Wpis z mikrobloga

@ElCidX: na chwilę obecną zależy co chcesz. Powiedzmy dokładny klon oryginalnej Prusy mk2 wyjdzie około 1,5-2k mniej w kosztach niż zakup oryginału. Kiedyś bardziej opłacało się składać samemu, teraz na start masz gotowe zestawy w dobrych cenach od 1300zl, gdzie nie wymagają zmian by fajnie drukowały. Zlozenie samemu prostej Prusy to około 700zl, co polecam bardziej niż gotowe chińskie zestawy w tej cenie. Więc wybierz w zależności od budżetu
@ElCidX: sam drukowałem elementy i kompletowałem wszystko. Złożyłem już około 40 maszyn i tak jakoś się to kręci przez ostatnie 5 lat, w sumie to chyba nigdy nie miałem gotowego zestawu..

Przypomnij się wieczorem na pw, popatrzę co jest warte uwagi i podpowiem co i jak :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrTurtle: elko, znalazłem ten starszy wpis. Również teraz buduje sobie takie podwozie ale chciałem zapytać o sterownie. Mam już podwozie gąsienicowe, przekładnie i silniki oraz mostek 2 kanałowy i ardu pro micro, kablownie ogarniam ale zastanawiam się nad algorytmem. Myślałem nad bluetooth o apka na androida. Jak to wygląda u ciebie?
@Mustafar69: Siema Cumplu, wybacz, że odpisuję tak późno. Udało się poskładać? :)
U mnie ze względu na części leżące w szufladzie takie sterowanie jest po linku RC 2.4ghz. Silniki posiadają ESC podłączone do odbiornika frsky d4r-II, więc jedna aparatura wykorzystywana jest do wielu modeli.
Natomiast pomysł z arduino bardzo fajny, możesz poszukać gotowych skrypów, albo spróbować coś sam napisać.