#historia #panzerwaffe #iiwojnaswiatowa #czolgi #statystyka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 12
Stosunek zniszczeń pojazdów przeciwnika do strat własnych nazistowskich Batalionów Czołgów Ciężkich w latach 1942-1945.
#historia #panzerwaffe #iiwojnaswiatowa #czolgi #statystyka
#historia #panzerwaffe #iiwojnaswiatowa #czolgi #statystyka
źródło: comment_iChmGIZiUkQYnt3Ceye2Kz6W3wMlqFMD.jpg
Pobierz- 13
No i chu* by to strzelił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#iiwojnaswiatowa #czolgi #militaria #militaryboners #historia #panzerwaffe
#iiwojnaswiatowa #czolgi #militaria #militaryboners #historia #panzerwaffe
źródło: comment_8tH3E9NopnoeJjbVXl4nlSr4e5mGkoHc.jpg
Pobierz- 118
Kadłub szwajcarskiego Panzer 68 w kąpieli olejowej
#militaryboners #tankboners #czolgi #militaria źródło
#militaryboners #tankboners #czolgi #militaria źródło
źródło: comment_icDcIlIfVcacqtVrHAtHLuGtMrumiurz.jpg
Pobierz- 35
- 42
@lasarus: Tylko że T-34 do T-14 ma się jak patyk do komputera w stopniu zaawansowania, druga kwestia że jest to czołg drogi zwłaszcza dla Rosji
@piotr-zbies T90 też rdzewieje czy tutaj mają niską jakość linii produkcyjnej T14 lub coś innego (g... materiały?).
- 0
@piotr-zbies: Jak to jest, że nasze BWP-2 były zupełnie nieopłacalne w utrzymaniu i sprzedano je za grosze (czy raczej za Mercedesy), a ci trzymają dwie kompanie zupełnie nietypowych czołgów...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RzecznikWykopu: tajge w rowu xDDDDD kiedy Panzerharnaś wejdzie za mocno
- 52
Jakoś przegapiłem to, że Leclerc nie jest już "francuską dziewicą". 20 lat po wprowadzeniu do służby Emiraty jako pierwsze zaryzykowały wysłanie ich do walk w Jemenie. Ok 80 Leclerców walczyło w Jemenie przez ponad rok...i są ciekawe wnioski.
Cztery wozy zostały trafione bronią ppanc: 2 przez IED/miny - naprawione, jeden w wersji z AZUREM przez RPG w kratownice chroniącą silnik - nic mu się nie stało i czwarty najciekawszy, trafiony ppk (Konkurs?) ale
Cztery wozy zostały trafione bronią ppanc: 2 przez IED/miny - naprawione, jeden w wersji z AZUREM przez RPG w kratownice chroniącą silnik - nic mu się nie stało i czwarty najciekawszy, trafiony ppk (Konkurs?) ale
źródło: comment_aireSGzaOD2sOLrmRfWWY31an0qayrXX.jpg
Pobierz- 5
@Xardin: Wszystko wskazuje, że odpowiednio wyposażone i dobrze dowodzone nadają się doskonale do walk asymetrycznych...choć w Jemenie to nie do końca jestem pewny czy to było aż tak asymetryczne. Huti stosowali, przynajmniej na początku walk, taktykę typową dla regularnego wojska. Leclerki miały też problemy z łącznością - ze względu na dużą skalę stosowania systemów zakłócających łączność radiową. Na zdjęciach ci rebelianci to najczęściej wieśniacy z zardzewiałymi kałachami, ale czasem wychodzą
- 2
@stahs: trzeba też brać pod uwagę to że francuzi swoich podopiecznych jak sam pisałeś bardzo dobrze wyszkolili. A amerykanie... No mamy wiele świadectw z początkiem wojny irak-isis jako najjaskrawszym przykładem. Więc ciężko trochę porównywać maszyny gdy ich załogi się tak bardzo różnią. Też tu zapomniałem o sporym wsparciu iranu.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy jest możliwe, że po trafieniu pociskiem w środek czołgu Tiger (pic rel o które miejsce mi tak mniej więcej chodzi) wybuchł pożar? Czy raczej ogień pojawiał się po trafieniu silnika, czyli tyłu czołgu?
