#oswietlenie #elektryka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Mam 5 halogenów (z gwintem gu5.3) w łazience i tyle samo w przedpokoju. Chcę zmienić je na ledy o mocy, odpowiednio (w przeliczeniu na stare ;), 50 i 30 watów. Jaką firmę wybrać i czy zmienić przy okazji gwint na inny?
#oswietlenie #elektryka
#oswietlenie #elektryka
Ile teraz kosztuje za sztukę demontaż i montaż nowego osprzętu elektrycznego gniazda, włączniki, ramki itd.
Mam około 100punktów do wymiany.
Chodzi o demontaż starych gniazdek i włączników i montaż nowych.
Lokalizacja miasto wojewódzkie.
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont
Mam około 100punktów do wymiany.
Chodzi o demontaż starych gniazdek i włączników i montaż nowych.
Lokalizacja miasto wojewódzkie.
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont
@krzychummm: Sam montaż wychodzi około 14zł netto za punkt, z demontażem niech będzie z 15 - 16zł bo wago już i tak założone więc szybka robota. Przy 100pkt to 15zł można spokojnie wziac. Z fakturką drożej.
- 2
@Zarzutkkake: nie rozpędzaj się tak, op nie dał danych. Może to jeszcze instalacje na aluminium, a Ty już wyjeżdżasz, że wago pozakładane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka #pytaniedoeksperta
Mam pytanie, może głupie no ale - mam dwie lampy, żyrandol i stojącą:
1) Stojąca - w kloszu przy gwincie napisane jest MAX 57W
2) Żyrandol - w kloszy przy gwincie napisane jest MAX 60W
Obecne żarówki są dość słabe i w pokoju mam bardzo ciemno, dlatego chciałem wymienić na coś mocniejszego, czy mogę wstawić którąś z wklejonych? Jak tam jest 13W LED ~~ około 100W tradycyjne to którą wartość
Mam pytanie, może głupie no ale - mam dwie lampy, żyrandol i stojącą:
1) Stojąca - w kloszu przy gwincie napisane jest MAX 57W
2) Żyrandol - w kloszy przy gwincie napisane jest MAX 60W
Obecne żarówki są dość słabe i w pokoju mam bardzo ciemno, dlatego chciałem wymienić na coś mocniejszego, czy mogę wstawić którąś z wklejonych? Jak tam jest 13W LED ~~ około 100W tradycyjne to którą wartość
źródło: comment_1669553588u9Y1kssweSD4N2npmHSSqu.jpg
Pobierz- 4
@mmartymcfly: 13w okej. Podana moc dotyczy mocy cieplnej, jaką jest w stanie wytrzymać klosz.
Komentarz usunięty przez autora
Dlaczego ten facet jest tak ubrany, dlaczego drugi trzyma go na kiju i co po co on kręci tym przełącznikiem?
#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #elektryka #pytanie
#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #elektryka #pytanie

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: rozłącza prąd. Kombinezon jest po to by go odizolować od potencjalnego łuku, hak by od tego łuku odciągnąć
@niepowtarzalny-dwa: żeby uniknąć jebnięcia przez taki łuk.

Przy wejściu głównym mam domofon i drzwi otwierane są za pomocą tzw pastylki lub przyciskiem z domofonu. Chciałem się dowiedzieć czy dałoby radę otwierać te drzwi zdalnie? W domofonie w domu idzie napewno dwa przewody jeden zasilanie a drugi który daje napięcie na zamek do drzwi. Czy można by było ten przewód dający napięcie na zamek zrobic podwójnie? W sensie jeden by szedł do przycisku na słuchawce a drugi do np. przełącznika
- 0
@RopuchYtong Kurcze myślałem to prościej rozwiązać. Nie wiem czy się uda. Tak czy inaczej dzięki :)
@RadiOBagdaD: A jak chcesz to prościej rozwiązać? Tak z ciekawości.
- 1
Szczerze, nawet nie wiem jak to skomentować.
Wiele urządzeń który posiada teraz colinfurze, sam korzystałem w rzeczywistości, nawet Laser, gdzie nawet sam dawny szef czasami prosił mię o pomoc, ponieważ dość szybko ogarnąłem jak to działa, ustawienie mocy lasera (w naszym przypadku maks był 40W) czy po prostu zbudowanie modelu, naprawdę fajna zabawa, jeszcze mi płacili za to :3
Więc nie do końca zaskakują mię nowe maszyny colinfurze, ale ile musiał wydać
Wiele urządzeń który posiada teraz colinfurze, sam korzystałem w rzeczywistości, nawet Laser, gdzie nawet sam dawny szef czasami prosił mię o pomoc, ponieważ dość szybko ogarnąłem jak to działa, ustawienie mocy lasera (w naszym przypadku maks był 40W) czy po prostu zbudowanie modelu, naprawdę fajna zabawa, jeszcze mi płacili za to :3
Więc nie do końca zaskakują mię nowe maszyny colinfurze, ale ile musiał wydać

Mam pytanie może ktoś rozpozna co to jest za seria i producent osprzętu gniazd i włączników.
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont
źródło: comment_166949098342c6sf97aftcwU9Ja2t8RK.jpg
Pobierz- 5
@krzychummm: wygląda jak schneider asfora
@krzychummm
Mam identyczne u siebie, białe i czarne. Tak jak część kolegów napisała - Asfora
Mam identyczne u siebie, białe i czarne. Tak jak część kolegów napisała - Asfora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
@Zarzutkkake: 16 700zł dla ciebie + 3x tyle na wykończenie ścian po kuciu od każdego lokatora.
- 5
@Login_login faktura to pozycja "usunięcie awarii elektrycznej części wspólnych" i jest kwota 500zł plus 8% vat. Rozumiem, że powinienem brać 50zł za usługę bo to tylko 10 minut pracy i wiem co sie popsuło? Idąc tym tokiem rozumowania to mechanik powinien brać 20zł za wymiane oleju bo ile to zlać stary i nalać nowy? 500zł to minimum jakie biorę, dlaczego? Dlatego, że: Same opłaty stałe to blisko 10.000zł miesięcznie, Uprawnienia odnawiane
14
Tesla MegaPack - największy system magazynowania energii w Europie gotowy

Akumulatorowy system magazynowania energii budowany od jakiegoś czasu w Wielkiej Brytanii na bazie technologii Tesla MegaPack został właśnie uruchomiony. Zdolny do przechowywania energii elektrycznej wystarczającej do zasilenia 300 000 domów przez okres do dwóch godzin.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#elektryka
Która hurtownia online ma najwięcej osprzętu z legranda? Potrzebuje trochę różnych dupereli ( ͡º ͜ʖ͡º)
Która hurtownia online ma najwięcej osprzętu z legranda? Potrzebuje trochę różnych dupereli ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 0
Mirki rozszyfrujecie mi co tutaj jest zaprojektowane? Oprócz umywalki oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka #budujzwykopem #remontujzwykopem
#elektryka #budujzwykopem #remontujzwykopem
źródło: comment_1669469072iOgxP8eCsGbJeBnx8XZ1mr.jpg
Pobierz@pawelgie gniazdko (zielone) i punkt świetlny (turkus)?
Mirki szukam profilu na taśmę led tylko z możliwością skrętu w jedna stronę, wszystko co znajduje jest totalnie proste bez żadnych złączek umożliwiających zakręt profilu, serio nie ma takiego rozwiązania na rynku?
#oswietlenie #dom #wykonczenia #majsterkowanie #elektryka
#oswietlenie #dom #wykonczenia #majsterkowanie #elektryka
Mirki pomoże ktoś ? Kupiłem włącznik lewo prawo ale nie ma do niego żadnego opisu ani zworek. #elektryka #elektronika #diy #
- 1
@5kubany: typowy trójfazowy L-0-P nie ma zworek, ma 6 zacisków, trzy wejścia i trzy wyjścia, ew.jeszcze mostek do N.
- 1
@5kubany: tu masz schemat przełącznika. Żeby przełączać kierunki silnika trójfazowego musisz zamieniać miejscami dowolne dwie fazy. Czyli np.:
Zasilanie:
L1: 1 i 3 razem,
L2: 5 i 7 razem,
L3: 9 i 11
Zasilanie:
L1: 1 i 3 razem,
L2: 5 i 7 razem,
L3: 9 i 11
źródło: comment_1669469835octdweqpCxhb3KMwkALSsJ.jpg
PobierzCześć, mam pytanie dotyczące spadku wartości działki z powodu poprowadzenia podziemnego kabla elektrycznego. Działka wygląda jak na obrazku (białe linie). Żółte linie wyznaczają odległości od granic lub linii elektrycznych, w których nie można budować (4m od sąsiednich, 6m od drogi itd.). Na czerwono linie elektryczne: u góry niskiego napięcia z słupem oznaczonym białą kropką, u dołu średniego napięcia. Czerwona linia wzdłuż działki to podziemna linia wyprowadzona ze słupa, na którą się zgodziłem
źródło: comment_1669464685Xy2bZT76Czd5zglBDjLufV.jpg
PobierzZgodzić się na kabel przy drodze?
- Tak (nie obniży ceny działki) 25.0% (4)
- Nie (lepiej puścić z tyłu działki) 75.0% (12)
konto usunięte via iOS
- 0
Skrzynka przyłączeniowa się zapaliła. Jak to w ogòle możliwe? Skrzynka ma mniej niż rok, nowa budowa domu, prąd w dniu pożaru nie był mocno używany. Co ciekawe w domu wszystko OK, żadnych bezpiecznikòw nie wywaliło
