Chce sobie posprawdzać kable antenowe (czy tam koncentryczne, jak zwał tak zwał) i zastanawiam się jak to zrobić. Jeśli w rozdzielni połączę rdzeń kabla z oplotem, a potem na drugim końcu (w pokoju) przyłożę multimetr na badanie ciągłości obwodu, wiadomo jedna sonda do rdzenia, druga do oplotu (ten brzęczyk) to wtedy to zadziała i pokaże poprawnie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #elektryka #elektronika #
Miszcz_Joda - Chce sobie posprawdzać kable antenowe (czy tam koncentryczne, jak zwał ...

źródło: comment_1669104656rF3OrFl7ieB7SI1Mern0g7.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad oswietleniem podjazdu, orientacyjny schemat w załączeniu.
2 punkty świetlne są nad garażem i tutaj chce mieć czujke ruchu i zmierzchu czyli stałe napięcie
2 punkty świetlne na ganek czyli pewnie jakieś kinkiety i będzie się włączało normalnie ze środka włącznikiem

Teraz nie mam pomysłu jaką moc i typ lamp kupić. Nad garaż myślałem o naświetlaczach ale nie wiem jaką moc dobrać. Wydają się dobre Steinel xled home 2 slave, dwa o mocy
excelfinance - Zastanawiam się nad oswietleniem podjazdu, orientacyjny schemat w załą...

źródło: comment_1669034252fuhGSFxYiCsqHDhiqcR9RO.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@excelfinance: a masz równo tynk czy cokolwiek innego tam położonego bo takie światło wyciągnie wszystkie nierówności ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Wolf: W miarę git ale pewnie idealnie nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ustawiasz na wprost tak, że będziesz się w nie patrzeć to będą walić po oczach.


@Bad_Wolf: No właśnie te od Steinel niby mają opalizująca
  • Odpowiedz
#elektronika #motoryzacja #elektryka #pytanie

czesc, mam akumulator, naladowalem go i stal z rok. zmierzylem go przed chwila i napiecie wynioslo 12,29, czy taki akumualtor bedzie ok?

Pytam bo mam taka historie, rok temu wymienilem aku bo #seicento cos slabo krecilo, przejezdzilem na nowym rok, po czym teraz znowu mi slabo kreci, i mechanik mowi ze ma takie urzadzenie i mu wyszlo ze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@serek_heterogenizowany: bez kontekstu to trochę nie wiadomo, czy się śmiać, jeśli chodziło o prawo ohma, dzielnik czy coś w tym stylu, czy przytaknąć, jeśli to miał być filtr pierdylionowego rzędu dla przebiegów odkształconych.
  • Odpowiedz
Czy opłaca się montować kuchnię indukcyjną, jeżeli garnki nie nadają się na indukcję i trzeba dodatkowo nakładać specjalną płytkę? Pytam ponieważ u rodziców jest kuchenka gazowa, a ja chciałbym zainstalować płytę indukcyjną. Rodzice mają garnki z zeptera i powiedzieli, że dali za nie tak dużo, że do końca życia już nie wymienią.
Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka #budujzwykopem #kuchnia
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smiejsiezzycia: dlaczego piekarnik zostawić? Piekarnik gazowy to najgorszy szit, to już lepiej sam piekarnik wymienić, a płytę zostawić :p chociaż ja akurat lubie indukcję. na gazówce zawsze miałam brudno, a tu wystarczy szmatką przetrzeć i jest lux :)
  • Odpowiedz
@Mershi jak jesteś początkujący to cię prędzej szlag trafi żeby to skatalogować czy tam znaleźć potrzebną rzecz. A użyjesz pewnie z max 10% z tych rzeczy. Lepiej kupić jakieś droższe zestawy botlandowe lub pojedyńcze elementy
  • Odpowiedz
Orientuje się ktoś czy Ebike mogę trzymać w ujemnych temperaturach? (na czas pracy) Chodzi mi czy coś może się stać z baterią litowo-jonową? W sensie np zamarznąć i rozerwać się etc? Domyślam się ze spadnie żywotność ale czy coś się może stać takiego "drastycznego"?
#ebike #rower #baterie #elektronika #elektryka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolonko: trzymać możesz, jeździć też. Ładować nie. Najlepiej unikać ładowania poniżej 10 stopni na plusie a już w ujemnych temperaturach zdecydowanie.
Samochody mają system zarządzania ciepłem, co to sobie akumulator najpierw podgrzeje zanim zacznie ładować. Rower tak dobrze nie ma.
Natomiast jak zostawisz rower na mrozie na dłużej to może się okazać, że ze wspomagania nici, bo też nie da mocy, żeby zasilić kontroler silnika.
  • Odpowiedz
@kolonko: Kolega @qdt2k: Ci dobrze napisał. Spadnie Ci pojemność (chwilowa, a nie że ubędzie Ci cykli ładowania), wzrośnie rezystancja wewnętrzna (też po ogrzaniu proces odwracalny) co przy dużym obciążeniu objawi się niskim napięciem na baterii i np. braknie właśnie mocy.

