YT-73096 i on jest trochę inny niż an8008. Nie mniej jednak patrząc po recenzjach anengow to w moim modelu szybkość i dokładność wskazań jest taka sama. No i w yatowej wersji masz lepsze sondy z kablem w silikonowej izolacji.
- 0
Ktoś się zna na elektryce samochodowej z okolic Warszawy? Dodaję głośniki w drzwiach, które nie były seryjnie zamontowane, ale była wyprowadzona produkcyjna wiązka kabli - jeden głośnik gra cicho, drugi nie reaguje, ale bezpośrednio po podłączeniu z kostki iso gra, choć bez rewelacji - mam wrażenie, że jest w kostce iso pomieszane, ale nie znam się na tym na tyle wystarczająco - od niemal roku ogarnąłem już budowlankę, elektrykę, mechanikę i kilka
źródło: comment_16494533389WCW1THCKhoJVLV5mkIUBY.jpg
Pobierz- 1
@Niebadzlosiem: to jest przeróbka na campervan, mam już separator samodzielnie położony (Cyrix), dodatkowy aku, przetwornica, skrzynka bezpieczników na postoju, gniazda, wyjścia, więc mniej więcej coś tam ogarniam - co do prostych głośników, tak, nowe kable jutro przetestuję, mam zapas ;) jak ktoś jeszcze dłubie przy aucie i szuka wymiany doświadczeń, to zapraszam na spotkanie - nie musimy płacić mechanikom, możemy sami ogarnąć i się nauczyć wielu rzeczy nawzajem
- 1
@Niebadzlosiem: na wodę to mam partyzantkę - czyli zbiornik 20l z pompką 12v i wężykiem z końcówką ogrodową - ma różne tryby, więc można zrobić mgiełkę pod prysznic (na zewnątrz), jak i jeden strumień do np. mycia naczyń, do tego zbiornik elastyczny też 20l na zapasową wodę - za zlew robi składana miska turystyczna :D poza tym toaleta turystyczna, z której nie korzystam, bo i po co, jak są toalety
Jak wpinam adapter (12V-5V max 2.5A) zasilania tym maleństwem w bezpiecznik to istotny jest amperaż bezpiecznika? Najchętniej bym to wrzucił w bezpiecznik od gniazda zapalniczki ale tam aż 15A. Będzie to problem?
#wideorejestrator #elektryka
#wideorejestrator #elektryka
źródło: comment_1649445352RMHDQFxqklbLksIIDp1HhO.jpg
Pobierz@micelangeloB: Dasz bezpiecznik 5A i będzie dobrze a na zapalniczkę 15A. Pamiętaj aby dobrze wpiąć ten rozgałęźnik zamiast oryginalnego bezpiecznika. Ludzie źle wkładają i działa tak jakby bezpieczników nie było.
@micelangeloB: Czyli gniazda zapalniczki wyłączają się po wyłączeniu zapłonu to ich bezpieczniki będą odpowiednie. Ja cały czas myślałem, że stosujesz ten adapter bo chcesz tryb parkingowy i zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora.
4
Falownik czy przemiennik częstotliwości? Działanie, budowa, dobór.

Posłuchaj jednego z ekspertów automatyki na temat falowników. 2% reklamy, 98% wiedzy.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pozdrawiam mirków z dziedziny #automatyka #elektryka. Jak podłączyć ten wyłącznik, powiem po prostu trochę mnie to przerasta i nigdzie nie umie znaleźć planu instalacji. Ten wyłącznik ma służyć do obsługi silnika elekt. o mocy 1,3 kW. Podam jeszcze typ urządzenia:
Eaton 216529. W komentarzu zdj planu z którego nie jestem w stanie być mądrzejszy. Dzięki z góry za pomoc.
Eaton 216529. W komentarzu zdj planu z którego nie jestem w stanie być mądrzejszy. Dzięki z góry za pomoc.
źródło: comment_1649416416j6u1X1oDEt8ytXESK0bzXg.jpg
Pobierz- 5
@Wap30: ale na tych stykach jest napisane NO/NC, nic mierzyć nie trzeba.
@Nachtwache_u_Czubkuf albo dokupisz do tego stycznik, albo wymień na wyłącznik elektromagnetyczny.
Nie montuj włącznika 0-1, bo w przypadku gdy po zaniku zasilania włączą prąd, a będziesz miał włącznik w pozycji 1, to od razu Ci się szlifierka włączy i mozesz zrobić sobie/maszynie kuku.
Nie montuj włącznika 0-1, bo w przypadku gdy po zaniku zasilania włączą prąd, a będziesz miał włącznik w pozycji 1, to od razu Ci się szlifierka włączy i mozesz zrobić sobie/maszynie kuku.
- 0
Chciałbym rozbudować swoją mała instalację solarną na działce o drugi panel 100W (Vmp: 18.29V, Imp: 5.47A, Voc: 22,8V, Ioc: 5.85A). Byłyby zamontowane w stojaku, jeden obok drugiego. Korzystam z regulatora PWM LS2024B 20A i zwykłego akumulatora samochodowego 100Ah 12V.
W jaki sposób połączyć dwa panele żeby było najwydajniej ? Szeregowo czy równolegle? Będą jakieś istotne różnice w tak małej instalacji ? #elektryka #fotowoltaika #majsterkowanie #diy
W jaki sposób połączyć dwa panele żeby było najwydajniej ? Szeregowo czy równolegle? Będą jakieś istotne różnice w tak małej instalacji ? #elektryka #fotowoltaika #majsterkowanie #diy
- 1
@Querly96: Jeśli teraz masz aku 12V to moim zdaniem mniej strat będzie połączyć panele równolegle i działać na tym samym napięciu tylko z większym prądem. Max napięcie tego regulatora to 50V wiec poszedłby z panelami szeregowo acz to by mogło się opłacać przy 2 akumulatorach szeregowo i 24V po stronie aku moim zdaniem
- 0
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Android
- 0
Ile zarabia elektryk co sobie kwalifikacje zrobił sam
Albo operator wózka widłowego?
#pytanie #praca #pracbaza #niebieskiepaski #elektronika #elektryka #wozkiwidlowe #magazyn
Albo operator wózka widłowego?
#pytanie #praca #pracbaza #niebieskiepaski #elektronika #elektryka #wozkiwidlowe #magazyn
@wez_idz_sobie: Do 4k na reke. Te bajki ze zarabiaja po 8k czy 10k to tylko wykopowe baity.
@wez_idz_sobie Na samych domkach u prywaciarza zapomnij o dobrej stawce. Idź w automatykę, czysta robota, praca mieszana umysłowa i fizyczna, fajne pieniądze. Jeśli ogarniesz automatykę przemysłową to potem automatyka domowa będzie błahostką, żeby sobie na tym dorabiać w wolnej chwili.
- 0
Czy przewody romcab są dobrej jakości? I NYM-J to to samo co YDYżo co nie?
#elektryka
#elektryka
Jakiego producenta praske hydrauliczna tego typu https://allegro.pl/oferta/praska-hydrauliczna-zaciskarka-do-kabli-10-120-pol-11395001411 polecacie, w podobniej cenie. uzywane bedzie raczej od wielkiego dzwona i w przekrojach 6-10, 16 i wyzej bardzo rzadko
#elektryka
#elektryka
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: to co podajesz jest w miarę dobrej firmy. W Chinach podobne w podobnej cenie latają więc wiele taniej nie kupisz.
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: ja mam taką
https://pl.aliexpress.com/item/32803139960.html
wysyłka z Polski ale faktury nie ma
https://pl.aliexpress.com/item/32803139960.html
wysyłka z Polski ale faktury nie ma
- 609
Hey Mireczki buduje sobie dom i Szwagier zobowiązał sie do zrobienia instalacji elektrycznej. Jest jeden problem bo chłopina lubi sobie wypić. Drugi natomiast to że robi po skosach żeby zaoszczędzić pare metrów przewodów.
Może ktoś zerknąć czy to może zostać czy jednak trzeba będzie wzywać normalną firme żeby to poprawić?
#remontujzwykopem #elektryka #budownictwo
Może ktoś zerknąć czy to może zostać czy jednak trzeba będzie wzywać normalną firme żeby to poprawić?
#remontujzwykopem #elektryka #budownictwo
źródło: comment_1649351809wY8JA5tK7QWpKFQS7cWITZ.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1841
@dawid131: ja p------e xD dobrze że masz zdjęcia będziesz pamiętał gdzie nie wiercić
Czemu jak ustawiłem w hulajnodze, że ma ją odłączać przy 44,5 to odłącza ja przy 51,5? Dziś pcham pieszo hulajnoge z tego powodu i wracam do domu taksówką, biedniejszy o kilka banknotów. O co chodzi? Na ekranie 3 kreski baterii z 5. Ustawione odcinanie przy 44,5 a co chwilę mi gasnie przy 51,5.
#pytanie #hulajnogaelektryczna #prad #elektryka #motoryzacja
#pytanie #hulajnogaelektryczna #prad #elektryka #motoryzacja
641
Jak nie wyłączać zasilania?

W restauracji mężczyzna próbuje za pomocą szczypiec przeciąć wystający z sufitu kabel elektryczny.
z- 188
- #
- #
- #
- #
- #
Mirki, będe na dniach kładł przewody do napędu bramy ogrodzeniowej. Zasilanie wiadomo: YKY 3x1,5 ale do czujek jest napisane 2x0,5.
Ten przewód też będzie w ziemii między słupkami, ale nie znalazłem o takim przekroju typu YKY. Najcieńszy do ziemii jest 1 mm. Czyw takim razie dać 2 x 1mm?
Druga sprawa to, czy przewód 3x1,5 dawać w peszel? Ponoć ten przewód nie wymaga peszla.
Na
Ten przewód też będzie w ziemii między słupkami, ale nie znalazłem o takim przekroju typu YKY. Najcieńszy do ziemii jest 1 mm. Czyw takim razie dać 2 x 1mm?
Druga sprawa to, czy przewód 3x1,5 dawać w peszel? Ponoć ten przewód nie wymaga peszla.
Na
konto usunięte via Android
- 1
@krossmaker: nie musisz stosować peszli, ale kup przewód, żeby go można było w ziemi położyć, ma inną izolację. Mówią, że minimum 50 cm. Zgodnie ze sztuką wykop 60 cm i wypełnienie go piaskiem(o ile nie jest już piaszczysta gleba), układasz kabel, musi być luźno, a nie napięty. Zakopujesz trochę tak kilka centymetrów, kładziesz niebieską folię i zakopujesz do końca.
- 1
@krossmaker: jaka odległość? Jakie planowane obciążenie? Dlaczego wiadomo, że 3x1,5?
Cześć, może ktoś z was spotkał się z tego typu urządzeniem dzięki, któremu mógłbym nagrać na nośnik pamięci (dysk twardy, pendrive) obraz analogowy Port AV. Szukam tego do nagrywania materiałów z zabiegów gdzie właśnie używamy kamery. Szukałem tego w internecie, nawet kupiłem coś w tym stylu, ale wyszło, że to jest do monitoringu i jest zbyt skomplikowane (za dużo czasu zabiera nagranie materiału). Szukałem pod nazwami wideograbber, nagrywarki itp. Ja tylko potrzebuje
@CzlowiekKolano: To możesz sobie takie wtyki do tego dokupić i dorobić do tych kabelków co chyba są w zestawie (a przynajmniej są na zdjęciach) i będziesz miał to czego potrzebujesz.
źródło: comment_1649344164WY3PV4jUcWmcqe7InmqzXN.jpg
Pobierz@CzlowiekKolano: 12 osób nie może kłamać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś jeszcze znajdzie coś lepszego, a jeśli nie to chyba trzeba będzie zaryzykować
Może ktoś jeszcze znajdzie coś lepszego, a jeśli nie to chyba trzeba będzie zaryzykować
- 0
Mój nowy grill spalił dwa wyłączniki nadprądowe, próbuje je wymienić i nie działa, nie rozumiem czemu? Poprzednie to były Kanflux B16 KS6/1, nowe to jakieś z castoramy BEMKO B16 S7/1. Jeśli przepinam przewody do działającego Kanfluxa to działa, więc co może być nie tak z tymi wyłącznikami Bemko?
#elektryka
#elektryka
