#elektryka #kiciochpyta
Na zdjęciu element, ktòry strażacy z skrzynki wyciàgneli. Sama skrzynka jest mocno osmolona.
#elektryka #kiciochpyta
Na zdjęciu element, ktòry strażacy z skrzynki wyciàgneli. Sama skrzynka jest mocno osmolona.
źródło: comment_1669461054STUZ6ryrmOgWZB0m86UN51.jpg
Pobierz@asdasdce2w licznik 3f spłonął, duża szansa na źle dokręcone śruby w listwie zaciskowej.
#anonimowemirkowyznania
Myślę o zakupie mieszkania z 1992 roku (niska zabudowa z cegły) w którym jest kuchenka gazowa, poza tym wszystkie media miejskie. Wolałbym zrezygnować z gazu i wstawić tam indukcję. Zrobiłem zdjęcie skrzynki elektrycznej w mieszkaniu. Da się powiedzieć na podstawie tego, czy wystarczy mocy? Chyba instalacja jest jednofazowa. Nie widzę też wyłącznika różnicowoprądowego. Czy będzie dało się taki dodać? Wygląda to na przestarzałą instalację, czy w miarę akceptowalną?
#elektryka
Myślę o zakupie mieszkania z 1992 roku (niska zabudowa z cegły) w którym jest kuchenka gazowa, poza tym wszystkie media miejskie. Wolałbym zrezygnować z gazu i wstawić tam indukcję. Zrobiłem zdjęcie skrzynki elektrycznej w mieszkaniu. Da się powiedzieć na podstawie tego, czy wystarczy mocy? Chyba instalacja jest jednofazowa. Nie widzę też wyłącznika różnicowoprądowego. Czy będzie dało się taki dodać? Wygląda to na przestarzałą instalację, czy w miarę akceptowalną?
#elektryka
źródło: comment_1669455589dU5gVz8hRDnvSJYGXVI4Ou.jpg
Pobierz- 3
@AnonimoweMirkoWyznania: I tak chyba będzie potrzebne podwyższenie mocy u dostawcy, a ten będzie wymagał zaświadczenia od elektryka, że taka instalacja jest gotowa na wyższą moc.
@Dzejkop2399: załóż indukcję, ale pod 230 a nie 400
- 0
Co to jest xD? W łazience za kratką wentylacyjną, po włączeniu światła jest tam prąd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_16694551022TZTxQaojlIuQSN72b9PRV.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@darek-jg: hałas dla nich w obecnej sytuacji to naprawdę mały problem zwłaszcza że zima i okna pozamykane.
Dzięki wam za komentarze i pomoc, jeśli jest coś jeszcze na co zwrócić uwagę to piszcie. Ja teraz jeszcze dokładnie ich dopytam i przeglądam olyxa. Dzięki za pomoc
Dzięki wam za komentarze i pomoc, jeśli jest coś jeszcze na co zwrócić uwagę to piszcie. Ja teraz jeszcze dokładnie ich dopytam i przeglądam olyxa. Dzięki za pomoc
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dlaczego mojemu szefowi taniej wychodzić zamontować cewkę która grzeje sie do 80+ stopni Celsjusza niż po prostu płacić rachunek?
Wiem że chodzi o cos fi i moc bierną (chyba).
Proszę o wytłumaczenie na poziomie końca podstawówki.
#energetyka #elektryka
Wiem że chodzi o cos fi i moc bierną (chyba).
Proszę o wytłumaczenie na poziomie końca podstawówki.
#energetyka #elektryka
- 2
@Sl_w_k_1: chyba chce kompensować moc bierną za którą obecnie musi płacić bo obecnie przedsiębiorcy płacą za moc czynną i bierną
@Sl_w_k_1: Kompensuje moc bierną pojemnościową poprzez indukcyjność dławików, ciepło to efekt uboczny.
Ale za to energetyka mniej cierpi bo nie płynie przez sieć zbędny prąd.
Ale za to energetyka mniej cierpi bo nie płynie przez sieć zbędny prąd.





























Zjaralo się w grzejniku elektrycznym takie coś, o jest zapewne zabezpieczeniem termicznym, odpadnieta blaszka styku sugeruje że być może jakimś bimetalicznym Ktoś kojarzy pod jaka nazwa tego szukać i gdzie? Oczywiście zwarcie drutem powoduje e grzejnik działa :-) ale jak widać lepiej żeby tam było.
źródło: comment_16696262112g7ytSG1ObEYj0Zzdp4RRt.jpg
Pobierz@pigoku: zostaje wstawić coś takiego https://allegro.pl/oferta/termostat-bimetaliczny-ksd301-10a-250v-220c-nc-11846757318 w obudowie będzie się dłużej nagrzewać, dość trudno cos identycznego dobrać