#modelarstwo #czolgi #historia
#modelarstwo #czolgi #historia
źródło: comment_1N2cFsh98vLNS8uGtkB8qciPtKRP5Uw6.jpg
Pobierz- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
@wicked1009: Jak skończysz wrzucaj foty i wołaj :-)
- 12
Amerykańskie zestawy niskopodwoziowe HETT zostaną zmodernizowane - przyczyną jest to, że masa najnowszego M1A2 SEP v3 przekroczy 73 tony
#czolgi #militaria #militaryboners
#czolgi #militaria #militaryboners
źródło: comment_TGNSINedrCU7g3qzd4N5tCzU9OgfXjP9.jpg
Pobierz- 0
@piotr-zbies: wiadomo kiedy sep3 wchodzi do produkcji ?
- 0
@krzyskle Przyszły rok
- 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 11
- 14
Radziecki czołgista poddaje się żołnierzom niemieckim w swoim lekkim czołgu T-26
#historia
#fotografia
#fotohistoria
#sprzetwojenny
#historia
#fotografia
#fotohistoria
#sprzetwojenny
źródło: comment_sUpWTajIrQCVRwj5JqTKKRRxO0dBgX78.jpg
Pobierz- 7
- 2
@LaRauxe: Jedna z "odsłon" Vickersa E. Można pokusić się o stwierdzenie, że to jedna z najbardziej znaczących konstrukcji, dla rozwoju czołgów na świecie.
- 38
Oto jak Gerd Ahlschwelde, uczestnik walk na froncie wschodnim w 1941 roku, wspomina pierwsze spotkanie z czołgami KW:
"Natknęliśmy się na grupę rosyjskich czołgów. Maszyny te, jeśli chodzi o opancerzenie i uzbrojenie miały nad nami ogromną przewagę we wszystkich rodzajach broni jakie mieliśmy do dyspozycji. Nawet celne strzały odbijały się. Po zakończeniu walki stwierdziliśmy, że jeden z nich miał 70 trafień, a mimo to nie odniósł najmniejszych uszkodzeń, które uczyniły by go niezdolnym
"Natknęliśmy się na grupę rosyjskich czołgów. Maszyny te, jeśli chodzi o opancerzenie i uzbrojenie miały nad nami ogromną przewagę we wszystkich rodzajach broni jakie mieliśmy do dyspozycji. Nawet celne strzały odbijały się. Po zakończeniu walki stwierdziliśmy, że jeden z nich miał 70 trafień, a mimo to nie odniósł najmniejszych uszkodzeń, które uczyniły by go niezdolnym
źródło: comment_1X3WqvROtWrWyo89NcmQdDkQHSdPVAfb.jpg
Pobierz@LaRauxe: Ale warto też wspomnieć że pomimo grubego pancerza to te czołgi były tak awaryjne że więcej się zepsuło na amen samo niż zostało zniszczonych :P
- 3
@lucasy: Identyczny problem mialy niemieckie pojazdy Pzkpfw VI Tiger II. Odpryski z pancerza ranily, zabijaly zaloge. Nie kazdy czolg mate przeciwodlamkowa posiadal.
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
8
ASU-57 - niszczyciel czołgów dla oddziałów powietrznodesantowych

W latach 50. w ZSRR rozpoczęto produkcję lekkiego niszczyciela czołgów dla oddziałów powietrznodesantowych - ASU-57. Wyprodukowano kilkaset egzemplarzy.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #






















źródło: comment_mrv19RrFOvelULQEUGSW6Ecy9NiN8OB6.jpg
Pobierz