via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka
Zjaralo się w grzejniku elektrycznym takie coś, o jest zapewne zabezpieczeniem termicznym, odpadnieta blaszka styku sugeruje że być może jakimś bimetalicznym Ktoś kojarzy pod jaka nazwa tego szukać i gdzie? Oczywiście zwarcie drutem powoduje e grzejnik działa :-) ale jak widać lepiej żeby tam było.
pigoku - #elektryka 
Zjaralo się w grzejniku elektrycznym takie coś, o jest zapewne z...

źródło: comment_16696262112g7ytSG1ObEYj0Zzdp4RRt.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 5 halogenów (z gwintem gu5.3) w łazience i tyle samo w przedpokoju. Chcę zmienić je na ledy o mocy, odpowiednio (w przeliczeniu na stare ;), 50 i 30 watów. Jaką firmę wybrać i czy zmienić przy okazji gwint na inny?

#oswietlenie #elektryka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzychummm: Sam montaż wychodzi około 14zł netto za punkt, z demontażem niech będzie z 15 - 16zł bo wago już i tak założone więc szybka robota. Przy 100pkt to 15zł można spokojnie wziac. Z fakturką drożej.
  • Odpowiedz
#elektryka #pytaniedoeksperta
Mam pytanie, może głupie no ale - mam dwie lampy, żyrandol i stojącą:
1) Stojąca - w kloszu przy gwincie napisane jest MAX 57W
2) Żyrandol - w kloszy przy gwincie napisane jest MAX 60W

Obecne żarówki są dość słabe i w pokoju mam bardzo ciemno, dlatego chciałem wymienić na coś mocniejszego, czy mogę wstawić którąś z wklejonych? Jak tam jest 13W LED ~~ około 100W tradycyjne to którą wartość
mmartymcfly - #elektryka #pytaniedoeksperta
Mam pytanie, może głupie no ale - mam dw...

źródło: comment_1669553588u9Y1kssweSD4N2npmHSSqu.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy wejściu głównym mam domofon i drzwi otwierane są za pomocą tzw pastylki lub przyciskiem z domofonu. Chciałem się dowiedzieć czy dałoby radę otwierać te drzwi zdalnie? W domofonie w domu idzie napewno dwa przewody jeden zasilanie a drugi który daje napięcie na zamek do drzwi. Czy można by było ten przewód dający napięcie na zamek zrobic podwójnie? W sensie jeden by szedł do przycisku na słuchawce a drugi do np. przełącznika
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczerze, nawet nie wiem jak to skomentować.

Wiele urządzeń który posiada teraz colinfurze, sam korzystałem w rzeczywistości, nawet Laser, gdzie nawet sam dawny szef czasami prosił mię o pomoc, ponieważ dość szybko ogarnąłem jak to działa, ustawienie mocy lasera (w naszym przypadku maks był 40W) czy po prostu zbudowanie modelu, naprawdę fajna zabawa, jeszcze mi płacili za to :3

Więc nie do końca zaskakują mię nowe maszyny colinfurze, ale ile musiał wydać
aptitude - Szczerze, nawet nie wiem jak to skomentować. 

Wiele urządzeń który posi...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@Login_login faktura to pozycja "usunięcie awarii elektrycznej części wspólnych" i jest kwota 500zł plus 8% vat. Rozumiem, że powinienem brać 50zł za usługę bo to tylko 10 minut pracy i wiem co sie popsuło? Idąc tym tokiem rozumowania to mechanik powinien brać 20zł za wymiane oleju bo ile to zlać stary i nalać nowy? 500zł to minimum jakie biorę, dlaczego? Dlatego, że: Same opłaty stałe to blisko 10.000zł miesięcznie, Uprawnienia odnawiane
  • Odpowiedz
#elektryka
Która hurtownia online ma najwięcej osprzętu z legranda? Potrzebuje trochę różnych dupereli ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam pytanie dotyczące spadku wartości działki z powodu poprowadzenia podziemnego kabla elektrycznego. Działka wygląda jak na obrazku (białe linie). Żółte linie wyznaczają odległości od granic lub linii elektrycznych, w których nie można budować (4m od sąsiednich, 6m od drogi itd.). Na czerwono linie elektryczne: u góry niskiego napięcia z słupem oznaczonym białą kropką, u dołu średniego napięcia. Czerwona linia wzdłuż działki to podziemna linia wyprowadzona ze słupa, na którą się zgodziłem
lunaexoriens - Cześć, mam pytanie dotyczące spadku wartości działki z powodu poprowad...

źródło: comment_1669464685Xy2bZT76Czd5zglBDjLufV.jpg

Pobierz

Zgodzić się na kabel przy drodze?

  • Tak (nie obniży ceny działki) 25.0% (4)
  • Nie (lepiej puścić z tyłu działki) 75.0% (12)

Oddanych głosów: 16

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skrzynka przyłączeniowa się zapaliła. Jak to w ogòle możliwe? Skrzynka ma mniej niż rok, nowa budowa domu, prąd w dniu pożaru nie był mocno używany. Co ciekawe w domu wszystko OK, żadnych bezpiecznikòw nie wywaliło
#elektryka #kiciochpyta

Na zdjęciu element, ktòry strażacy z skrzynki wyciàgneli. Sama skrzynka jest mocno osmolona.
a.....w - Skrzynka przyłączeniowa się zapaliła. Jak to w ogòle możliwe? Skrzynka ma m...

źródło: comment_1669461054STUZ6ryrmOgWZB0m86UN51.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Myślę o zakupie mieszkania z 1992 roku (niska zabudowa z cegły) w którym jest kuchenka gazowa, poza tym wszystkie media miejskie. Wolałbym zrezygnować z gazu i wstawić tam indukcję. Zrobiłem zdjęcie skrzynki elektrycznej w mieszkaniu. Da się powiedzieć na podstawie tego, czy wystarczy mocy? Chyba instalacja jest jednofazowa. Nie widzę też wyłącznika różnicowoprądowego. Czy będzie dało się taki dodać? Wygląda to na przestarzałą instalację, czy w miarę akceptowalną?
#elektryka
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Myślę o zakupie mieszkania z 1992 r...

źródło: comment_1669455589dU5gVz8hRDnvSJYGXVI4Ou.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: hałas dla nich w obecnej sytuacji to naprawdę mały problem zwłaszcza że zima i okna pozamykane.
Dzięki wam za komentarze i pomoc, jeśli jest coś jeszcze na co zwrócić uwagę to piszcie. Ja teraz jeszcze dokładnie ich dopytam i przeglądam olyxa. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dlaczego mojemu szefowi taniej wychodzić zamontować cewkę która grzeje sie do 80+ stopni Celsjusza niż po prostu płacić rachunek?
Wiem że chodzi o cos fi i moc bierną (chyba).
Proszę o wytłumaczenie na poziomie końca podstawówki.
#energetyka #elektryka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach