Wpis z mikrobloga

Bawil sie ktos w zmiane pradu 1 fazowego na 3 fazowy, ile moze trwac papierologia w energetyce i ogolnie ile koszta moga wynosic claej zabawy? Planuje wymiane calej instalcji w mieszkaniu wiec od razu zmienilbym fazy na blizsze terazniejszosci.

I we wniosku do energetyki o jaki przydzial pytac, 11kw/h starczy?
#elektryka
  • 24
spoldzielnia mowila ze mozna podlaczac.


@golomb13: okaj :)

Ja bym najpierw jednak wolal sprawdzic :)

U mnie byl jakis czas temu remont i wyciagali liczniki z chaty na parter. Wyieniali kable i pociagnli 5 zylowy. Ja wiem ze moge. Nawet sie nad tym zastanawialem ale stwierdzilem ze mi to niepotrzebne. No ale ja kawaler, w domu nie gotuje (wiec indukcja odpada a nawet jakby to starczy taka na 230V.)

W sumie
@golomb13: okaj :)

Ja bym najpierw jednak wolal sprawdzic :)

U mnie byl jakis czas temu remont i wyciagali liczniki z chaty na parter. Wyieniali kable i pociagnli 5 zylowy. Ja wiem ze moge. Nawet sie nad tym zastanawialem ale stwierdzilem ze mi to niepotrzebne. No ale ja kawaler, w domu nie gotuje (wiec indukcja odpada a nawet jakby to starczy taka na 230V.)


@gorzki99: Wiadomo, ale byl elektryk jak
ale byl elektryk jak sprawdzal obecna instalacje i mowil ze mozna


@golomb13: A no to ok. Jak mozna to mozna.

Mi jak wspomnialem jest niepotrzebna ale jak ktos ma chec to na pewno nie zaszkodzi.
w mieszkaniu


@golomb13: w mieszkaniu czy w domu? to jest roznica.

Jak masz mieszkanie (np w bloku) to instalacja na klatce moze nie byc przystosowana. Wtedy o ile wogole sie zgodza bedzie drozej.

@gorzki99 skąd masz informacje o tych bzdurach?
skąd masz informacje o tych bzdurach?


@Zarzutkkake: Na przyklad z mojego bloku gdzie dopiero z rok czy dwa lata temu byla wymieniana instalacja dwuzylowa na nowa.

Teraz mi pokaz jak na instalacji 2 zylowej energetyka ma Ci zapewnic 3 fazy do mieszkania. Czekam z niecierpliwoscia.
po prostu nie widziałem bloku z 2+ mieszkaniami, gdzie doprowadzona byłaby jedna faza. Nawet jak to budynek z lat 50.


@Zarzutkkake: Malo w zyciu widziales z tego wynika.

Osiedla z wielkiej plyty maja tak do teraz.
podaj jedno osiedle, które tak ma. Weryfikacja tego zajmie mi maksymalnie dwa dni.


@Zarzutkkake: Lap picrel.

Do bydynu czteropietrowego doprowadzane sa 3 fazy

Sa po 3 mieszkania na pietrze.

Mieszkanie z lewej ma R w srodku S a po prawej T.

Z parteru na 4 pionami leletechnicznymi leci jedna faza na kazdy pion

Daje Ci nawet miesiac na sprawdzenie tego
https://www.google.pl/maps/@50.3415581,18.898982,270m/data=!3m1!1e3

kazdy z zaznczonych budynkow to czteropietrowiec z wielkiej plyty po
gorzki99 - > podaj jedno osiedle, które tak ma. Weryfikacja tego zajmie mi maksymalni...

źródło: comment_1670331947L4v02cXcbyN5YRyWzHZbbC.jpg

Pobierz
@gorzki99: trochę pomieszałeś, bo to że fazy są rozdzielane po mieszkaniach, ale od samego złącza idą trzy, to jest standard po dziś dzień spotykany, a z twojego opisu wynika, jakby cały blok był zasilany z jednej fazy.
Dobra to nie gadaj że do budynku wchodzi jedna faza...


@Zarzutkkake: Kurde miraz ale czytaj ze zrozumieniem
@szwelx: podobnie jak Ty.

Napisalem:

to instalacja na klatce moze nie byc przystosowana.


Czego tu nie rozumiecie?

Do budynku dochodza 3 fazy.

Koles z 4 pietra idzie do energetyki i chce miec 3 fazy w domu. Energetyka mowi "ale w budynku sa 3 fazy. niestety:
INSTALACJA NA KLATCE NIE JEST DO TEGO PRZYSTOSOWANA.
@gorzki99 ale to ma sie nijak z dostosowaniem, bo tyle tego mam za sobą i nigdy nikt nie robił problemów, aby z parteru na drugie piętro pociągnąć nowy 5x6 dla mieszkania. Serio. Czytamy ze zrozumieniem.
ale to ma sie nijak z dostosowaniem, bo tyle tego mam za sobą i nigdy nikt nie robił problemów, aby z parteru na drugie piętro pociągnąć nowy 5x6 dla mieszkania. Serio. Czytamy ze zrozumieniem.


@Zarzutkkake: No to czytamy ze zrozumieniem. Ja napisalem ze instalacja NA KLATCE moze nie byc przystosowana i wtedy o ile ktos sie zgodzi to koszta wzrosna. Tak czy nie?

Ty napisales ze nie ma opcji zeby byla
jak dla mnie to niedostosowanie to dociągniecie np ze slupa do budynku jednej fazy. W bloku są trzy więc o jakim niedostosowaniu mowa?


@Zarzutkkake: Najpierw sie upewnie - zrozumiales co to niedostosowanie instalacji w klatce (o ktorym caly czas pisze)?

Zakladam ze nie. Postaram sie wyjasnic.

Do budynku - klatki - dochodza 3 fazy. Spoko i nie ma problema.

i budynkiem ida 3 szyby teletechniczne. Jeden na mieszkania po lewej na
nie przerobić a wejść od zabezpieczenia budynku co nadal nie jest problemem. Bez przerabiania


@Zarzutkkake: Nie jest problemem?

NIe wiem czy wiesz jak to wyglada (z tego co czytam to nie wiesz)

Doprowadzenie do budynku to jest w jednej "skrzynce". Potem leci na "zbiorcza skrzynke" z licznikami.
I od kazdego licznika leci do lokalu. Chcesz podpiac jednego kolesia to musisz to przerobic. Pomijam puszczenie osobnego kabla do niego.

Samemu tego nie