Potrzebuje z Portogalii, Porto, wysłać do Polski paczkę w okolicach 20 maja. Myślałem o DPD - koszt wysyłki z Polski do Portugalii (z kuponami) ok. 100 zł.
Ale w drugą stronę, z Portugalii do Polski to (wedle cennika na stronie) aż 900 euro. Stąd pytanie: jak najtaniej wysłać paczkę ok 20kg z Portugalii do Polski? Czy mogę zdalnie, przed wylotem, przygotować sobie list przewozowy?

#portugalia #kurierzy #przesylki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dpd Mirki, ktoś wie, że jak przekierowałem kuriera, ale niby mnie nie zastał w domu to za drugim razem jak będzie doręczał znowu mogę przekierować paczkę np: do pickupu?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@zielonykrul: Udało mi się dodzwonić na infolinie z tego co mi powiedziała drugi raz nie można przekierować do innego punktu.
Sami nie wiedza czemu przesyłki nie ma nadal na bazie i zalecili mi kontakt do kuriera.
Sortownie są czynne od pon do pt więc dzisiaj nic więcej raczej nie zrobie.
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonykrul: Gdyby nie fakt ze to paczka ze stanów to opcji wybrania innego kuriera nie miałem już, takie przygody z tym kurierem już miałem co niemiara, ma wywalone na ciebie co zrobi z tą paczką, zawsze mówi, że jakby każdego tak słuchał to każdej paczki nie, rozwiezie.
  • Odpowiedz
#kurier #dhl #allegro #pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #dpd #ups #inpost #fedex
Mirki, kto w poniższej sytuacji powinien złożyć reklamację na podstawie protokołu szkody, nadawca czy odbiorca?
Jestem odbiorcą ale koniec końców zdecydowałem się nie odsyłać towaru do sprzedawcy (uszkodzenia tylko kosmetyczne a zakup w okazyjnej cenie). Firma mimo to prosi o wysłanie protokołu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1tn00pr: no zgłosiłeś uszkodzenie, badają temat, jakieś rozwiązanie dostaniesz po zakończonym procesie. Zgłosiłeś to muszą się podjąć. Ja pracowałem 9 lat w ecommerce i cały czas podobne sytuacje mieliśmy. Na końcu klient miał opcję zwrotu towaru i wymianę na nowy czy zwrot kasy, wiem że się pojawiały częściowe zwroty kasy u nas też.
  • Odpowiedz
  • 1
@1tn00pr
W tym przypadku reklamację może zgłosić zarówno odbiorca jak i nadawca (w domyśle jest to odbiorca, bo odebrał już przesyłkę). To pod wpływem prawa pocztowego.
Natomiast pod względem praw konsumenta, reklamację składasz do sprzedawcy. W przypadku reklamacji sprzedawca nie może uzależniać rozpatrzenia reklamacji od spisania przez kupującego protokołu szkody (jest to klauzula niedozwolona).

A i jak firma kurierska uzna reklamację, to jedna ze stron musi się zrzec roszczenia (tylko jedna
  • Odpowiedz
#dpd #kurier Wysłałem list do Gdańska kurierem w piątek, a cały dzisiejszy dzień tracker wskazuje mi, że został wysłany do oddziału WRO, czyli jak rozumiem Wrocławia. Jest tu jakiś kurier, który mógłby rozwiać moje wątpliwości, co się dzieje z moją przesyłką? to normalne czy może pojechała wpizdu nie w tę stronę i nie zobaczę jej ani ja, ani odbiorca?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@malin90
W DPD nadasz wyłącznie paczki (choć ta może być kopertą).
Co do terminu doręczenia, to jak nadawałeś u kuriera i paczka jest pod adres, to termin doręczenia to do 3 dni roboczych.
W przypadku nadania w punkcie, do punktu lub z punktu do punktu, termin doręczenia to do 5 dni roboczych.
  • Odpowiedz
#dpd #kurier paczka zamówiona z dostawą pod adres, przychodzi jeden dzień po terminie, ja cały czas pod adresem, nagle powiadomienie, że paczka oczekuje w ich DPD pickup 5km dalej...szczerze ku@#a co to jest, pierwszy raz takie coś widzę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bomboniusz1986: u mnie prawie same patusy jezdza
z 1,5roku temu jeden nawet nie chcial mi przyniesc okularow na 1 pietro bo sie zaslanial ze ma duzo paczek i covid i pojechal jak mu powiedzialem ze nie zejde zeby mi przyniosl sam
myslalem ze go znajde i z-----e
  • Odpowiedz
Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu....ale czy firma kurierska może dowalać opłaty dodatkowe, że przesyłka jest "niestandardowa" jeżeli wysłana była w foliopaku innym niż ich firmowy? Paczka mała wagowo, regularny kształt i właśnie otrzymałem informację, że dopłata 19,99 zł może być powodem tego, bo paczkę wysłałem w foliopaku InPost, a nie DPD... Czy to nie jest jakaś klauzula abuzywna? Czy to w ogóle zgodne z prawem? W regulaminie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to nie jest jakaś klauzula abuzywna


@wypokpok: ale wysyłasz jako firma?

Co śmieszniejsze, dziwnym trafem, dopłaty dostaje tylko za przesyłki Allegro.


@wypokpok: No jakim trafem, przecież wystarczy trochę poszukać w internecie i dowiesz się, że dopłaty do przesyłek Allegro DPD to norma.
  • Odpowiedz
  • 0
@NaChMiNick: Tak, wysyłka jako firma. Podpisana umowa.

O dopłatach DPD to ja wiem od dawna, bo średnio co tydzień składam z 10-15 reklamacji o te dopłaty od jakiegoś roku... Tylko wkurzony już ilością tych ciągłych dopłat napisałem do swojego opiekuna. W odpowiedzi dostałem, że problemem może być używanie foliopaków innej firmy. Z tym, że po przeanalizowaniu regulaminu i wszelkich dokumentów na ich stronie nie widzę takiej wzmianki.
  • Odpowiedz
@lukasz5801 tak obserwuje rynek i od pandemii jakość firm kurierskich mocno poszła w dół. Niestety sporo młodych jest którzy wszystko mają w dupie bo i tak robią pod przewoźnikiem. Naprawdę sam jak mogę to nie wybieram kuriera bo kiedyś zadzwonili zapytać czy zostawić tam gdzie zawsze a obecnie to zdarzały się atrakcje w stylu dania paczki osobie losowo spotkanej pod moim domem.
  • Odpowiedz
Oficjalnie j**** #dpd . W sieci jest nagonka na #pocztapolska ,że niby same awiza są i wolno doręczają .A w dpd wcale nie są lepsi. Zamówiłem opony które przyszły w 2 rożnych dniach to ich kurierka sama podpisała odbiór i zostawiła na posesji: na innej ulicy , z brakiem nawet głupiego telefonu z informacją o zostawieniu, z zerowym kontaktem do niej bo księżna telefonu nie odbierze .I zrobiła
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A z kolei #pocztapolska może i bym dostał awizo ale wolałbym iść na pocztę i odebrać paczkę niż bawić się w detektywa i szukać swojej paczki po osiedlu


@metkatozlo: nie płacą za awiza więc ich "doręczyciele" robia tak samo jak Ci z DPD ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na infolini, jest doręczona, jest podpis s--------j.
  • Odpowiedz
Czy DPD ma jakiś globalny problem z liczbą kurierów? Tydzień temu zamówiłem coś na Allegro, sprzedawca z okolic Torunia przygotował paczkę do wysyłki w poniedziałek, a kurier DPD odebrał ją dopiero wczoraj. Sprzedawca powiedział mi, że DPD ma jakieś problemy logistyczne w ich regionie i dlatego upłynęło sporo czasu zanim zabrali paczkę. Dzisiaj dzwonią do mnie z DPD i informują, że paczka jest już w Katowicach, ale niestety dzisiaj mi jej nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OCIEBATON ja czekałem w domu na kuriera DPD, nagle dostaje smsa, że próbował dostarczyć ale nikogo nie było w domu. Dzwonię i gość mówi że nie wie jak do mnie trafić. A potem powiedział żebym sobie sam odebrał przesyłkę w oddziale xD
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: u mnie nigdy nie było takich problemów, z każdej firmy kurierskiej dostarczają przy pierwszej próbie, paczki dla sąsiadki tez bez problemu podrzucają od razu do mnie, ale to może być też kwestia tego że obie dużo zamawiamy i po prostu kurierzy nas kojarzą.
Za to Poczta Polska zostawia mi awiza bez próby kontaktu więc jakaś równowaga zachowana ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@programista15cm: allegro ustala tylko część cen maksymalnych za przesyłki. Dotyczy to np InPost allegro. Możesz obniżyć, ale nie możesz dać wyższej ceny. Inne możesz ile chcesz dawać. Tutaj podejrzewam, że mieli zapytania o taka opcję dostawy, a mają wszystko ustawione pod inne. Więc dali cenę zaporową, żeby nie było pytań. Wysłanie inną drogą niż standardowa to zawsze dużo zabawy i sporo więcej czasu to zajmuje.
  • Odpowiedz
Allegro be like: "Jesteśmy eko, sadzimy drzewa za każdą odebraną przez Ciebie paczkę w naszych Allegro One maszynach bla bla"

Also Allegro:

Dodamy kolejnego kuriera, który będzie obsługiwał przesyłki Allegro One

Od 17 kwietnia przesyłki, które nadasz metodą Allegro One (Punkt, Box), będzie obsługiwać dwóch kurierów – UPS i DPD.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ShpxLbh: Patrząc na to, że dowalają kuriera DPD do Allegro One, bo UPS się buntuje i nie chcą odbierać ich tego chłamu...to pewnie umowę z nimi allegro ma podpisaną świetną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety sprzedający (w tym ja) nie mają już tak fajnie... żeby cokolwiek sprzedać na tym portalu muszę mieć z 5 różnych dostaw, w tym cudowne allegro one, bo inaczej umarł w butach
  • Odpowiedz