@Kosopietek: I jedno i drugie zda egzamin. Jeśli nie piszą nic o prądzie, a zasilanie USB, to trzeba przyjąć, że 0,5A wystarczy, więc taka wydajność minimum jest konieczna. Obie masz większe, więc bez problemu.
  • Odpowiedz
@1950M: będzie ładować wolno. Poza tym z doświadczenia wiem, że się z tego nie korzysta. żadna różnica czy weźmiesz w domu sam kabel czy kabel z ładowarką (najczęściej leżą razem) a jak już masz kabel z ładowarką to możesz go wpiąć do dowolnego gniazdka
  • Odpowiedz
@1950M producent w tym przypadku też jest ważny. Kupisz typowego marketa to będziesz miał to samo co w najtańszej ładowarce no name czyli sianie zakłóceniami bo słaba filtracja i stabilizacja a potem nie dziwota, że telefon nie chce sie ładować kiedy wystarczy mu raz dać nieodpowiedni warunek aby ograniczył ładowanie o połowę.
Simona i berkera mam sprawdzonego, wystrzegaj sie marketówek po 30zł bo tamte mają minimum elementów do działania.
  • Odpowiedz
Powiesiłam lampę.
Przewody były zwinięte w opakowaniu, a same klosze są lekkie, dlatego po powieszeniu kable sie nie wyprostowały pod własnym ciężarem - pic rel.

Mogę im jakoś pomoc się wyprostować? Do głowy przychodzą mi same głupie pomysły jak prostownica przez gruby ręcznik, ale może ktoś robił coś mądrzejszego i podpowie co może zdać egzamin? :D

#remontujzwykopem #mieszkanie #elektryka
beaver - Powiesiłam lampę. 
Przewody były zwinięte w opakowaniu, a same klosze są lek...

źródło: comment_1664033871tTBBtDFAKsEH0DQJa51DS1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przygotowuję się delikatnie do #blackout
Mam akumulator samochodowy, zapewnia za mały prąd do rozruchu samochodu ale do zasilenia falownika wystarczy. Czy taki akumulator zasilając falownik wydziela jakieś niezdrowe substancje lotne? A nie pracując? Chce go używać w gabinecie. #akumulator #elektrochemia trochę #elektryka
Cierniostwor - Przygotowuję się delikatnie do #blackout 
Mam akumulator samochodowy, ...

źródło: comment_1664010441Vuy3p49tuUZlhTuWpJhwHC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mdx91: jak masz sprawną żarówkę to ją podłącz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

weź długi przewód, tak aby starczał do miejsca w którym na 100 proc. wiesz, że jest napięcie,

i jeden przewód od masy sprawdzanej wtyczki a drugi od plusa tam gdzie jest napięcie = jeżeli świeci to znaczy, że nie
  • Odpowiedz
Moja mama i dziadkowie mieszkają w jednym domu, w osobnych mieszkaniach, ale prąd jest na jednym liczniku, bo nigdy nikomu się nie chciało tego przerabiać i po prostu koszty szły po połowie. No ale zapowiadane zmiany z limitem ceny do 2000 kWh spowodowały, że jednak pomyśleli o rozdziale, bo prądu idzie mniej więcej po pół, a roczne zużycie mają na poziomie 4000 kWh.
Dziadkowie mają wieczyste użytkowanie, więc prawnie mogą o drugi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzychol66: tu nie chodzi o ufanie, bo tak jest od prawie 30 lat i jest ok. Tu chodzi o tą zniżkę jak to już michcio napisał. Bo jak szybko policzyłem, to z 2000 rocznie na dwóch licznikach, będzie prawie 6000 na jednyn
  • Odpowiedz
@adriano30: Myślisz że lepszym pomysłem będzie robić 18th edycje i łączyć to na razie z podstawową praca w wolne dni (jako electrican mate) czy bezpośrednio iść po level 2? Zastanawiam się czy znajdę robotę posiadając jedynie 18th 2382 na part time czy pracodawca od razu będzie wymagał c&g 2365
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartolomeov: jako mate znajdziesz bez problemu tylko z 18th, a jak dobrze trafisz to i c&g kursy ci oplaca, choc musisz sie starac w robocie i musisz chciec no i miec troche szczescia zeby z agencji zostac wciągniętym bezposrednio do jakiegos wykonawcy.
  • Odpowiedz
#elektryka mirki pomóżcie, zaraz mecz się zaczyna a ja nie mogę skończyć montażu... mam listwę z sześcioma źródłami światła. Podłączyłem ją do kabla w suficie (czarny, brązowy, niebieski, żółty). I teraz mam problem żeby ogarnąć to na włączniku. W komentarzu wrzucam foty jak to wygląda. Tam gdzie kabel ma czerwoną taśmę tam jest faza z rozdzielni, kabel z niebieską taśmą zapala żarówki 1-3-5. Jak odłączę niebieski a podłączę ten z
resident28 - #elektryka mirki pomóżcie, zaraz mecz się zaczyna a ja nie mogę skończyć...

źródło: comment_1663870780AMRvtidlRLeVvJCgmKBAZb.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest sens zapinac je kaskadowo zeby uzyskac wydluzony czas podtrzymania


@mamswojewady: sens jest i powinno to działać. Niemniej jest to.. nie, może nie najgłupszy, bo wcale nie jest głupi, ale z pewnością najdziwniejszy pomysł na wydłużenie czasu pracy UPSa, jaki słyszałem :)
  • Odpowiedz
@mamswojewady: To się nie uda przy upsach lineinteractive, a prawdopodobnie takie APC posiadasz. W momencie odłączenia sieci wszystkie upsy od razu zaczną pracować z baterii, bo sygnał wyjściowy z tych upsow nie pędzie spełniał parametrów wejściowych (przebieg prostokątny/trapezowy). Testowałem nie raz w trakcie serwisu takich upsow gdy gniazd mi na stole roboczym zaczynało brakować.
  • Odpowiedz
Jako że #blackout to co raz bardziej realna wizja, zastanawiam się nad ulepszeniem mojego zapasowego zasilania (UPS 2000VA + #akumulator samochodowy 110Ah).
Trafiłem na temat budowania pakietów #ogniwa litowo-jonowych z np. Nissana Leafa (składanie tych wypierdków #baterie #18650 mnie nie interesuje, za dużo roboty).
Sęk w tym że takie paki wg. internetów najlepiej robią w wersji 48V czyli BMS 14S, a moja aktualna i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki od jakiegoś czasu szukam pracy, nowej. W obecnej średnio mi się podoba - dwie zmiany plus w przyszłości dyżury nocne (tydzień czasu co 6 tygodni) - no i się jakoś w tym nie widzę. Dziś się dowiedziałem, że będę miał kurs i egzamin na uprawniania sepowskie elektryczne, cieplne i gazowe. Oczywiście firma stawia. Tylko no pewnie popracuje tam najdłużej do końca roku i tak źle się z tym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie miej żadnych wyrzutów sumienia. Kursy dla pracownika to normalna część niejanuszowego biznesu. A że pracownicy rotują to niech firma się zastanowi dlaczego.

Jak nie masz lojalki za kurs to korzystaj i śmiało się żegnaj.
  • Odpowiedz
#elektryka #elektronika #inzynieria #elektrotechnika

Mirki potrzebuje szybkie i prostego programu do schematów jednokreskowych najlepiej z gotowymi symbolami bezpeiczników, wyłączników, rozłączników. Coś naprawdę szybkigego i prostego. Wstawienie elementów pociagniecie kilku kresek i wyeksportowanie do grafiki/pdfa.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s---k: Są trzy gry: Spintires, Mudrunner is Snowrunner. Swego czasu Mudrunner nosił nazwę Spintires: Mudrunner, ale ze względu na pozew oryginalnego twórcy Spintires który ciągnie się do dziś, Mudrunner oficjalnie odciął się od marki Spintires, a Snowrunner to kontynuacja Mudrunnera, gdzie zarówno Mudrunner jak i Snowrunner nie mają obecnie nic wspólnego ze Spintires.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebna pomoc. Mam uszkodzona kuchnie elektryczna z góra indukcyjna, która po burzy przestała działać. Doszło do przepięcia i przestała działać. Ktoś wie co mogło dokładnie się spalić i co by należało wymienić? Kuchnia ma raptem 4msc i szkoda mi ją wyrzucic.
#elektryka #technika #naprawa #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem nad takim bieda-licznikiem prądu iot w domu który np przez fotorezystor by zliczał mignięcia diody na liczniku z energetyki. Problem w tym że trochę się obawiam że mogliby się przyczepić że coś kombinuje z prądem na lewo xD

Myślicie że byłby przypał?

#elektryka #elektronika #majsterkowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pesymistyk: z tego co wiem to dystrybucja nie lubi takich urządzeń. Jak komunikujesz sie po irdzie to mozesz im zakłócić odczyt zdalny (zalezy od licznika). Samo zliczanie impulsów byloby ok ale watpie zeby inkasent rozkminial czy zliczasz impulsy czy masz irde. Raczej przypal.
  • Odpowiedz