Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś bardziej obeznany mógłby mi pomóc jeśli chodzi o wysyłkę ekspresową krajową? Mam dostarczyć do MSZ plik dokumentów i gość na infolinii mi powiedział, że jak mi zależy na czasie, to że mam wysłać kurierem. No i teraz mam dwa pytania jako laik, bo w sumie nigdy nie wysyłałem nic w ten sposób:
1. Jakiego kuriera ekspresowego byście polecili?
2. Jeżeli dokumenty do nich trafią szybko, to czy oni też mi odeślą kurierem, ewentualnie mogę im jakoś opłacić też kuriera zwrotnego? Bo zależy mi na czasie. A nie wiem czy oni mi po prostu tego nie odeślą pocztą.

#kurier #prawo #dhl #inpost #dpd #ups #fedex #pocztapolska
  • 5
  • Odpowiedz
@Makavlani:
Właściwie, to tu będzie podobnie u wszystkich, czyli zazwyczaj od 1 do 3 dni roboczych.

Jak ma być szybko, to do wyboru (kolejność losowa):
- UPS Express Saver (doręczenie na drugi) lub UPS Express (doręczenie do 12:00)
- DHL Parcel z opcją dostawy na
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: Rozmawialem z Pocztexem i jeśli nadam paczkę do 15:00 danego dnia, to paczka dotrze we wskazane miejsce na następny dzień w godzinach porannych
  • Odpowiedz
@Makavlani:
Za dostawę na drugi dzień rano (czyli do 9:00), płaci się ekstra. W przypadku Pocztexu jest to aż 50 zł dopłaty. Doręczenie do 12:00, kosztuje zaś dodatkowo 20 zł.
Standardowo Pocztex gwarantuje dostawę w ciągu dwóch dni roboczych (do końca dnia), pod warunkiem nadania do godziny 15:00.
  • Odpowiedz