W niskiej temperaturze rozładowywać można, ładować nie.
  • Odpowiedz
#hydraulika #hydrofor #elektryka
Mam przy hydroforze 3f wyłącznik ciśnieniowy, chciałbym go zamienić na coś co poda mi tylko napięcie na cewkę stycznika (który mam w rozdzielni 3m dalej) i odpali mi silnik, a później wyłączy. Generalnie chce zastąpić ten wyłącznik ciśnieniowy czymś co poda mi napięcie na cewkę stycznika i to wszystko. Jest coś takiego?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korni007: Jest. Wyłącznik ciśnieniowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co stoi na przeszkodzie, żeby obecny wyłącznik sterował po prostu cewką stycznika zamiast silnikiem pompy?
Bo rozumiem, że chcesz po prostu załączać pompę stycznikiem zamiast bezpośrednio wyłącznikiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirunie Kochane #remontujzwykopem #elektryka mam kuchenke ceramiczną z piekarnikiem, wg schematu do podłączenia pod jedną fazę, pytanko moje jest takie, co muszę kupić, aby połączyć kabel zasilający, z kablem do gniazdka? (ʘʘ) Jakieś kostki?
Typ przewodu via instrukcja to: 3x2.5mm2
Za wszelakie rady goraco dziekuje ()
Snusmumriken_ - Mirunie Kochane #remontujzwykopem #elektryka mam kuchenke ceramiczną ...

źródło: comment_1668953129tXL2irXX5KaC9Nq9NtoETm.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snusmumriken_: A gniazdko przeznaczone na to urządzenie masz przygotowane typowo na wtyczkę? Czy taka kwadratowa puszka na ścianie gdzie trzeba podłączyć przewody? Jeżeli masz gniazdko, to równie dobrze możesz kupić normalną wtyczkę, założyć na kabel, podłączyć L,N i ochronny i wpiąć. A jeżeli chcesz połączyć przewody to kup 3 sztuki takich złączek WAGO z takimi klipsami.
skyfire - @Snusmumriken_: A gniazdko przeznaczone na to urządzenie masz przygotowane ...

źródło: comment_16689537792Y2NqxDzGTxLoRtmUNXqpt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jest trafo 6 kV, do którego dwa razy w roku dolewany jest olej poprzez wlew konserwatora, będący najwyższym punktem trafa. Przy takiej dolewce zawsze dostanie się trochę powietrza do środka. Na kadzi jest zawór do odpowietrzenia, ale czy taki sposób pozbycia się gazu z trafa ma sens, jeżeli nad nim znajduje się cały baniak z olejem? Po dolewaniu nie dokonuje się odpowietrzania w żaden sposób, jedynie podczas corocznego przeglądu transformatora.

#elektroenergetyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavkowsky: rozumiem twój tok rozumowania i myślę, że nawet dlatego nie ma żadnego dodatkowego zaworu do odpowietrzania. Po prostu zastanawiałem się ostatnio nad tą kwestią i chciałem rozwiać wątpliwości.
  • Odpowiedz
Mirki dlaczego przewód spawalniczy np. 16mm2 posiada napięcie znamionowe 100V, a przewód np.LGY 16mm2 ma napięcie znamionowe 450/750V? Skąd wynika ta różnica skoro oba są miedzianą linką? Osłona jest z innego materiału, ale jaki wpływ będzie mieć napięcie 230v, gdyby wykorzystać go przy napięciu 230V?
#elektryka #diy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do spawania masz niskie napięcie ale duży prąd wiec izolacja może być na te 100 V. Jeśli masz izolacje do 100 V to nie puszczaj tymi przewodami więcej bo może się komuś stać krzywda
  • Odpowiedz
Mirasy potrzebuje pomocy. Od tygodnia mam problem z żarówkami #led w suficie podwieszanym. Mam dwa rzędy po trzy żarówki i po włączeniu dwie żarówki z jednego rzędu migną i nie świeca. Czasem jest tak że mrugaja co 10-15s a czasem wcale. Zdarza się że się zaświecą. Co mogę zrovbic lub sprawdzić?
#led #elektryka #zarowki #pomocy #mieszkanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki. Pytanie z działu #elektryka i może trochę #budownictwo. Elektryk jakiś czas temu podłączył mi nową instalację do remontowanego pokoju, jednak nie podpiął jej do sieci. Kable które wchodzą do pokoju, są wpuszczone do puszki na korytarzu i tyle. Teraz pytanie, jak najlepiej wpiąć te kable? Kupiłem szybkozłączki, ale nie wiem czy one nadają się do takiego napięcia (prąd z puszki rozchodzi się do dwóch sypialni).
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieczysty: Wago, każda złączka ma informacje w karcie produktu jakie napięcia/natężenie może puścić. Musisz użyć złączek które mają ponad 16a
  • Odpowiedz