Za pewien czas zorganizujemy konkurs, w którym do wygrana będą czołgi "Primo Victoria". Jeśli jesteście aktywnymi graczami #worldoftanks, przy okazji lubicie zespół #sabaton, to zapraszamy do obserwowania nas na #wykop oraz na naszym fanpage'u, aby być na bieżąco. Będą też płyty zespołu "The Last Stand".

#powermetal #metal #czolgi #gry #grypc #muzyka
metalnewspl - Za pewien czas zorganizujemy konkurs, w którym do wygrana będą czołgi "...

źródło: comment_yJysprQF17fnTMCNeIe9K0B5enylbC9E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-zbies: Film to materiał propagandowy III Rzeszy. Pantera a Firefly to przecież czołgi różnych klas. Niech porównają Pz IV z Shermanem, albo Panterę z Pershingiem. W późniejszym okresie Shermany wyposażono w lepsze gąsienice które były szersze.
Na właściwości terenowe wpływ ma nie masa lecz:
- stosunek masy do powierzchni nacisku na podłoże
- stosunek masy do mocy silnika
- stosunek długości gąsienic do szerokości ich rozstawu.

Innym słowem: gąsienice powinny
  • Odpowiedz
Robi się i może się uda skończyć we wrześniu. Na chwilę obecną zagruntowany za pomocą Vallejo Surface Primer. Gąski niestety nie całe, bo aero padło zanim skończyłem...

Obserwacje

1. Zwezda robi całkiem dobre modele. Co prawda jedna rzecz jest skopana – górna płyta części wieżowej jest wklęsła, ale to jest kolejny „półkownik”, więc mam na to w------e.
2. Montaż bez kleju (teoretycznie) jest ok, ale drobne elementy i tak trzeba kleić.
koziolek666 - Robi się i może się uda skończyć we wrześniu. Na chwilę obecną zagrunto...

źródło: comment_hb8ZUBVD7vfI3JahbQQGvyOPtrWzn71f.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mnik1: rozsądnie, jak na to hobby.

@bialy_gibson: 1/72, ale 1/100 czekają. Wamod mam i używam, ale nie do tego podkładu. On się po wamodzie robi taki glutowato-gumowy.

@polskicichowski: Fajnie wyszło. Ten konkretny chcę zrobić mniej przybrudzony, raczej zakurzony i tyle, ale mam jeszcze jeden i tamten robimy na pełen wypas.

@lewymaro: jak masz możliwość nabicia butli to jest ok. Inaczej nie opłaca się.
  • Odpowiedz
Ewolucja polskiego twardego: czyli planowane modernizacje:

PT-91 Twardy
PT-94 Twardy 2
PT-97 Goryl
PT-2001 Gepard
orkako - Ewolucja polskiego twardego: czyli planowane modernizacje:

PT-91 Twardy
...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: Taaa. Sztuczna nakrętka sytuacji.
MON rzuca co jakiś czas jakąś myśl na temat modernizacji T-72/PT-91... Rodzimy - technologicznie radziecki - przemysł, podłapuje myśl. Szybkie zakupy w castoramie. Szybka makieta ze sklejki, specyfikacja napisana w wordzie - z posklejanych elementów i hop, jest "projekt".
Już tam pominę te wszystki projekty "lekkich czołgów na podwoziach kołowych" czy innych kuriozalnych pomysłów. Najbardziej boli że sytuacja się nie poprawia, kasa idzie na marne
  • Odpowiedz
@Sandman u nas panuje odwrotność "not invented here" I to jest problem. Jeśli erawa2 była w stanie postawić się Panzerfaust owi 2 to jest potencjał. Tyle tylko że jak zawsze wezmą fundusze i przepier.... Szkoda ale może się to zmieni,może...
  • Odpowiedz
Japoński czołg lekki ST-A2B zbudowany na przełomie lat 50-60. Był to prototyp lekkiego wariantu prototypowego ST-A1 w celu unifikacji. Czołg ten miał zastąpić amerykański czołg lekki M41 Buldog.
ST-A2B posiadał takie same wymiary co M41 i był uzbrojony w tą samą armatę. Pancerz również był porównywalny jak i moc silnika. Pojazd nie wszedł do produkcji

#warthunder #czolgi #ciekawostkioczolgach
orkako - Japoński czołg lekki ST-A2B zbudowany na przełomie lat 50-60. Był to prototy...

źródło: comment_gMPP78p1sYy5bqs68wiWnKR3m2u0oiL2.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach