Czołg Renault FT

https://www.wykop.pl/link/3874273/czolg-renault-ft/ - Bardzo serdecznie zapraszam do wykopania znaleziska kolegi @mokry

Czołg Renault FT stał się wzorcem, według którego przez kolejne dekady projektowano pojazdy bojowe. W przyszłym roku mija 100 lat od pojawienia się tej wyjątkowej konstrukcji na polach bitew Wielkiej Wojny.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wielkawojna #iwojnaswiatowa #czolgi #militaria #militaryboners #czolgboners
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drect:
Panie, dobry content, rozbawiło mnie to. niby M4 Sherman i inne takie słabe, ale były produkowane w większych ilościach, tak więc w grupie Tygrysy dostawały łomot, ale wiadome, jak by się taka sama ilość Tygrysów spotkała i Shermanów, to Tygrysy by ich rozwaliły. Nie jestem ekspertem, mogę się mylić.

Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia, dziękuje za obrazek, który mnie rozbawił, skłonił na chwilę do refleksji.
  • Odpowiedz
#wot #worldoftanks #czolgi
Ostatnio zauważyłem że wot w popularnej opinii graczy kroczy drogą ku zagładzie.
A jak jest w waszej opinii, proszę o udział w ankiecie.
LegionPL - #wot #worldoftanks #czołgi
Ostatnio zauważyłem że wot w popularnej opinii...

źródło: comment_xtww8QugjPQGG7vg4qFNLICtxRGDFtpo.jpg

Pobierz

Jak się mają moje czołgi?

  • Super, nie opowiadaj bzdur. 4.6% (6)
  • Dobrze i się poprawia. 10.7% (14)
  • Dobrze i się pogorsza. 3.8% (5)
  • Mocno średnio. 24.4% (32)
  • Źle i gorzej. 22.9% (30)
  • Nie warto już odpalać. 20.6% (27)
  • Nie wiem co tu robię xd 13.0% (17)

Oddanych głosów: 131

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: a takie pytanko bardziej ogólne, co sądzisz o zastosowaniu silników lotniczych w amerykańskich czołgach? głownie chodzi mi o silniki gwiazdowe które wydają mi się zdecydowanie niepasujące do czołgów
  • Odpowiedz
@DoktorVincent: Niemcy użyli silników kutrowych, a nawet z łodzi podwodnych, zaś amerykanie i Francuzi używali silników samochodowych w niektórych z pojazdów. Nawet pierwsze T-34 miały zmodyfikowane silniki lotnicze.

Oczywiście silnik gwiazdowy z nich wszystkich pasuje najmniej, gdyż generuje zbyt duże obroty, co wymaga stosowanie specjalnego mechanizmu redukującego (powoduje on straty mocy), i wymaga specjalnego systemu chłodzenia (normalnie jest chłodzony przepływającym przez samolot powietrzem). W dodatku jest duży, zaś wał korbowy
  • Odpowiedz