@JohnFairPlay: Pamiętam opowieść amerykańskiego czołgisty który jadąc chyba Shermanem w Wietnamie przez ultra gęstą mgłę wjechał na sowiecki czołg armii wietnamskiej. Wynurzył się kilka metrów przed nimi i było już za późno na hamowanie. Oba czołgi najechały na siebie tak jak jest na obrazku wyżej. Oba czołgi obróciły wieżę by pierwszemu oddać strzał i ...oba czołgi miały fizyczną lufę więc lufy uderzyły się wzajemnie w wieże i nie mogły oddać
  • Odpowiedz
@Skorupczak: Problem był z nitami, ale także ze stalą o zbyt wysokiej kruchości. Później zapobiegano temu wykładając wnętrze materiałem ochronnym, a po wojnie w odpowiedni sposób obrabiano stal tak aby od wewnętrznej strony byłaby miększa i tym samym emitowała mniej odprysków przy trafieniu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach