Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Właśnie sobie uświadomiłem, że jestem w kłopocie z moim zużyciem prądu. Mam w domu bojler na prąd i zużycie prawie 4000 kWh rocznie, czyli o 2000 za dużo, żeby mieć prąd w rozsądnej cenie. Bo miłościwie nam panujący właśnie uchwalili limit 2000 kWh na gospodarstwo domowe XD  albo połączę się do gazu, albo nie wiem, może podgrzewacz przepływowy wychodzi taniej? Ktoś w ogóle wie, jakie będą te wyższe stawki?

#pytanie #elektryka #energetyka #kryzysenergetyczny #majsterkowanie #remont #hydraulika
pogop - Właśnie sobie uświadomiłem, że jestem w kłopocie z moim zużyciem prądu. Mam w...

źródło: comment_1665043062dqzcaoOhGJvP20Wj010gWM.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@pogop zależy czy masz jedną taryfę czy nocną i dzienną. Jeśli jedną, to podgrzewacz przepływowy ma szansę być tańszy w eksploatacji. Jeśli dwie, to bojler ustawiony na grzanie w "nocnej" powinien być tańszy.
  • Odpowiedz
@pogop: masz jeszcze dwa koła ratunkowe. Możesz zostać inwalidą i zwiększysz sobie limit, albo narobić gówniaków i wtedy już rozpusta całkowita 3000 kWh
  • Odpowiedz
@pogop: Możesz zamontować też zestaw fotowoltaiczny (na balkon) oraz licznik dwustronny i powinieneś dać radę doprodukować sobie jakieś 700-800 kWh/rocznie. No i może pomyśleć nad wymianą bojlera na jakiś bardziej oszczędny, bo póki to wszystko jeszcze niedoustalone to ceny nie wystrzeliły.
  • Odpowiedz
@TX2022: Bojler jest w ciągłym użyciu, bo pracuję z domu, żona zazwyczaj po południu pracuje, dlatego jedna strefa a nie chciałem podporządkowywać życia pod ceny prądu XD

@Smarek37: Ciekawy wątek, jak ma się dziecko to 3000? Bo tak się składa, że dziecko na pokładzie.
  • Odpowiedz
ogrzewanie masz miejskie?


@Summer92: tak ogrzewanie miejskie, a w perspektywie 1-2 lat mamy mieć też ciepłą wodę też z miasta, więc wielkie inwestycje raczej bez sensu W grę w zasadzie wchodzi jedynie przesiadka na przepływowy.
  • Odpowiedz
@userrrr: no nie wiem, może po prostu jest już stary i nie działa za dobrze? W domu jest jeszcze płyta indukcyjna, czajnik elektryczny, piekarnik ofc i pralka. Normalne rzeczy. W mieszkaniu jest też w sumie rura z gazem, ale odcięta przez poprzednich właścicieli.
  • Odpowiedz
@pogop: I wszystko z mln kwh, bo w ogóle nie patrzysz na urządzenia, ktore kupujesz a potem hurr durr dlaczego to tyle prądu zzera porownywalne do zasilania trakcji elektrycznej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz