via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy miernik energii (tracer powersave) po leżeniu przez rok w szufladzie jest juz tylko do wyrzucenia? Pokazuje same zera, resety nic nie dają. Znalazłem tylko w komentarzach pod filmami na YT że tak się dzieje i w każdym jako kontynuacja był plan wyrzucenia go do kosza. Czy ktoś z Was wie, czy da się go reanimować? Wymiana kondensatora, tajny trik? #elektronika #prad #miernik #miernikienergii
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mam przycisk do kamery na Bluetooth, ale od jakiegoś czasu padło. Widać, że czasami się włącza (mignie delikatnie dioda), ale od razu gaśnie.
Po ok. roku włączyłem - nie zadziałało. Wymieniłem baterię, włączyło się na ok. 30 minut (porobiłem trochę zdjęć), po tym czasie padło znów i już się nie uruchamia do stanu, gdzie mogę zobaczyć urządzenie Bluetooth.

#elektronika #komputery #elektryka
MisiekD - Hej, mam przycisk do kamery na Bluetooth, ale od jakiegoś czasu padło. Wida...

źródło: comment_1663369866Dvdmt2Tg79P82YDfwClgih.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#budowadomudomu #elektryka
Siema. Mam taki problem. Razem z kumplem robilismy u niego w domu instalację elektryczną. Po polozeniu tynkow urodzil sie temat oswietlenia nad lustrem w łazience. Nie chcielismy kuć za duzo tynkow wiec dorobilismy wylacznik swoatla z gniazda sieciowego ktore mialo byc obok umywalki. Z fazy z gniazda laczymy sie do wylacznika, z ktorego wyprowadzony jest przewod do oswietlenia nad lustrem. Przewod uziemiajacy i ochronny oswietlenia polaczony
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś mi podpowiedzieć czemu po wymianie licznika na dwukierunkowy wzrosło mi zużycie kWh? Jeśliby domu nic się nie zmieniło? Jest to 40-50kwh miesięcznie więcej #elektronika #elektryka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, w Suzuki SX4 po przekręceniu manetki nie włączają mi się za każdym razem albo włączają się po kilku sekundach światła mijania. Podświetlenie zegarów pojawią się za każdym razem.

One są zasilane przez przekaznik? Który to będzie?

#elektroda #elektronika #elektryka #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
drzewostan - Hej, w Suzuki SX4 po przekręceniu manetki nie włączają mi się za każdym ...

źródło: comment_1663335140ZNsB8gRrX95njyCbo9CLDk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam wentylator w łazience do którego szły 2 przewody (te same które zasilają światło), więc on miał przewód neutralny i przewód fazowy odpalany włącznikiem światła.
Kupiłem taki wentylator - czy T oznacza przewód fazowy który zawsze jest pod napięciem? Czy jednak mogę rozdzielić ten fazowy od włącznika za pomocą wago i podłączyć do T i L?
#elektryka
smokzabojcaludzi - Mam wentylator w łazience do którego szły 2 przewody (te same któr...

źródło: comment_16633309081L1OUWLR2O0ftCxvrmTLt2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jednak mogę rozdzielić ten fazowy od włącznika za pomocą wago i podłączyć do T i L?


@smokzabojcaludzi: możesz, w zasadzie tam nawet można kawałkiem przewodu zaciski w kostce połączyć, tylko wentylator będzie zachowywał się tak jak wcześniej, czyli działał tylko jak zaświeci światło
  • Odpowiedz
@Fiszermen: ustaw na ~20A i zamknij szczęki wokół przewodu który wychodzi z bezpiecznika, ale najlepiej to odłóż to na swoje miejsce i znajdź kogoś kto potrafi takie rzeczy robić bo możesz sobie krzywdę zrobić, skoro zadajesz takie pytania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Mircy macie już agregaty prądotwórcze kupione na zimę, coś godnego polecenia? (dobra cena)


@Foxington: Fogo FM4001 R niestety FH4001 R już był niedostępny bo wykupili :D
cena 5,3 k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skoro to flex do ktorego nie idzie czesci dostac to pewnie jakis chinol za max 100zl, lepiej kupic nowy poprostu¯_(ツ)_/¯


@Voyo: A to tez calkiem dobra rada :)
  • Odpowiedz
#komputery #informatyka #elektronika #elektryka

jak moge obliczyc zużycie prądu jednego laptopa w ciagu miesiaca przy zalozeniu ze chodzi pelny etat. powiedzmy 170h/mc.
a moze wiecie ile to byloby +- zuzycia?
sprzet klasy A+ żadna kryptokoparka, sprzet typowo biurowy.
zasilacz 65W.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwerty11: Nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, jak ten laptop będzie używany. To, że zasilacz ma moc 65W nie oznacza, że laptop będzie tyle brał. Może on brać równie dobrze 10W jak i 65W. Zależy, jak jasny ekran ustawiasz, co wyświetlasz, jak bardzo obciążasz komponenty.
Najprościej to kup sobie watomierz, podłącz do niego komputer i popracuj przez miesiąc i zobacz, ile zużył w tym czasie. Hint: Na tych popularnych mierniczkach
  • Odpowiedz
@inrain88 pośrednictwo kosztuje XD. Nie no stary numer na allegro - jak nie w chcesz anulować aukcji(na promowanie której wydałeś sporo kasy) a nie masz już towaru. Podnosisz cenę, że nikt nie kupi tego i czekasz na dostawę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Siema, czy można w ścianie puścić dwa przewody obok siebie? Jeden to antenowy a drugi to koncentryk 230v czy mogą być jakieś zakłócenia?
#elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do elektryków/automatyków pracujących w zakładach produkcyjnych. Czy też jesteście świadkami zwiększonej ilości spadków napięcia czy odcięcia zakładu od prądu nawet na chwilę dłuższą lub krótszą? - rekord w moim przypadku to były 3 godziny chyba w maju. Pracuje w zakładzie spożywczym na mazowszu i w poprzednich latach zaniki napięcia w miesiącu mogłem liczyć na palcach jednej ręki a teraz mamy połowę września a mi już brakuje palców do liczenia u
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@appmstt: robisz instalację w gwiazdę a później się martwisz.

Podłączanie wszystkiego na jedną fazę powoduje ograniczenie mocy jaką masz. Przy największej dostępnej dla domów masz ok 14kW z 40kW
  • Odpowiedz
@appmstt: to kupujesz hybrydowy falownik mogący pracować off-grid do tego podłogę z jakiegoś samochodu. Bez diy magazynu 10lat to mało realny okres.
Taniej i prościej będzie z zwykłym agregatem¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz